Fakirleri Avutmak İçin Uydurulmuş Sözler
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   plastickardashian
   Başına gelen her türlü kötü şeyin imtihan olması. Ne kadar kötü şeye maruz kalır ve sabredersen o kadar iyi bir müslüman olman. (bkz: fıtrat) (bkz: kader) Bu arada bunlar, insanları bu dünya için hakkını vererek mücadele etmekten alıkoyan, kafasını kuma gömmesini sağlayan ve bundan hiç bir rahatsızlık duymamasını sağlayan şeyler. eğer kendini yeterince soyutlarsan, yaşayan bir ölü haline geliyorsun. yani ne sanata ihtiyacın var, ne bilgiye, ne güzel kıyafetlere, ne hiç yemediğin farklı bir yemeği tatmaya, ne hiç gitmediğin bir ülkeye gidip gezmeye... o kadar çok şeyden mahrumlar ki, bilmiyor bile gerçek dünyada tam olarak ne olup bittiğini. sadece ölmemek için sabah işe gitmek zorunda olduklarının farkındalar. belki bir kaç kuruş amaçsızca biriktirilmiş para, az yakan bir araba, bir apartman dairesi için bir ömür harcamak... hepsi bu kadar işte. DipNot: ben de fakirim bu arada* ama cep fakirliği başkadır, zihin fakirliği başka. eğer zihin fakirliği varsa cep fakirliği kaçınılmazdır(tabi dürüst yaşayanları kastediyorum). ama eğer zihin, yani düşünce dünyası zenginse, cep fakirliğinden kurtulmak için bir potansiyele sahip demektir. kurtulamasa dahi, iç huzuru ve tatmin duygusu çok daha fazla olacaktır.
    gavrilovich
    Yine bütün dinsizleri tek çatı altında toplamışsın. İnançları zerre umrumuz da değil ama inanmadıkları şeyi kötülemekte üstlerine yok. Bitmeyecek mi bunların yaptığı ahlaksızlık. İnsanların dinlerine saygı göstermek zorundasınız. İnanmayanlar kimsenin dini ile dalga geçmez ki yaptıkları acizliktir basitliktir. Yaptıklarınız akıl karı değil inanmayan insanların yapacağı şey bellidir çekilir kenara o sefil hayatlarını hiçliklerine kadar inzivaya çeker ya da bir baltaya sap olmak için geçirir ömürlerini burada trollük yapmaz. Siz burada kitleleri hitaben alakasız şeylerden saygısızca şeyler yapma peşindesiniz ve her dioda bunu yapıyorsunuz. İnanmayın ama saygı duyamaya mecbursunuz !!!
     kitaptakikurt
      pinkypie
      dinler. ahiret. şehitlik. tevekkül. şükretmek. çocuk kısmetiyle gelir. memleketimiz cennet. iyilik yap, iyilik bul. sabreden derviş muradına erermiş. yani hangi birini yazayım. öyle bir boktan kültür ki problem çözümleri için otoriteye isyan etmek ve şartları iyileştirmek için çalışmak yerine elindeki üç kuruşla hayat geçirmek marifet sanılıyor.
       baldbritney
       borç yiğidin kamçısıdır.. diyeee diyeeeee koskoca ülkeyi borç manyağı ettiler
        muneccimbiri
        ' her çocuk rızkıyla gelir ' sırf bu yüzden dörder beşer çocuk yapıp yardim dilenmeye başlıyorlar. diyanetten tek ricam şu sözün update edilmiş halini paylaşsın, fakirlik orani %20 falan azalmazsa ne olayim.
         yodainwonderland
         şükret, sabret. biri de demiyor ki çalış, kafanı kullan, akıllı ol, gözünü aç. edit: fakirler cenneti beklerken zenginler cenneti yaşıyor.
          gollummm
          Şükret haline diyerek örnek olarak da durumu daha kötü ( istemeyerek, o mecburiyeti yaşayan) insanı göstermek, hiç anlam veremediğim bir şükretme şekli... Sokakta yaşayanı örnek verip şükret.! Yürüyemeyen engelli olan bir insanı gösterip şükret! Gibi gibi gibi... Çok yanlış geliyor bana...
           founder
           Allah insanlar için binlerce nimet vermiştir. Bunu bile bile bir zeytine şükür eden insanların tam ağzına vurasım geliyor. Allah'ın bize verdiği binlerce nimetin 999'unun birilerinin el koyduğunu anlarlar mı acaba?
            basorexia_
            dinimize inanmayabilrisiniz. zira islam da bu konu hakkında dinde zorlama yoktur der. ama hakaret etme hakkınız yoktur.peygamberimiz her şekilde dine inanmayan kafirlere hoşgörü göstermiş; onünden yahudi cenazesi geçerkne o da bir insan deyip ayağa kalkmıştır. bu nedenle sizde SAYGI DUYUN. hakaret etmeye hakkınız yok.
             ifamyseeku
             " onu bulamayanlar var sen laf ediyorsun"
             /
             0

             Tarihe Göre

             İçerik bulunamadı.