Hatay'da Satırla Kovalanan Kadın Ve Sığındığı Dayıların O Satırlanırken Devam Ettikleri Oyunları
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   _sofia_
   Güne bu izahı zor elimi ayağımı titreten videoyla başladım. Orada o kadının sığındığı insan ben olsaydım tek başıma ve kadın olarak, bana milyon vaadetseler yine de tepkisiz kalamazdım, kalmam! Biz nasıl bir ülkede yaşıyoruz? Kime güveneceğiz? Nedir bu kadın ve kadına dair can, ırz, onur, saygı yokluğu? Amazon mu olalım? Erkeksiz, silahlı, eğitimli birlikler. Evet evet bu gayet mantıklı görünüyor artık. Daha sonrasında birbirinizi keser, birbirinizi düdükleyip rahatlarsınız 7 ceddini, DNA sını, gelişmemiş beyin nöronlarını, karakterini, duruşunu s..iklerim! ( Bazı s..iklerim )
   https://www.trthaber.com/haber/turkiye/hatayda-kadina-satirli-saldiri-615542.html
   https://www.trthaber.com/haber/turkiye/hatayda-kadina-satirli-saldiri-615542.html
    sairsel
    Sizin ben olmayan insanlığınıza tüküreyim, erkeğim diye ortada gezdirdiğiniz vicdanınıza s.....m😡😡😡 Ben orada olsaydım o satırı onun bir tarafına sokardım, kadının kılına bile dokunamazdı.
     agac-ceviz
     Keşke tanrı insanları yaratmasaydi bir işlevleri yok çünkü şu hayatta bir insanın canını dahi koruyamayan polisler göz göre göre çocuğun önünde vurulan ve halk tarafından yardım etmek yerine kameraya alan sığırlar su hayatta en büyük cani insandır o tavlanin dilerim tek tek taşları insanlıktan nasibi almayan kadına yardım etmeyen adamların gotune girer... Son olarak böyle dünyanın böyle ülkenin cinsin ırkın ta amk bütün gün türküz biz diye yarrak başı gibi konuşan hiç bir vicdani olmadan öylece kaktüs gibi yaşayan bu kadincagaza yardım etmeyen insanlardan nefret bile etmek hafif kalıyor
      cinayetvaraga
      adamsınız öyle mi? size adam diyenin ayrı, adam sananın ayrı *mına koyayim.
       silmarillion
       3 tane erkeksiniz orada erkek diyorum çünkü adam olamamışsınız, ikiniz sandalyeyle, diğeriniz tavlayla girişse adamı devirecekken kaçmış gitmişsiniz bre şeref yoksunları!! Ulan ben orada olacaktım diğerlerine adamı tutun derdim, kadını alıp güvenli bir yere yerleştirirdim o sırada polisi arar yakalattırırdım onun bunun evladını, zaten tepemde kamera var görüntüsü meydanda döl israfının. Ulan ne yüreksiz insanlar olduk be!
        me_out_bye
        Ben bu tür insanları gördüm hafif biliyorum. Amcalar yaşlı pek bir şey yapamazlardı. Hem ondan hafif birazda olayı anlamadiklarından ne olacak doye beklerlerken olay olmuş bitmiş heralde. Şokta gibi izliyorlar biraz öyle birazda can korkusu. Bunlar bitik insanlardır çoğu madde bağımlısıdır artık bir hayatı yoktur yani yapmayacağı bir şey yoktur en tehlikeli insanlardandır. Hem yaşları gençtir o gençliğin verdiği umursamazlık kan kaynama + madde bağımlılığı + çevresi bazı faktörler bazı insanlar bu halde oluyor. Benim gördügüm mahallede de kimse karışmıyordu onlara. Çünkü cidden ne yapacakları belli değil. Oraya tavla oynamaya gelmiş yavaş dayıların pek bişe yapabileceği yok yani mantiken. En fazla konuşabilirlerdi durun ne yapıyorsunuz diye ve kızı arkalarına alabilirlerdi. Ki o da boşa hamle olur. Bu gibi kişilerle konuşulmaz zaten o hareketleri yaparken kendinde olmuyor çoğu. Cesaret almak için bişeler çekip eline alıyorlar o şeyleri böylece pek korkuları olmuyor. Dayıya da vururdu satırı sonra yine kıza vururdu. Bir binaya girip kapıyı falan kitlemedikçe kurtulamazsın yani. Bu senaryoda da öyle olmuş. Hayat bir film karesi değildir bu işlerinde şakası yok. Ömrünün geri kalanını sakat kalabilirsin. Bununda verdiği bir korku var o yüzden bazen bişe yapamazsın. Yapabileceğin en mantıklı iş korunmaktır. Bu kız bu kişilerle nasıl bir olayı olmuşta bunlara bulaşmış üzücü. Asla bulaşmamalıydı. Yakalanmış sanırım. Yakalansada çözüm değil 2 ay sonra çikıp eline satırı silahi bıcağı alip bir şey çekip yine gelir. Çünkü baska yapacak bir şeyi yok zaten. Bunların birde bir grubu olur öyle birbirleriyle geçinip hayatta kalırlar. Hiçbiri tek takılmaz. Tek çözüm ölmeleri. Zaten hiçbiri pek uzun yaşamaz bellidir yolun sonu ama ne zaman ne şekilde olacağı meçhul. O güne kadar yaşarlar işte. Mühim olan senin hayatına dahil olmasın o sondan önce. Kaçmaktan başka cidden başka bir çözüm yok eğer vatandaşsan bu kişilere karşı. Diğer çözüm ise ABD polisi gibi olmak ve bunları öyle mesela bu halde bir polis yakalasa görse hemen uzerine sıkıp imha edip bu zararlı varlığı o sonu gelmesini beklemeden aşamayı hızlandırıp direkt yok etmek yani. Başka bir çözüm yok cidden. Bitik biri düşünün dokundugu şeyide bitiren. Kendinizi ailenizi tehlikeye atmış olursunuz. Zaten kaç güzel delikanlı bu hataya düşüp erkeklik yapip bu şekilde bir anlik mevzudan bi kac pislikten hayatını kaybettiği durumlar olmuştur. Yani demekki lazım bu Abd polisi bu isi yapıyor catir catır insan öldürüyorlar diye eleştiriliyorlar ama sor bi niye yapiyorlar. Bazen cidden gerekli oluyor çunku. He onlarda bu yetkiyi süistimal edip kafasına göre kullanır olmuş o da sorun. Yanlış tabi ama bizde hiçbiri yok. O daha beter. Tamamen bu kişiler avantajlı bu memlekette. Bunuda görebilirsin elini kolunu sallaya sallaya geziyor. Kimsenin kendisini öldürmeye hamle yapamayacaginin farkinda. Yapmaya kalkişsada zaten bunlar cinayet işliyor geçiyor. Bitik zaten kaçar az daha yaşar yakalanır yatar.
         zerdustttt
         Bu kısır düzen, cehalete, yokluğa, hiç sayılmaya itilmiş toplum.. bu minvalde acı çeken, eZiyet edilen, hunharca katledlen masum kadın… kamu gücü zorlayıcı ve ıslah edici tedbirler almadığı , kendi adaletini sağlamaya çalışan Kadir şeker gibilerin cezalandırıldığı düzlemde yaşıyoruz.. en etkili ve kısa yoldan kadınları bu mahlukatlardan uzak tutacak şeyin, kadının bilinç seviyesini, toplum içinde saygın ve pozitif ayrımcılık , belki uç noktalara varan hadiselere set çekebilir.. kolluk gücü namüsait iken.. mum olup, çevremizde tanıdığınız, tanık olduğumuz kadınlara ışık olalım.. kör kuyulardan, atılıp yakıldıkları varillerden… kurtarabiliriz bekli… bir kaçını..
          eflayilmaz
          Arkadaşlar biz nerede yaşıyoruz cidden ya bunlar korku filmlerinde bile olamayacak sahneler değil mi
           sahsina.munhasir
           O kadın orada onlardan yardım isterken nasıl tepkisiz kalıp izliyorlar anlayamıyorum. Söyleyecek bir şey bulamıyorum artık...
            minmina
            en son çıkan haberi gördünüz mü. ağlayıp tutuklanmasını istemiyorum demiş. üzülmüyorum artık bu tipteki insanlar için
            https://tr.sputniknews.com/20211010/kendisine-satirla-saldiran-sevgilisi-icin-gozyasi-dokup-feryat-etti-1049686631.html
            haber
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.