Erkek Çocuklarına 'Kadınsılaştılar' Diye 'Erkeklik Eğitimi' Vermek İsteyen Çin
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   sedefartuny
   Çin, Çinli gençler arasında kadınsılaşma eğilimi görüldüğünü iddia ediyor. Neye istinaden böyle bir eğilim olduğu düşünülmüş bir açıklama yok. Dünyada tartışılan K-Pop olayı ile ilintili olabilir nitekim bizim ünlü düşünürlerimizden (!) Seda Akgül bu konuyu ülkemiz gündemine getirmişti. Her neyse bu kadınsılaşma eğiliminin ülkenin varlığı ve gelişmesi önündeki bir engel olarak gören hükümet erkek çocuklarına fiziksel ve psikolojik olarak "erkeklik" eğitimi vereceğini açıklamış. Bu erkek olmak, erkek gibi davranmak dediğimiz şey tam olarak toplumsal cinsiyet rolleri değil mi? Bu durum da haliyle bu topluma zararı olabilecek rolleri normalleştiriyor. Rönesans döneminde erkekler etek ve uzun çoraplar giyiyordu o dönem neden bu durum kadınsılaşmak olarak adlandırılmıyordu peki? Yani şunu demek istiyorum her dönemin hem erkekler hem kadınlar için belli başlı trendleri var. Bugün metroseksüel olarak tanımlanan beyler için de bu yargılar var aslında. Bugün Çin yarın Türkiye insanları neden kendi hallerine bırakmıyoruz? Neden bir etiketleme arzusu içerisindeyiz?
    peripedia
    Çin demeyin ne olur. Ne bedbaht bir ülke olduğunu yeni yeni anlıyorum da. Meğer Ortadoğu ülkeleri değil Çin'e daha çok benziyormuşuz biz. Bizim kültürümüz bu erkeklik eğitimini yıllardır veriyor zaten bir şekilde insanlara. Bu daha tehlikeli bir durum.
     kania_
     Vallaha şu çin ve kuzey koreyi hiç sewmiyorum çok itiçi ve kuralcılar bidee güney koreye bak öylemi
      detokssuyu
      Erkeklik eğitimi falan hoş tabirler değil ama göz makyajı da yapmazsınız be Asyalı abiler. Yakışmıyor ki badem badem gözleriniz var neyini beğenmeyip makyaj yapıyorsunuz?
       pillowtalk
       Ataerkil zihniyetin ürünleri dünya sınırlarını aşmış.
       /
       0

       Tarihe Göre

       İçerik bulunamadı.