Günümüz İnsanının Problemleri
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   derinfeylesof
   Bunlar çok basit problemler de olabilir çok ciddi de. Benim gözümde en büyük problemimiz hepimizin bir kobay olmaya başlaması ve insana insandan çok bir araç gözüyle bakılması.
    -lucy-
    -Ego ve bencillik. İnsanlar kendilerini bir şey sanıyor, diğeri de hayır ben daha üstünüm diyor. Hayır ben, işte şuyum var buyum var! Hayır benim şunlarım var! Hayır ben mükemmelim! Derken insanlar kutuplaşıyor ve anlaşamıyorlar, sonra daha da hırs yapıp iyice batıyorlar. -Cahillik. İnsanlar kendilerini geliştirmiyor, ilk duyduğuna inanıyor ve adeta ona tapıyorlar. Öğrenin, araştırın, belki doğru değil. Madem bu kadar seviyorsunuz doğruyu (!) savunmayı, doğrunun ne olduğunu bilmek daha iyi değil mi?
     atakancavdar
     Gelecek kaygısı
      tsukyomi
      İlgi açlığı, namıdiğer popülerlik sevdası. Millet "wer bana ilgi" kafasında. Ay şurama uf oldu bakın, vasat sevgilimle vasat aşkımızı yaşıyoruz çabuk bakın, şunu aldım baktınız mı, bakın. Ben bu çağa ayak uyduramadım galiba, ya da bunlarda bir sorun var.
       vermehterii
       Gelecek kaygısı man👍dolar euro, Enes batur ülkede yükselen tek şey 😂😂hayat kaliltem gitgide down oluoyr👍
        eski_bi_tanidik
        Çıkar. Pff hayat çok grileşiyo
         yabadabadu
         maddiyat
          eflayilmaz
          Mutsuz olması. Bununla beraber kimseninin birbirine tahammülü kalmıyor ve mutluluk icin bir sebep bulunmuyor, insan ilişkileri cidden zayıfladı sanki
           kisi
           İletişim becerisi zayıfladı. En azından benim gördüğüm kadarı ile. Utangaçlık ve ukalalık olarak iki uca doğru kayıyor. Bu utangaçlık diğer alanlarda da yayıldı. Ev odaklı yaşamaya başlayınca, işleri uzaktan halledebilmeye başlayınca, sosyallik pahalılaşınca insan göremez oldu insanlar. Bu durumun iyi yanları da var kötü yanları da. Kötü yanlarından biri de bu iletişimsizlik sorunu işte. Bir sorun daha yazmak istiyorum. Okul süreleri çok uzun. Çok fazla genç üniversite okuduğu için hayatlarının çok uzun bir kısmında gerçek hayattan uzak kalıyorlar. Bu okul sonrasında adapte olmalarını zorlaştırıyor. İş yapmak istemiyorlar, insanlarla uğraşmak istemiyorlar vs. Gerçek hayatta engelle butonu olmayınca bir afallama oluyor. Askere gideceğim diye ödü kopmaya başladı insanların. Gençlere insan içinde yaşamak korkunç geliyor.
           /
           0

           Tarihe Göre

           İçerik bulunamadı.