Fatih Altaylı'nın Diyanet Vergisi Önerisi İçin Ne Düşünüyorsunuz?
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   bankaci
   Yani Batı’dan Doğu’ya, Hristiyanlıktan Müslümanlığa değişen bir şey yok. Üstelik Doğu cinsel kimlikler konusunda daha açıkken, Hristiyan kültürün etkisi ile homofobik hale gelmiş. Batı ise bugün biraz daha normalleştirmiş meseleyi. Ama orada da eskiye dönmesi an meselesidir, merak etmeyin. Tabii birkaç gün önceki yazımda “O zaman eşcinsellerden vergi almayın” dememi bazıları hiç vergi alınmasın diye yorumlamış. Olur mu öyle şey. Ben sadece Diyanet payı alınmasın dedim. Hatta daha da açık bir teklifim var. “İnanç vergisi” diye bir vergi koyulsun. “Ben inançlı değilim” diyenler ya da camileri kullanmayanlar bu vergiyi ödemesin. Çünkü bazıları diyor ki, “Almanya’da kilise vergisi var”. Doğru var. Hristiyanım diyenler, kiliseye gidenler veriyor." '''“Ben inançlı değilim” diyenler ya da camileri kullanmayanlar bu vergiyi ödemesin.''' Ülkede bir anda herkes inançsızım der mi? Veya oranı ne olur? Benim görüşüm %10 sizce?
    persona-grata
    bence iyi öneri. Ayrıca, "inançsızım" diyenler arasına yaz beni de... Bu tiplerle aynı inanca sahip olmadım kesin...
     haydar-koc1
     mantıkı buluyorum
      madashell
      Adamın söylediği gayet mantıklı. Yani bir kurum ve devletin kurumu eğer bir topluluğu dışlıyorsa, onların yardımını da talep etmemeli.
       redkit00
       Para istenirse işler değişir, ülkedeki inanıyorum diyip vergi verecek kesimin oranı Doğu Perinçek in oy oranını geçmez.
        venusten1blog
        Evet doğru, Almanya’da kilise vergisi var”. Fakat burada yaşayan, başka bir dine mensup olan insanlar kilise vergisi ödemiyor. Almanya da is başvurum kabul edildiğinde, muhasebe çalışanı bana kiliseye gidip gitmediğimi, Hristiyan olup olmadığımı sormuştu. Ben de hayır değilim demiştim. O zaman kilise vergisi ödemek zorunda değilsin demişti. Yani katılıyorum dediklerine... Cinsel yönelimi ne olursa olsun herkes eşittir kanunlar önünde ve kimse ödemek zorunda değil. Ayrıca madem dinde zorlama yok, madem ahlakımızda hoşgörü var o zaman otomatik bir şekilde vergi almayın. Avrupa kötü, ahlaksız vs diyorlar ama önce burada kilise vergisi için bile insanın rızasını alıyorlar, kimse kimsenin hakkını yemiyor, bakın bunlar basit şeyler olabilir ama bir vatanı ayakta tutan görünmeyen değerlerdir. Maalesef bizde o rıza olmadığı için çok yanlış bir vergi sistemi olduğu için alınan hiçbir vergi helal değil. Helal olamayan bir şeyin de vatana yararı olmaz. Ayrıca din ile cinsel yönelimin ne alakası var? Yarın bu vergi sistemi Almanyadaki gibi olsa dindar görünen adam ödemez ama dinsiz denilen insanlar öder o ayrı! 📌 Haydi kalın sağlıcakla #evdekal
        /
        0

        Tarihe Göre

        İçerik bulunamadı.