Hiç Çocuk Sahibi Olmak İstemeyen İnsanların Böyle Düşünmelerinin Sebebi Ne Olabilir?
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   sedefartuny
   Bence net hayat pahalılığı ya. Geçim derdine çocuk da dahil olunca baya baya yokluğu görüyor aileler. Bir de herkes üremek isteyecek diye bir kaide yok tabii ki.
    tsukyomi
    Bu çocuk sevenler de iyice tiranlığa bağladı işi. Neden sevmiyorsun, nasıl sevmeyebilirsin vs. Sevmek için hiçbir sebebim yok kardeşim, sesleri bile irite ediyor. Kimseye soy devamı, üreme borcum da yok. Savaşın ortasında dünyaya çocuk getirecek leş kafa da, ona bakacak annelik de yok bende.
     deniz_yesili
     fazla sorumluluk çok fazla sorumluluk
      mrsnl33
      Çocuk sesini, gürültüsünü sevmiyor olabilir.
       iceel
       Kişisel tercihtir. Çocuk sahibi olmak isteyen ya da istemeyen tüm insanların görüşlerine saygı duyarım. Ben çocuk sahibi olmayı çok istedim. Bunun üreme içgüdüsüyle ilgisi de yoktu. O kadar basit değildi. Benim için hayatıma anlam katmasını beklediğim bir şeydi. Öyle de oldu. Her insan bu anlamı farklı bir şeyde bulur. Kimi insan işinde, kimi sanatında, kimi işlediği toprakta, kimi bir yardım kuruluşunda, kimi protest yaşam tarzında, kimi hayvan dostunda vs. Ebeveyn olduktan sonra yaşamımda attığım her adım onu bir basamak yükseğe taşıyabilmek içindi. Tıp biliminde bir düstur vardır; "Önce zarar verme". Bence eğer bu dünyaya bir çocuk getireceksen önce onu zarar vermeyecek bir birey olarak yetiştirecek temel olanaklara ve mantaliteye sahip olduğundan emin olacaksın. Sonra yararlı bir insan olması için yapıya ekleyeceğin her tuğla artı değer olur. Her insan bu yaşam amacını benimsemek zorunda değil. Toplumun diline pelesenk olmuş işte evlen çocuk yap filan. Çok da umursadıkları için değil...
        serhathng
        Herkesin neyi neden istemediğini sürekli böyle sorgulayacak mısınız? Beni ilgilendirmez de geç abicim zorlama
         piremses-123
         İlgilenmiyorum tatlım
          orientexpress
          Ben kendim çocuk sahibi olmak istemiyorum, en azından şu süreçte çünkü yapmam gereken işlerim, hayallerim var ; Bu yüzden bir çocuğa ayıracak vaktim yok :)))
           serpillkrsn
           Çoğu insanın böyle bir karar almasının haklı sebepleri oluyor. Ama gelelim ki büyüklerimiz bunu duydukları anda sanki suç işlemişler gibi kişilerin üzerine gitmeye başlıyorlar. Bana göre bu kararı almalarının sebepleri: - çocuğun manevi ihtiyaçlarını karşılayamayacaklarını düşünmeleri - kendi ailelerinden ve çevrelerinden gördükleri davranışların (zorbalığı ve kısıtlanmanın) çocuğun da yaşamasını istememeleri - maddi olanaklar - hayat pahalılığı - bir çocuk sorumluluğu istememeleri - kendi hayatlarını bir bedene bağlamak istememeleri vb. Bu liste böyle uzayıp gider.
            leb
            https://youtu.be/XIeArko5sZw
            https://youtu.be/XIeArko5sZw
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.