En Son Okuduğunuz Kitapta Sizi Etkileyen Konu Neydi?
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   deniz006
   Son zamanlarda biraz kitaba sardım ve kitapları okurken kimisinden gerçekten etkilenirken kimisinden de çok fazla etkilenmiyorum. Bir kaç gün önce popüler olan Sabahattin Ali'nin, Kürk Mantolu Madonna kitabını okurken çok etkilenmiştim olay örgüsünden. Sizin böyle çok etkilendiğiniz bir kitap var mı ? Özellikle sizi etkileyen konuyu da merak ediyorum bu arada o yüzden kitap ve konuyu da anlatırsanız çok sevinirim.
    imailahorsilahh
    Şeker Portakalını bir kez daha okudum❤️
     kania_
     Bi okulda geçen paronormal şeyler altında geçiyodu beni pek etkilemedi ama sanki benim başıma gelmiş gibi hissettirdi
      gregory_
      Schrödinger'in Kedisinin durumu
       amira
       dostluk. ucurtma avcisi. neredeyse her sayfasinda agladim. cok guzeldi. ❤️
        tsukyomi
        Moskova Önlerinde'ye başladım, 4. kez. Daha okunacak çok kitap olmasına rağmen illa dönüyorum bu kutsala. Nazi ordusunun Moskova'ya dayanmasını ve o efsanevi savunmayı anlatır. Karakterlerden biri Momişuli adında bir Orta Asyalı Türk subayıdır. General Panfilov'la ikisini okurken o cesareti damarlarınızda hissediyorsunuz.
         kitaptakikurt
         son okuduğum kitap son 40 sayfa kaldı.1978 basımı bir kitap.ne yılların bugünümüzden farkı ne de ülkelerin farklı olması mevzunun içeriğini farklı kılabiliyor
          visnelikapkek
          Şükrü Erbaş'ın bir kitabı var. Dönüp dönüp onu okuyorum. 3 farklı sayfadan birer alıntı yapayım. :) "Kırk iki köprüden geçtim bugüne dek, ne altında bir ince su, ne de gökkuşağı. Soluğum yalnızlık, gövdem küf kokuyordu. Sonra esirgediklerine bir özür, bir bağış gibi dünya seni kattı ömrüme. Yalnız gözleri değil, hücreleri görmeye başlayan bir körün sevinciydi yaşadığım. Teninin kokusuyla yudum gövdemin pasını. Bütün yaprakları birer serçe kesilmiş bir ağaçtım, üstüne titreyen. Gelince sen geliyordun, ama sen gidince dünya kopuyordu yüreğimden." - "Ama bir 'sıkıntı' taşıyor içinde; nedenini bilmediği bir sıkıntı, bir 'mutsuz bilinç...' Bunalıyor. Kalabalıklar içinde garip bir yalnızlık duyuyor. Büyük kent kırgını... Dünya aşıyor onu; 'çok vaktini alıyor.' Anlaşılamıyor. Herkes katı, uzak, bencil ve küçük... uyum sağlayamıyor. Bir sevgilisi var kendisini anlayabilen, dar bir çevresi bir de, benzer yapıda. Her şey kolay, rahat ve güzel bir çevrede. -Ama neden çözemiyor bir türlü- biraz dışına taşacak olsa sınırsız aynalar gibi yankısız kalıyor. Ah kalın kafalı insanlar, nasıl da kör, sağır ve duyarsızlar! - "Doğrunun bile kurtaramadığı bir kaba gerçekliği yaşıyoruz nicedir. Haklılık güçlülüğün değil, yenilginin koşulu oldu. Söz, bulanık bir rüzgarla penceremizde savrulan güz yaprakları kadar kederli ve geçerli. İçtenlikse, bir yitik zaman hüznüyle hoyratlığa süs bir antika artık, mezat salonlarında görücüye çıkmış. Olsa olsa bir anıdır güzellik, herkesin bir vakit kirpiklerinde bir rüzgarla yaşadığını sandığı..."
           littlejohn
           Gormenin sadece gozlerle olmadigi asil korlugun kafalarda olmasi
            moon-night
            üçgenler çok etkilemişti...
             berat_albayrak_
             Stefan Zweig - Satranç (schachnovelle) Nazilerin yakaladığı avusturyalı memurun psikolojik işkenceler çektirip sorguya çekmesi, memurun gizlice satranç ıyunlarının yazdığı kitabı çalıp hamleleri kafasında canlandırmaya çalışıp zamanla kafayı yemesi ve doktor yardımıyla toplama kampından kaçması
             /
             0

             Tarihe Göre

             İçerik bulunamadı.