Evrim Neden Bir Türlü Mantıklı Gelmez
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   dr.rock
   Elbette kutsallarda bahsedilen Tanrı ve din kavramları insan üretimidir ve insan duyularında “var” değildirler. Patolojik olmayan her varlık pek tabi bunu kabul eder. Hoş olmayan tabiriyle, evet “Tanrı yok dinler yalan” ama bu “inanç” yalan demek değil elbette. Aşk nasıl gerçekse inançta o kadar gerçektir, sadece “var” değildir. Sorun bu değil, Sorun cevabını bulamadığımız sorular Aklımıza yatmayan ama en mantıklı cevap = Evrim Evrim neden bize YETERİNCE mantıklı gelmez? Nasıl, inorganik maddeler rastlantısal olarak birleşip organik olana dönüşür? Cevabı şu; İnsan beyni sadece belirli bir süre ötesini düşünebilir, belki 300 yıl ama daha fazla değil. Bu insanın yetersizliği değil beyin organının normal fonksiyonudur. Richard Dawkins bunu çok güzel açıklıyor, “yeteri kadar uzağı düşünebilseydik bir heykelin bize el sallaması mantıklı gelirdi” Gülmeceli bi foto koyuyumda gülün Sıkıcılığı ekarte edelim 🤘
    thetalentedmrripley
    Kısaca; insan beyni, çalışma şekli özellikle süre yönünden sınırlı ve kısıtlı olduğu için evrimi mantıklı bulmaz ama bu evrimin var olduğu gerçeğini değiştirmez gibi anladım. Buna itirazım yok. Ama evrim konusunda bu kadar müsamahakarken, beynin fonksiyonları ile görülemediği, algılanamadığı için tanrıyı yok saymak neden? Belki beyin varoluşun başlangıcını düşünebilecek bir fonksiyona sahip olsaydı tanrıyı da anlayacak ve kabullenecekti? Olamaz mı?
     gregory_
     Sktir edin yaa hayat kısa, sevin, sevilin.😎
      redblack
      Muallakta bir durum, şoyle ki bazi ara türlerin fosilleri henuz bulunmadi, oldugu varsayiliyor. Evrim gecirilmesi mantikli mi? Nispeten evet, canlilar yasadiklari ortama, yaşam sekillerine adapte olmuşlardir. Tavugun en yakin akrabasi dinolar oldugu soyleniyor. Evet bu durum garip, peki olamaz mi? Neden olmasin? İnsan irkinın boy ortalamasinin yillar gectikce kisaldigini göz onünde bulundurursak, dinolar yeterli sekilde beslenemedikleri için kuş kadar kalmis olabilir.
       meyvesebze
       Cakma doktor is basinda Beyninden buyuk organiyla ekrana dokundura dokundura baslik acmaya devam ediyordu 😁😁Olsun ole sevdik onuda
        darwininkarakukusu
        Cevap şu: doğadaki herşey niye bize mantıklı gelmek zorunda ki? Depremi bile hala kabullenemiyoruz gibi gibi. Evrimi kabullenmemek politik ve malesef hala dini bir mevzu. Politik şöyle politik bir konu aslında evrim. İşin içinde bilime bakmak var. Hayatı bilimden anlamak var. Sevgiler. Yoksa maymundan banane, biz su yosunları değil baykuşlarla bile akrabayız ha ha.
         dr.rock
         bu söylediğinin organik olarak gelişmesi için çoook daha uzun sürelere ihtiyaç var, 100.000 yıl belki. Sen pozitif mutasyondan bahsediyorsun
          eski_bi_tanidik
          Insanlar olmayan şeye mi inanıyor yani Bu ne saçmalık. Ona inanıp inanmamanız sizin kararınız. Böyle sikko şeylere gerek yok. Yada saygı duyarım tabi senin düşüncendir.
           mehmet_08
           Richard dawkins aynı zamanda insan eti yemenin gerekli olduğunu savunan bir yazar. Madem et yemek istiyoruz milyarlarca hayvan besleyerek metan gazı salınımını artırmanın anlamı yok. Bunun yerine ölen insanlar gömülmek yerine yenilebilir. Soruna gelecek olursak bu tamamen bilimin yetersizliğiyle ilgili.Bilim geliştikçe insan beyni de gelişecek ve her türlü sorunun çözümü bulunacaktır.
           /
           0

           Tarihe Göre

           İçerik bulunamadı.