İlahi Adalet! Miş Miş
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   gollummm
   Şimdi anneme sardım! İlahi adaleti tartıştık. Allah sevdiği kula acı çektirmiş vs vs niye! Bunu sordum! Haşa sorma sorgulama! O zaman psikopat! Sevdiği kula acı çektiriyorsa!
    merilolika
    Allah bütün kullarını sever bazı kulları ona daha yakındır gönülden inanır ona dert verir ki daha çok onun adını zikretsin daha çok ansın diye sürekli ibadet edecek fırsat verir bazı kulları inanmaz inansa bile önemsemez onlarada rahatlık verir hayatlarının sefasını sürerler ki ondan daha çok uzaklaşsın Allahı daha çok unutsun diye çünkü bizim doğruyu yanlışı ayırt edebilecek aklımız var bir yaratan varsa ona inanıyorsak onun dediklerini yapmalıyız ki bize karşılığını versin boş bir sebepten dolayı dünyaya gelmrdik bazı konuları fazla kurcalamanın sonu inançsızlığı getirir bazı şeylere gönülden bağlanmak inanmak gerekir herşeyin sonunda bir hayır vardır hiç bir iyi veya kötü işler keyfi bir şekilde Allah tarafından yaptırılmıyor herkes yaptığının karşılığını alacak iyi veya kötü
     thetalentedmrripley
     Yoksulluktan ölür insanlar, açlıktan çocuklarını kaybederler. Hesap sormasın diye Allah sevdiği kula dert verir, acı çektirir derler. Zalim muktedir gelir garibanın hakkını alır elinden zorla; hakkını aramasın diye Allah yanına bırakmaz, elbet çıkar ondan derler. Hatta işi garantiye almak için ondan çıkmazsa çoluğundan çocuğundan çıkar derler. Yeter ki gariban hakkını kendisi aramasın. Sonra olur da muktedir trafik kazası geçirir, kanser olur ya da felç geçirirse; bak Allah acısını çıkardı derler. Her yıl 20 milyon kişi kanserden ölüyor, her 24 saniyede 1 kişi trafik kazasında ölüyor, yılda 17 milyon kişi inme geçiriyor. Bunların hepsi çok mu günahkar yoksa çok mu masum! Bu dünyada ilahi adalet falan yok; o yüzden ahiret, öbür dünya, reenkarnasyon, vs bir şey olmalı, olmasını umuyorum. Bu kadar haksızlık, bu kadar zulüm cezasız kalmamalı.
      nobodyy1
      Bana göre bu aslında ilahi adalet sayılmaz, adaletsiz demiyorum, ama işin arkasında başka bir şey yatıyor. Mesela bir hikaye/masal okumuştum; hava çok kötüymüş ve günlerce aralıksız yağmur yağmış. Ağacın üstündeki yuvası yıkılmış bir kuş, üzülerek tanrıya sormuş, "benim dünyada sadece bir yuvam vardı, ve onu da benden aldın, şimdi ben ve evlatlarım ne yapalım, neden bu kadar acımasızsın?" diye. Tanrı da cevap vermiş, " çok uzun zamandır kuraklık vardı ve ötedeki köyde, çiftçiler neredeyse işlerini kaybediyordu. Eğer çok yağmur yağmasaydı çok kişi hayatlarını sürdüremezdi! " Bu tabi çok küçük bir örnek. Genel olarak demek istediğim, bir yerden bir şey azalıyorsa, başka bir yerde başka bir çoğalıyordur. Bir de hatırlatmak isterim ki, evrende bir denge var. Yani herkes ömrünün sonuna kadar mutlu mesut yaşayamaz, illa ki savaşacak bir şeyi olmalıdır.
       kafatamircisi
       İlahi adalet mi)) Afrikada kaç çocuk açlıktan ölüyor? Bir kadın çığlıklar içinde tecavüz edilerek öldürülüyor? Hayvana şiddet Çocuk istismarı İlahi adalet evet)
        talihsizinteki
        böyle kocakarı ağzından çıkma şeylerle Allah'ı sorguluyosan zaten vay haline yemeğini yerken de besmele çek yoksa şeytan da seninle yer .d
         merilolika
         miş miş miş te muş muş muş
         /
         0

         Tarihe Göre

         İçerik bulunamadı.