Formasyon Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   bisosyolog
   Ev arkadaşım eğitim fakültesini bitirmiş bir öğretmen. Devlette çalışmak istemedi ve mezun olduktan sonra uzun süre iş bulamadı. Bunun nedeni formasyon alanların onun yerine hocalık yapmasıydı. Benim de formasyon hakkım vardı ama almadım. Ayrıca öğretmenlik mesleğinin, bu kadar önemli bir mesleğin 6 ayda nasıl öğretildiğini anlayabilmiş değilim.
    vsjvsjvsjv000
    Eğitim fakültesi mezunu ve okudugum mesleğe atanamamış biri olarak hiç rahatsızlık duymuyorum bu konuda. Ben 4 yıl boyunca o dersleri alıp atanamamışım o 6 ay alıp atanmış helal olsun derim sadece.😁 Tebrik eder susarım.
     the-fearless
     Fen fakültelerinde konular daha yüksekten görülüyor olabilir. Fen fakültelerindeki öğrenciler konuya eğitim fakültesinden daha hakim olabilirler. Ancak şunu sürekli unutuyorlar. Eğitim fakültesinde bir konu işkenirken konunun öğrenciye nasıl anlatılması gerektiğini ve kavram hatalarını söylerek, konular hakkında bilgiler veriliyor. Fen fakültesindeki öğrenciler bilgileri kendileri için alırken, eğitim fakültesindeki öğrenciler ayrıca konuları öğretmeyi de öğreniyorlar. Bu sebeple formasyonun kalkması ilerideki eğitimimiz için daha iyi olabilir.
      _umut_
      Bildiğim kadarını yazayım. Şöyle ki: Herhangi bir bölümün mesela edebiyat öğretmenliğini kazanan eğitim fakültesindeki bir öğrenci o bölümü temel ve orta seviye dersleri ile öğretmenlik mesleği ile ilgili dersleri alıyor ve edebiyat öğretmeni oluyor. Türk dili ve edebiyatı bölümü bitirmiş biri zaten o bölümü orta ve üst düzeye kadar kendi içinde tamamlamış biri olarak formasyonda sadece öğretmenlik mesleği ile ilgili dersleri alıyor. Yani aslında formasyon alan birisi öğretmenlik okuyan birisinden daha kapsamlı bir bilgi birikimine sahip. Bu yüzdendir ki formasyon denilen uygulama öğretmenler ile bir tutuluyor.
       eski_bi_tanidik
       Ablam zamanında çok çekmiştir bu illetten. Bir yılını bunu almakla geçirdi
       /
       0

       Tarihe Göre

       İçerik bulunamadı.