Hastanede Yaşadığınız Trajikomik Olaylar
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   afroditgibiyim
   Ben dişçime aşık olmuştum bu yüzden sürekli kontrole gidiyor giderken de kırmızı ruj sürüyordum en sonunda beni uyardı lütfen makyaj yapmadan gelin diye çok utanmıştım
    hebunow
    saat sabah 4-5 civarı. köpek gibi hastayım ve arkadaşlar "abi sen git dinlen biz seni idare ederiz" demesiyle çalıştığım acil serviste kendimi en ücra sedyeye attım. tabii, en ücra sedyede yatınca üstüme beyaz örtü, beyaz önlük ne bulduysam attım. burun tıkalı ağız açık kalmış sabahında da traş olduğum için surat bembeyaz. bitane teyze bi işlem için bulunduğum alana arkadaşlar tarafından gönderiliyor ve teyzeye "bi sedyede otur biz geleceğiz" deniyor. teyzemiz de en sonda, karanlıkta, perdesi çekilmiş ne idüğü belirsiz benim resmen ölü taklidi yaptığım sedyeye gelmesin mi? teyzemiz ani bir hışımla perdeyi çekip beni gördü ve "ay burada ölü var!!" diyip bayılıp yere düştü. sonrasında zaten yakınlarının "ölü hortladı annemiz bayıldı" feryatları sonrasında acil birbirine girmişti. bana ne oldu diye soracaksanız eğer bir gözüm açık bir gözüm kapalı bir şekilde "ne ölüsü karşim noluyo yeaağğ" diyip oradan sıvışmıştım.
     patronicee
     Vajinasına fondöten süren bir abla. Onu muayene ettikçe eldivenlerine fondöten bulaşan bir doktor, hasta çıktıktan sonra doktorun ettiği küfürleri duymak zorunda olan ben.
      vitaly
      Tam teşekküllü sağlık raporu alırken sıra kulak burun boğaza geldi. İçeri girdim,oturdum. Doktor kulağıma bir şey fısıldıyor, dinliyorum. Duyduğumu tekrar ediyorum. Doktor tamamdır, bir problem yok gidebilirsin dedi. Tam kapıdan çıkarken dedi ki: - +()(#-₺-&&₺ + Pardon, anlayamadım. - K+₺₺(₺(_)!! + Afedersiniz ne dediğiniz anlaşılmıyor. - (Bağırarak) KAPIYI ÖRTER MİSİN ARKADAŞIM!!!
       alengirik
       Dün ilaç yazdırmam 5-6 dakika, hastanenin çıkış kapısını bulabilmem 22 dakika sürdü.
        pazartesi
        Doktora şiddet uygulamıştım. 8 yaşındaydım, anjiyoya girerken damar yolumu benimle ilgilenen asistan açmıştı. İğne acıtırsa ısır diye elini ağzıma koymuştu. Acımadığı halde yarınlar yokmuşçasına ısırmıştım, çünkü o doktora aşıktım 🤣. Bir de anjiodan birkaç gün önce pediatri koğuşunu birbirine katmıştık. Servisteki bütün çocuklarla koridorda akşama kadar sokaktaymış gibi oyun oynamıştık, kimse müdahale etmemişti. Tabi işin trajedisini büyüyünce anlıyor insan. Düşünsenize nakil bekleyen çocuklar, ölüm fermanı imzalanmış çocuklar, kalp hastaları, böbrek hastaları, damar anomalileri, yetmezlik yaşayanlar vs bir yetişkinin bile zar zor kaldırdığı hastalıklara göğüs geren çocuklar pür neşe koridorda kahkahalar atıyorlar. İğne sırası gelen odasında iğnesini olup geliyor, kan sırası gelen kan aldırıp geliyor falan. Herkes birbirine anamnez anlatıyor. O zaman normal geliyordu tabi.
         semih-kemal-manav
         Bir zaman önce bir yakınımı acile götürdüm. Kapıda sıra bekliyoruz. Bende etrafı izliyorum insanların ne dertleri var diye. Bir ara kayıt bölümündeki görevli yerinden kalktı benimde gözüm masadaki kağıtlara takıldı. Birde ne göreyim. :) Eleştirmedim yadırgamadım da. Çünkü o kadar çok saçma sebepten dolayı acile giden insan var ki. Gerçek hastalara sıra gelmiyor. Gereksiz bir yoğunluk ve iş yükü var sağlık çalışanlarında.
          sheisstillhere
          Eski sevgilim doktordu. Onu ziyarete gittiğim bi gün çene ameliyatı yaptığı yaşlı bi teyze yanına geldi. Allah razı olsun falan deyip teşekkür etti. Sonra bizim ki "teyze ağrın kanaman olursa hiç bekleme hemen gel" dedi. Teyzenin efsane cevabı "amaaan oğlum ne kanaması o iş yıllar önce bitti" 😅😅😅
           badideasensei2
           Bu gün annemle gittik hastahaneye. Sırada beklerden 20-25 arası biri anneme bakıyor gülerek (maske yarım), kafasıyla selam verdi aq birde Annem bana kızım deyince yüzünü çevirdi 😌
            beril_sudee
            tam da bugün dişçiye gittim bende röntgen falan çekildi beni çağıracaklar diye bekliyorum 3 kere falan sordum sıran gelmedi dediler bekle bekle baktım mesai bitiyor tekrar sordum beni unutmuşlar üstüne doktor çıkmış koştur koştur doktoru çağırdılar merdivenden döndü ve yarına ertelendi. Açıklama şu kusura bakmayın 500 kişi var nerdeyse siz araya kaynamışsınız :/
             rahat
             bir keresinde cildiyeye gittim sırada beklerken bir adam geldi yanıma oturdu. kapüşon vardı kafamda, ne bu hal vebalı mısın dedi güldü. yüzümde kızarıklıklar vardı. yok be abi dedim adama döndüm. adamın suratı resmen çatlamış toprak gibi olmuş. altıma sıçtım o an görür görmez. güldü bu da beni korkutunca. psikopattı amk hızlı hızlı sigara içmeye çıktım sonra muayeneye de girmedim hastalık kaparım diye.
             /
             0

             Tarihe Göre

             İçerik bulunamadı.