Hayat Kalitemizin Hiç Olmadığı Kadar Yükselmesi Ama Bundan Haberimizin Olmaması
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   pillowtalk
   Erdoğan il kongrelerinde yaptığı konuşmada, "Ülkemize, Cumhuriyet tarihinde yapılanların tamamının katbekat fazlasını sadece 18 yılda kazandırmış olmakla iftihar ediyoruz. Hamdolsun eğitimden sağlığa, ulaştırmadan enerjiye, spordan sosyal devlet uygulamalarına kadar her alanda ülkemize çağ atlattık. " demiş. Sayın Cumhurbaşkanımızın yaptığı açıklama. Şahsen ben duyunca pek üstüme alınmadım. Çünkü hayatımın gözlerimin önünden kayıp gidişine şahit olduğum için neden üstüme alınayım? Hani eğitim demiş. Her yere mantar gibi üniversite açmak çağ atlamak mı? Sağlık demiş. Aylarca yalan verilerle kandırıldık. Ulaştırma diyor. Balık istifi gibi metrolar? Enerji derken doğal gaz faturalarından bahsediyor olabilir bence. Spor desen zaten madalyalar art arda geliyor. Sosyal devlet uygulaması da e-devlet sanırım. Yani benim aklıma bunlar geldi. Kendisine teşekkürlerimi sunuyorum.
   https://onedio.com/haber/erdogan-her-bir-vatandasimizin-hayat-kalitesini-hic-olmadigi-kadar-yukselttik-955105?ref=slider1
   Haber:
    kania_
    Hayat kalitesi diye bişemi var bana uğramadıda kendileri
     irmak676
     aY aDaM dAhA nApSın ÇoK hAkLı BeNCe
      plazacalisani
      Hayat kalitemiz git gide artıyor evet. Çünkü teknoloji gelişiyor. Tüm dünyada artıyor o kalite. Artık insanlar istedikleri gibi tek tıkla ihtiyaçlarını karşılayabiliyor, ısınmak için kömürlere bulanmıyor ulaşım için bir metroya biniyor belki. Bunun bireysel olarak bir ülkeyle alakası yok. Tüm dünya gelişti. Gelişmekte olan bir ülke olarak bunlardan nasiplenmemiz normal. Hayat kalitemiz hiç olmadığı kadar yükselmiş olabilir, ancak bunun için canımızdan can veriyoruz. Ömrümüzden harcıyoruz. Birileri bunları elinin tersiyle iterken biz saatlerce çalışıyoruz bu rahatlık için
       sedefartuny
       Yakında 'Ekmek bulamıyorlarsa pasta yesinler' diyeceğine o kadar eminim ki. Önce Zehra Zümrüt Hanım şimdi Erdoğan. Nasıl bu kadar gerçeklerden uzaklaşabiliyorsunuz? Nasıl bu kadar gözlerinizi kapatabiliyorsunuz? Kaldı ki şu pandemi sürecinde en son kullanabileceğiniz iddialar bunlar. Çok yazık çok.
        ukela
        Diğer konular tartışma konusu ama bir emekli olarak sağlık hizmetleri konusunda ciddi bir gelişme yaşandı. Bu konuda itiraz edenlerle ciddi tartışırım. Rahmetli babamın aylık 300-400 TL olan ilaç giderlerini ödediler , aylarca yoğun bakımlarda yattık tek kuruş ödemedik. Annem kanser oldu ameliyat ve radyoterapisini yaptırdık tek kuruş ödemedik. Hala ayda 200-300 lira ilaç masrafı var devlet ödüyor. Hadi bunu ABD ya da AB'de yaptırmaya çalışın , kaç para ödersiniz. Ben tüm bu olaylardan sonra bunalıma girdim , depresyon yaşadım , aylık 150-200 liralık 5.nesil depresyon ilaçlarımı tek kuruş ödemeden devletten alıyorum. Eskiden (1991) bir kere sağlık raporu gerekmişti , doktorun odasından içeri girmek için meydan savaşı vermiştik. Gençler yaşlıları iteliyor , omuz omuza mücadele ediyorduk , şimdi randevunu alıyorsun , medeni bir ortamda insan gibi gidip derdini anlatıp derdine beş kuruş para ödemeden çare buluyorsun. Yiğidi öldür ama hakkını yeme , sağlık konusu hesapta medeni saydığımız ülkelerin çok çok ötesinde.
         rarero
         Artık kendi kitlesi bile böyle açıklamalar karşısında gülüp geçiyor yine ne diyor bu diye. O kadar korkunç bir kitleye hitap ediyor ki şu an farkında aslında ama değiştiremiyor da. Seçimlerde sonucunu çok güzel görecek bu açıklamalarının.
          raselika
          Ben de diyorum gratise her gittiğimde neden böbreklerimi teklif edesim geliyor. Meğer bundanmış.
           detokssuyu
           Nüfusun yarısından fazlası açlık ve yoksulluk sınırında yaşamak zorunda. Bu mu hayat kalitesi? Yok ya Reis büyük olasılıkla buzdolabından falan bahsediyordur hayat kalitesi derken. Buzdolabı önemli tabi.
            damat-berat-official
            2022 LGS Matematik sorusu; 1-) Türkiye'de İş gücünün %50'si asgari ücretle çalışmaktadır. Asgari ücret 2800₺'dir. Kira 1200₺, faturalar 900₺ ve minimum mutfak masrafı 400₺ ve ıvır zıvır masraflar 200₺ olduğuna göre bu vatandaş bir ayda kaç ₺ birikim yapabilir? A)800 B)100 C)1000 D)200
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.