302
20.11.2020
Evliliğini Bitirme Kararı Almış Ancak Henüz Boşanmamış Biriyle İlişki Yaşamak Yuva Yıkmak Değil de Ne
  • Seçmece
  • Popüler
  • Tarihe Göre
   peripedia
   Öykü Serter'i hepimiz tanıyoruz. En son hedefi on ikiden vuran muhalif tweetleri ile baya alkış tutmuştuk. Öykü Hanım, Armağan Çağlayan'ın YouTube programına konuk olmuş ve demiş ki, "Medeni durumu ilişki yaşamaya müsait olmayan bir erkekle çok uzun süre birlikte oldum ama yuva yıkan kadın değilim. Zaten uzun süre önce çözülmüş bir yuva vardı. Benden önce yaşanmış ilişkiler vardı." Bu olayın bir benzerini Ebru Şallı ve Uğur Akkuş'ta görmüştük. Konumuz teknik olarak hala evli olan ancak evliliğinde sorunlar olan ya da evliliği bitmek üzere olan insanlarla ilişki yaşamak normal bir durum mu? Son zamanlarda Esra Erol ve Müge Anlı'nın programlarında da karşılaştığımız bu durum ünlüler dünyasında normalize edilip duruyor. Tamam evlilik birliği bitmiş olabilir o zaman sizde resmi olarak boşanmayı bekleyiniz ilişki yaşamak için bu kadar zor olmasa gerek.
    detokssuyu
    Adamlar bu bahane ile birçok kadını salak yerine koyuyor. Benim evliliğim çok kötü durumda, boşanacağım. Ceren Hindistan diye bir kadın vardı. Oyuncu. Çocukları oldu, adam boşanmadı, kadın neye uğradığını şaşırdı. Neden riske giresiniz ki? Boşansın ne yaşıyorsanız yaşayın.
     aasil
     herkeze iyi günler herkez birseyler yazıyor herkafadan bir ses cikiyor hangi had le insanlari yargılıyorsunuz boşanma davası açmış boşanma kararına itiraz edilmiş 1.5 yıl boşanma davasi sürmüş 1.5 yıldırda istinaf giden dava sonucunun neticelenmesini bekleyen biri olarak yazıyorum kimse boş yere ahkam kesmesin maval okumasın bekara karı boşaması kolay yaşamayan bilmez ki sadece sizlere şunu söyliyeyim birşey bittiği zaman biter ne ilişki kalır ne duygu nede bağlantı o saaten sonrada kimin kiminle ne yaptığının bir önemi yoktur sadece ortada attığınız imzadan dolayi size yüklenen kanuni sorumluluk kalır kimseyide tanımazsınız isin açığı bunun ahlaksız olacak bir tarafi yok 3 yıldır yalnız yaşıyorum nafaka ödüyorum bitti gerisinin canı cehenneme ki hayatima simdi girecek olan insan yuvamı yıkmış olacak laf ,bi bokdan haberiniz yok kapatın çenenizi kimsenin hayati hakkinda yorum yapma hüküm yürütme hakkınız yok hali hazırda benim durumuma bakarsanız bende boşanmadım çünki karar onanmadı ne zaman cıkacağida belli değil o cok bilen arkadaşlar söylesinler bakalım ne yapalim kendimizi insanlardan soyutlayalımmı yaşamayalimmi yeni insanlar tanimayalimmi derdiniz ne açık açık durumunu belirtirsin karsindaki bu durumu onaylar iki kişi yaşar ilişkiyi gerisinede bok yemek düser işinize bakin kimse ahlak bekçiliği yapmasin kafanizi kaldirip etrafiniza bir bakin bekar olunca hersey mübahmı günahı yokmu ahlaklımı ?
      rosemary_
      Yakın bir arkadaşım bundan birkaç yıl öncesinde işyerinde çalışan birine aşık olduğunu anlatmıştı, Adam evliymiş ve küçük bir kızı varmış. Arkadaşım adama öyle çok bağlanmış ki, adamın da aynı şekilde ona sırılsıklam aşık olduğunu anlatmıştı bana. Birkaç kez dost acı söyler tavrıyla onunla konuşmaya çalıştım, ama körkütüktü. Adam eşinden boşanıp onunla evleneceğini ona inandırmış ya da o inanmak istedi bilmiyorum. Bir süre sonra adamın eşi arkadaşıma ulaşıp yaygara koparmış, bu arada arkadaşım hala vazgeçmiyor adamdan. En sonunda ayrıldıklarını, aynı zamanda işyerinden ayrıldığını, evinden de taşındığını gördüm. Yeni bir başlangıç yapmıştı o adamı bırakıp. Erkekler için evli bir kadına bağlanma ihtimali ne oranda bilmiyorum ama biz kadınlarda bu oran biraz yüksek sanki. Yani evli, olgun davranan ve sorumluluklarının bilincinde olan bir adam daha çok ilgimizi çekiyor. Annesiymişiz gibi bekar olan bir erkeği olgunlaştırmaya çalışmak, beklentilerimize ayak uydurmasını beklemeye çalışmak yerine, evli bir erkek ne istediğini bilen ve yapan biriymiş gibi görünüyor gözümüze sanırım. Niyetin önüne ahlak kavramı geçerse bu yoldan dönülebilir. Geçmezse de aşık ol, acı çek, kendini baştan yarat mantığı oluşuyor. Çünkü evli erkeklerin çoğu eşinden boşanmıyor, terk eden kişi arada kalan kişi oluyor. Yani benim gözlemlerim bu şekilde.
       okadin
       Bal gibi yuva yıkmaktır. Tamam aldatılan bir kadının o adamla evliliğine devam etmesini onaylamıyorum ama iki kişinin sorunlarının ortasında başka bir kadın ya da adam belirince işler bambaşka bir noktaya evriliyor. Hep çok mantıklı bulurdum Öykü'yü ama hoşuma gitmedi bu açıklamaları. İç dinamiklerinde sorun olan her evlilik bitecek diye bir kaide yok. Beklersin evlilik biter o zaman başlatırsın ilişkini ama bu hemcinse yapılan çok ciddi bir haksızlık.
        ulanayca
        bu nasıl bi yüzsüzlük ya böyle? ne zamandır normal oldu böyle beyanlarda bulunmak.
         mrlawyerkk
         Boşanma sonrası iddet süresi diye bir durum söz konusudur. Kadınlar için geçerlidir. Boşanan kadının yeni bir evlilik yapmak için 300 gün beklemek durumundadır. Bu durum hamile kalma olasılığına karşı doğacak çocuğun soy bağını korumak içindir. TV programlarında bir şekilde soy bağı değiştirilen çocukları izliyoruz. Erkekler için böyle bir süre zarfı yok ancak oluşabilecek herhangi bir soruna karşılık yeni bir ilişki ya da evlilik için boşanmayı beklemek gerek. Sizin ilişki yaşadığınız adamın eşi gebe olabilir, boşanma gerçekleşmeyebilir. Hakim boşamama kararı alabilir. Bunlar günlük hayatta karşılaşılan şeyler. Bunu bu kadar doğallaştırmak ise çok yanlış.
          cinayetvaraga
          yuva yıkmak değil de nedir ki? kimse kılıf uydurmasın.
           vogelfrei
           öncelikle burda yuva yıkanın kadın olduğu algısını değiştirmek gerekiyor sanırım. anladığım kadarıyla Öykü Sertel'in herhangi başka bir ilişkisi yok yani kendi pekala öykü yaşamaya hem etik hem "medeni" olarak müsaitmiş. bu tartışmayı erkek üzerinden yapsak doğru olmaz mı?
            handeyakar07
            Deprem de yıkılmak üzere olan yuvaları yıkar. Ne alaka derseniz. Bilmem. Düşünün siz bunu da.
             asit
             normalleştilirmiştir bu durum..ayrılmak üzere olan kadının yerine kendisini koyup az düşünseymiş keşke.
              visnelikapkek
              Yuva zaten yıkılmış ama mahkeme süreci bitsin ne yapıyorsanız yapın. 6 yıl boşanamayan insanlar var yazık valla
               cansevim
               öykü de öykü ama haa... erik gibi kadın. kütür kütür :d
                sedefartuny
                Tabii canım evet o yuvayı Öykü yıkmıştır kesin. Adam karısını alenen aldatmış. Evlilik birliğine ihanet eden o. Tamam Öykü'de sorumlu ama bu yuva yıkan kadın algısından çıkın. Yuva yıkan neden hep kadın oluyor?
                 samyeli90
                 Evli adamların çoğu kızları elde etmek için bu yalanı kullanıyor anlaşamıyoruz ayrılıcaz sevmiyoruz birbirimizi bıdı bıdı çoğu kız da inanıyor Hiç başıma gelmedi gelsede inanacağımı düşünmüyorum git boşan öyle gel derim böyle bir durumda
                  irvinyalom
                  Niyeti olsaydı boşanırdı zaten böyle bahanelerin arkasına sığınıp meşrulaştırmayın yaptığınız saçma işleri.
                   csa
                   Kadın haklı. Evli olan kişi eğer evli olduğu eşinin haricinde bir kadınla birlikte oluyorsa zaten bitmiştir o ilişki. Kaldı ki bunu yapan insanlar genelde "metreslerine" eşleri hakkında abuk subuk, küçültücü şeyler söyler, en iyi ihtimalle de "biz zaten bittik, ayrılacağız da işte çocuk var, bekliyoruz" gibi bahaneler uydurarak kandırırlar. Öykü Serter gibi insanlar da ne kadar akıllı, bilgili vs. olursa olsun, iş aşka gelince aptallıklar yapılabilir. Bazen de zaten bilerek de yapılır, önemsemezsin. Evlilik zannettiğiniz gibi özel birşey değil. Sevgili olmaktan tek farkı laf olsun diye bir imza atılması. Her insan için geleneksel kafadaki insanlara ifade ettiği anlamları ifade etmez. Ortada bir normalleştirme yok. Bu yuva yıkma hikayesi biraz dış mihraklar komedisine benziyor. Evet, dışardan sizi bozmak, içinizden birine sahip olmak isteyenler vs. olabilir ama eğer ortada gerçek bir ilişki varsa bunun bir etkisi olamaz zaten. Öykü Serter'in açıklamalarından anladığım kendisi evliliğin bir imzadan başka birşey olmadığının farkında bunu önemsememiş. Ayrıca uzun süre demesinden anladığım zaten herifin eşi de biliyormuş adamın bu durumunu, onlarda önemsemiyordu belli ki... Herkes bu tip konularda aynı kalıplar içine sıkışmış olmuyor. Evliliği tamamen mantık içinde görüp, aşk kısmını tamamen özgürce dışarda yaşayanlardan tutun, hiç evlenmeye gerek duymayanlara kadar pek çok insan var, durumu hemen muhafazakar, geleneksel evlilik kalıbında değerlendirmemek lazım
                    dr.rock
                    Ahahaha buna çok gülüyorum Siz kadınlar ne safsınız ya Erkek yuvasının yıkılmasını istemesin değil Öykü, Masal gelse yıkamaz (bok espiri yaptım ya üf 🙈 ama anladınız siz) Bırakın arkadaşlar bu işleri. İki erişkin aşık olmuş diğer kadın ilgisiz falansa ya da adam tatminsizse bitmiş öyküyle başlamış. Yuva yıkmak falan bırakın bu Türk Filimi repliklerini Neyse Her şeyi kadınlara yükleriz Ahahaha Türk kadını candır can Türkiye’de erkek olmak bi harika dostum
                     patavatszmelek
                     Hala şu konularda neden illa "o kadın" suçlanıyor anlamıyorum. Baştan belirteyim ben kadın yanlısı bir insanım. Hiçbir zaman böyle bir ilişki çemberine düşmedim. Fakat sizin "O kadın" diye yaftaladığınız kişinin genel olarak o herifin karısına karşı hiçbir sorumluluğu yok. Bu ahlaki bir durum. Diğer yandan bu konuyu zamanında işlemiştim okuyunca hak vereceksiniz;
                     https://patavatszmelek.blogspot.com/p/o-kadn.html
                     https://patavatszmelek.blogspot.com/p/o-kadn.html
                      aleynaderler
                      İsteyen istediği kişiyle ilişki yaşar kasmayın bu kadar
                       raselika
                       Bence her ne olursa olsun ilişkiyi net olarak bitirmeden bir başkasıyla görüşmek o ilişkiye ihanet etmek oluyor. Öykü Serter sana hiç yakıştıramadım. Oysa dili sağlam sert bir kadındın.
                       /
                       0

                       Tarihe Göre

                       İçerik bulunamadı.