Erkekler/Kadınlar Ne Kadar İnkar Etse Bile Tipin Onlar İçin Her Şeyden Daha Önemli Olması
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   derinfeylesof
   Ben tipe bakmıyorum abi belli bir süre tipe bakarım sonrası zeka diyenlerin çoğu yalan atıyor bence... Barbie gibi kız geldiğinde saçmalasa bile görmezden geliyor. Aynı şey kadınlar içinde geçerli yakışıklı oldu mu bazı şeyleri onlar da kapatıyor veya görmezden geliyor. Bu yüzden ben zeka ve iç güzellik kısmını savunanların yalan attığını düşünüyorum.
    tsukyomi
    Bomboş, görgüsüz ve gerizekalı insanlara sırf tipi için katlanıyor ve ayıplarını tipiyle örtüyorsanız beyninize ve karakterinize bir bakın bence. Görüntüden sadece hoşlanırsın, aşk için beyin, ruh, karakter gereklidir. Sırf tipi için milletin götünü kaldırıyorsunuz, sonra kadınlar/erkekler boktur yea diye ağlıyorsunuz. Cinsiyetlerde sorun yok kardeşim, sizde var sorunun alâsı.
     mrsnl33
     Biraz genel bi bakış açısı olmuş sanki. Pek rastlamasam da, iç güzelliğine de, karşısındakinin fikir ve düşüncelerine de değer veren birileri vardır mutlaka.
      turkishpeople
      doğrusu;; DIŞINI BEĞENMEDİĞİNİN, İCİNİ MERAK ETMEZ MİŞ İNSAN OĞLU... eğrisi;; tabiki önemli olan kalp güzelliğidir insanın içindeki iyi niyet ve güzel düşüncelerdir...
       wanderlust_r
       Her şeyden onemli değilse bile ben de çoğu kişinin tipini beğenmediği insanın içini merak etmediğini düşünüyorum. Ha arkadaş olarak yaklaşıp tanıdıkça aşık olur olabilir . Ama olay o ilk bakıştaki enerjiyse olay dış görünüş bence
        android_dahaiyi
        iyi de her şey de böyle. dış görünüş ilgini çeker ki o şeyle daha fazla alakadar olursun. hayır yani çirkinliği de geçtim en temel bakımını (deodorant, diş fırçalama, yüz yıkama) yapmayan bir erkeği de onun kalbi iyi, kibar çocuk diye sevecek değilim. bir zahmet kendinize bakın yani. arada bir saçınızı tarayın, güzel kıyafetler alın.
         minmina
         ben dış görünüşe bakmıyorum diyen yalan söylüyordur
          catherine-earnshaw
          İç güzellik önemlidir diyene ben de güvenmiyorum, sinsi bir söz. Nefs sahibi bir varlığın içi ne kadar güzel olabilir? Fikirleri ve düşünceleri konusunda birinin sana yalan söyleyip söylemediğini anlamak da zor. Ben iyi/dürüst bir insanım deyip gerçekten iyi/dürüst biri çıkan ne kadar insan tanıyoruz? Bir tane vardır ya da yoktur. Aşk meşk söz konusu olduğunda iyi biri olduğu için sevilen bir kadın/erkek görmedim. Şeytanın getir götürünü yapan biri için terk ediliyorlar genelde. Zeka ise tek başına asla yeterli değil.
           hikayeci
           Bu aslında kültürel değil mi? Hani diyorlar ya "insanlar görünüşleri ile karşılanır, fikirleri ile uğurlanır." işte oradan gelmiyor mu? Yani kendine bakamayan bir insanın bir başkasına yol gösterici olması evrimsel bir içgüdü ile red edilir durum oluyor. Aslında modern çağların reklam dayatmaları geride kalsa, evrimsel içgüdü bizi şişman bireylerin güçlülüğüne itecek çünkü genlerimiz yememizi emrediyor. Ama bizler sosyal canlılarız sonuçta. Bir başka örneğini beynimizin ortasında etkin olmayan reseptörlerimiz yüzünden çok eşli bir kimyaya sahip olmamamız ama bunu sosyal olarak düzenlememizin oluşturmasını da düşünebiliriz. Kıyafeti ilkel benlik olarak metaforlayacak olursak, fikirler süperegodur, dengesini ego ile bulmak gerekir.
            silivri
            Biraz kavram karmaşası yaşıyorsunuz sanırım. Doğal seçilim, cinsel seçilim gibi kavramlar hiç bu kadar saçma sapan değerlendirilmemişti. Bir primat türü olduğumuzu kabul edip, eş seçiminde kullandığımız mekanizmayı objektif bir bakış açısıyla değerlendirmenizi öneriyorum.
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.