Evlenen Kadınların Kütüğünün Değişmesi
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   gossipdio
   Anlam veremediğim bir durum. Birçok sebep gösteriliyor mal mülk paylaşımı, soyumuzun bağlarının nereye kadar gittiği ve aklımıza gelmeyecek bir sürü dünya işleri için gibi. Çoook eskiden beri devamlılığını sürdüren uygulama Avrupa ülkelerinde de var diye biliyorum çünkü soy devamlılığını sağlayan tahmin edersiniz ki erkek. Bu da uzun yıllardır böyle olduğu için değiştirilme ihtiyacı duyulmuyor, düzen ciddi derecede bozulabilir. Soy çok geniş bir olay tak diye değiştirmek saçma olur. Olayın kadın-erkek eşitsizliği ile alakası yokmuş yani. Daha geniş bilgisi olan arkadaşlar aydınlatabilirlerse çok sevinirim.
    fuzbing
    Hahahahahaha :) Ya ben memurun kafası karıştı sanmıştım, bide artist artist takıldığımız dönemler artist artist kızarak soruyorum o kadar bekledim zaten falan diye. adam baya bi gülmüştü :) - Gülme biter - ben o malum gün öğrenmiştim, evet öyleymiş.
     lovewkoko
     bildiğim kadarıyla şu an evlensen bile soyismini taşıma hakkın var kadın olarak fakat denildiği gibi bir düzende olması açısından ve tarihsel kökenden dolayı erkeğin soyadını kullanmak bana sorun gibi gelmiyor. bunu sorun edenlere de saygı duyuyorum diyorum ve 3 öpücükle buradan ayrılıyorum.
      fearel
      Annem ve babam aynı memleketten ve hatta aynı köyden. İnanmayacaksınız ama Soy isimleri bile aynı🤦🏼‍♀️
       kafatamircisi
       Kadının kütüğümü olurmuş, kadını kütüğü erkektir ister odun etsin, ister kütük))
        silmarillion
        Değişmesin mi? O da mı problem:)
        /
        0

        Tarihe Göre

        İçerik bulunamadı.