Dış Görünüşün Önemlilik Oranı
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   ilmer
   Bana göre önemlilik oranı azdır, buna saplantılı olan insanları pek anlamıyorum. bir atasözümüz vardı: "insanı dış görünüşüyle karşılar, kişiliğiyle uğurlarız." bu sözün doğruluğuna çok inanıyorum. dış görünüş ilk bakışta tabii ki çok etkili. giyim, şıklık, zenginlik, yakışıklılık, güzellik vs vs. bunu inkar etmiyorum fakat zamanla tanıdıkça bunların gerçekten pek bir etkisi kalmıyor. Dio'cular için ne kadar önemli?
    me_out_bye
    Önemlidir maalesef. Gerçek bu.
     buse01
     Arkadaşlar tamam çok çoookk tipsiz olmasın yani bir gideri olsun, ben de pek önem vermem aslında zaten bir zaman sonra kafa dengi olup olmamasına bakılır. İster dünyanın en yakışıklısı olsun oturup bir çift muhabbet edemedikten sonra ne yazarrrr
      catherine-earnshaw
      Kitabı almadan, karıştırmadan önce kapağına bakıyorsun, filmi izleyip izlemeyeceğine fragmanından sonra karar veriyorsun, güzel olmayan ayakkabıyı, çantayı ve kıyafeti almıyorsun. Acı bir gerçek, dış görünüş maalesef çok önemli.
       gregory_
       Güzel görüntü herkesi etkileyebilir ama önem derecesi ne olabilir ki, sonuçta herkesin beklentisi farkli çok söylenebilecek bisey yok bence.
        patronicee
        Evet benim için de çok önemliydi. Amaa şimdiki aklım olsa ve Dünyaya bir kez daha gelecek olsaydım Emin olun çirkin bir adamla evlenirdim.
         ezgisarikaya
         %100 tabii ki. dış görünüşünden etkilenmediğin birisiyle iletişim kurma motivasyonu oluşturamazsın. inkar eden yalan söyler :)
          bosadam
          Dış götünüşten kasıt tam olarak ne bilemiyorum ama kastetiğiniz çirkinlik ise o da göreceli bir durum. Dış görünüş güzellik önemli insanlarla bu şekilde çok fazla ilişkiler arkadaşlıklar dostluklar kuruşabilir ama sırf güzellik için kırulan ilişkilerin ömrü de belli. Evet bende birçok insan gibi dış görünüşü önemseyenlerdenim fakat sizin insan olarak eksik yanlış çirkin gördüğünüz durumları ben çok merak ediyorum. Yürüyemeyen insanın elleriyle becerebildiklerini, götüntüsünü sevmediğimiz insanların onun yetine koydukları şeyler bende merak uyandırıyor ve o insanlara hayranlık duymamı saglıyor. Yani arkadaşlar sen çirkin görüyorsun diye o insan çirkin olmuyor. O insanları tanıyınca sohbetine ve bilgisine olan hayranlıklarım onların görüntüsünü dünyada azımsanmayacak bir noktaya taşıyor. O yüzden delide ki özgürlüğe imreniyorum. Başını sokacaklar eb olmasa da ruhlarını hapis ettikleri bir dünyaları da yok.
           kania_
           Benim için %85 dış görünüş nedenini bilmiyorum ama
            ayhankaptan
            Kim ne derse desin kimse kapağını beğenmediği kitabın içeriğine bakmaz
             feilissh
             kalbi güzel olsun yeter diyomuşum :d diyenler ufak atsın civcivler geliyo şimdi
             /
             0

             Tarihe Göre

             İçerik bulunamadı.