Erkek Şiddeti Neden Gittikçe Artıyor?
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   uzmanjnekolog
   Kadının erkeğin malı olduğu algısı, zehirli namus kavramı, aşkın acı çekmek, ölmek ve öldürmek üstüne kurulu şarkılarla yaşandığı bir memleket, üstüne sosyo-ekonomik problemlerle depreşen depresyon ve suçun cezasız kaldığı hukuk sistemi. ilk öncelikle cinsiyetçi yaklaşımlara dur diyecek, kendi politik söylemini düzeltecek bir siyasal irade gerekiyor. Bunu parti bazında söylemiyorum Türkiye'deki tüm partilerin bunu görev edinmesi gerekiyor. Bununla birlikte yasal ve idari düzenlemeleri hazırlayacak, ülke genelinde toplumun bilinçlendirilmesi için elinden geleni yapacak bir siyasal iradeden bahsediyorum. Son olarak da yasaların uygulanmasını sağlayacak bir adalet sistemi gerekiyor. Yani arkadaşlar kim ne derse desin kadın cinayetleri işte bu yüzden politiktir. Dünkü görüntülerden sonra gerçekten kanım dondu ve artık bu görüntüleri psikolojik olarak kaldıramıyorum. Artık bu durumlar için toplumsal bir farkındalık yaratmamız şart! Lütfen bu durumlar için en azından kenetlenelim ve sesimizi topluca duyurmaya çalışalım. Sizce bu durum nasıl düzelir?
    climax
    kadın cinayetleri politiktir
     moon_night
     Bir organ yüzünden el üstünde büyüttükleri varlıklar gün gelince birilerinin tabutunun el üstünde taşınmasına neden oluyor
      kania_
      çünkü erkekler kendilerini kadınlardan daha üstün görüyolar ve onlara şiddet uygulayarak yada zarar vererek kendi erkekliğini ıspatlamaya çalışıyor.Ama ne kadar kötü bir şey yaptıklarının farkında deiller karşılarındaki kişi ezikliyip ona fiziki yada ruhsal şiddet uygulayarak bi yere gelemezler zaten türkiyede adalet diye bişede kalmamış bi kaç ay yatıp çıkarım düşüncesiyle böyle iğrenç şeyleri yapıyorlar
       gollummm
       Bitmez! Onlar erkek ADAM!!! ELİNİN KİRİ!!!
        eo110
        Aslında erkeğin şiddeti sadece kadına yönelik değil.Erkegin erkeğe,hayvana ve doğaya akıl almaz bir şiddeti var. Erkeğin genel olarak bir şiddet problemi var. "Korunmasız ve güçsüz" olan her şeye şiddeti var maalesef.
         ilmer
         kadın cinayetleri politiktir
          efla_tun
          Aslında bu genel olarak çocukluktan başlıyor.Anneler kadın olmalarına rağmen erkek çocuklarına bağırmayı,kızmayı,erkek adam modelini,kızlarına ise hanım hanımcık,ses çıkarmayan kız çocuğu modelini örüyor.Sonra noluyor erkek bu öğretilenleri daha çocukluktan uygulamaya başlıyor ta ki bir kadını güç gösterisi için öldürene kadar. Böyle erkeklerin analarına sorun suçlu mu diye yarısından fazlası erkektir demezse yada suç kadındadır demezse o zaman görüşelim
           sairsel
           Ataerkil toplumun sözde din anlayışı ve bu cehaletin nesilden nesile aktarılması ile günümüze kadar gelen çürümüş zihniyetler silsilesi bunun müsebbibidir.
            absurdizm
            Önüne geçilmediği için. Hapisten yada para cezasından çok daha ağır cezalar verilmesi gerekiyor bence
             pazartesi
             Cezası yok. Birini öldüresiye dövdüğüm halde serbest kalabiliyorsam neden kendimi tutayım ki?
              mrsnl33
              Bence iş ailede başlıyor.Erkek çocuklarına daha küçük yaştayken aslında kızlardan hiç bir farkları olmadığının fark ettirilmesi lazım.Bunu söylüyorum çünkü küçük yaştan beri cevremde erkek çocuklarına pozitif ayrımcılık yapan çok aile gördüm.Bu çocuklar da bu zihniyetle büyüdükleri için kadınları değersiz bir varlık olarak görüyorlar.
               bright-wizard
               Erkeklik(adamlık) azaldıkça, erkek şiddeti artıyor
                emily2
                kadina karsi siddetin sebeplerinden biri, erkegin ustunluk kurma istegi, ic dunyasinda kendini yetersiz hissetmesi, kadinin davranislarini kontrol etme cabasidir. dolayisiyla kadinlarin sosyal ve ekonomik hayatta daha aktif rol almalari, kendilerinin farkinda olmalari, ozguvenlerinin artmasi; erkegin komplekse girmesine sebep oldugu oranda, erkek ustunluk kurabilmek icin siddete meyledecektir.
                 samyeli90
                 Çünkü erkekliği bu sanıyorlar
                  sanatistherif
                  Yazılacak çok şey var. Fakat sözlük bunu kaldıramaz. Yorumlar gene mis gibi şekilcilik kokuyor. Cebinde akrep taşımayı seven kadın çok. Onu sokunca bu bir toplum problemi olmamalı. Birlikte olduğunuz insanlara dikkat edin, mizacınızı belirler. Mizacınız ise geleceğinizi. Bu tür suçları işleyen erkek fotoğraflarına baktığımda potansiyel katil olduğunu anlamam 30 saniye falan sürüyor. Üzerinde sürekli tabancayla gezen bir insan, sürekli küfür eden bir insan, karşına çıkan her problemi şiddetle çözmeye kalkan biri sizinle problem yaşadığında ne yapacağını sanıyorsunuz?
                   mahlass
                   Maalesef bu gibi videolar reklam çalışmaları (
                   https://youtu.be/a6ykwtuUG48
                   https://youtu.be/a6ykwtuUG48
                   ) yapmak haricinde erkekleri bilinçlendirmeye yönelik doğru düzgün bir çalışma olmaması bu yüzden artıyor
                    rocknrollbabe
                    Ailede verilen eğitim tabiki...
                     excelans01
                     Herkes evinde oturup kadına şiddete hayır tweti atıyor çayını kahvesini yudumlarken 2 gün sonra unutuluyor hayatına kaldığı yerden devam ediyor ateş düştüğü yeri yakıyor ama kimse sorunun ne olduğunu tartışmıyor
                      superkahraman
                      adalet-eğitim-sosyal bilinç
                      /
                      0

                      Tarihe Göre

                      İçerik bulunamadı.