Dışlandığınız Bir Toplulukta Nasıl Davranırsınız?
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   dreamislife
   Mezun oluşumdan çok kısa bir süre sonra zamanında bana çok kırıcı davranan, uzun zamandır mesafeli olduğum ama hepsine rağmen çocuktuk diyip aldırış etmediğim bir arkadaşımın aracılığıyla bir iş görüşmesine gittim ve işe alındım. Hiç bilmediğim bir sektöre dayalı bu işte onunla ve 12 başka kişiyle aynı ofiste çalışmaya başladım. Başlarda ya nasıl bir iyilik yaptı helal olsun dediğim o eski arkadaşım yine beni bir şekilde özel hayatımdan vurmaya başladı ve ben bu sefer susamadım. Sonrası mobbing mi denir, ayıp mı adlandıramadığım bir şekilde beni tanımaya bile yeltenmeyen ve iş öğretmemek için elinden geleni yapan bir düzine insan.Hakkımda ne duyduklarını bilmemekle birlikte doğru şeyler olmadığından eminim. Kendimi tanıtmak için, kendim olamayarak deli divane olduğum bir iş yerinde onca insan arasında tek başıma kaldım. İşten değil de üstümdeki baskıyı azaltmak için uğraşırken yorulduğumu fark ettim. Bu sefer işe odaklanmayı ve kimseyle muhattap olmamayı seçtim fakat yine olmadı çünkü kasıtlı bir şekilde dışlandığı bir yerde insan hiçbir şeye odaklanamıyormuş. Bu beni derin bir psikolojik çöküşe soktu çünkü seni yanlış tanıyan insanlara doğrusunu kanıtlamaya çalışmak zormuş. Bu psikolojiden çıkmak için çok çabaladım ve şimdi istenmediğim anlardan kaçmayı ve ordaki herkese karşı pozitif olmayı deniyorum. Sonucu tahmin edemiyorum ama huzurlu olduğum sürece güvende hissediyorum. Siz hayatınızda hiç böyle bir baskı altında kaldınız veya dışlandığınız bi ortamda olmak zorunda kaldınız mı? ya da kalsanız nasıl davranırdınız? biraz fikir hiç fena olmaz:)
    lutfen-ama
    Burda da kimse yazmamış, biraz daha dışlanmış hissetme diye yazıyorum, ben olsam ilk olarak tanıdık biri aracılığıyla işe girmezdim kardeşin olsa da farketmiyor eğer profesyonel bir referans değilse benden uzak olsun. Fakat sen artık girmişsin işe bu zamanda iş bulmak da zor olduğuna göre ben olsam hiçbirine kendimi açıklamaya çabalamazdım. Beni kendi tanımaya tenezzül etmeyip hakkımdaki söylentilere itibar edenler nefret etsinler benden zaten. Ben onlardan uzak durur işimi en iyi şekilde yapardım o kadar.
     kalpci
     Hiç bir topluluğun içne “dışlanacak kadar” girmedim
      innocentghost
      Sen kendi yolunda gitmeye devam et. İstediğin ve sevdiğin şeylerden de egosu tavan yapmış insanlar için vazgeçme! Sağlığını da korumaya çalış hayatta neler olacak daha neler gelip geçecek bu tip insanlar için kendini yıpratmaya değmez.
       esseref
       ben de onları dışlarım valla. benimle konuşmadıkları sürece konuşmam, yardıma mı ihtiyacım oldu hemen söyler kuru teşekkürümü ederim. samimi olmam
        gulfemkaya
        Kendimi çekerim direkt onlardan bir adım gelirse belki okey olurum ama onun dışında kendime odaklanmaya gurur kralicesi olmaya devam ederim
        /
        0

        Tarihe Göre

        İçerik bulunamadı.