Dini İnancı Olmayan İnsanın Ruhani Boşluğa Düşüp Hep Eksik Yaşayacağı, Mutlu Olamayacağı Düşüncesi
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   676irmak
   Çokk saçmaaa
    busrawashere
    nası yani şimdi ben dinleri araştırıyorum diye ruhani boşluğum eksik mi şimdi?
     monaiman
     Dinlerin maneviyatı güçlendirdiğini mi düşünüyorsunuz?
      cinayetvaraga
      yalan. aksine zaaflar ve duyarlılıklar azaldığı için daha güçlü oluyorsun. Mantık daha ön planda olduğu için de yine sağlıklı kararlar alma ihtimalin yükseliyor. Darda kaldı mı, boşlukta oldu mu, ihtiyac anında, göt sıkışınca hep bir dua modu. sizin kendinize güveniniz yok mu? illa görmediğin bir şeyden mi medet umuyorsun? birakın bu palavraları da önce kendinize sayginiz olsun. hep ihtiyaç halinde bu maneviyatı kullanıyorsunuz, ona sığınıyorsunuz. Bence!
       bendemistimama
       Yanlis dusunce. Ben insanlarin inancsiz olacagina inanmiyorum. Dini inanci olmayabilir ancak bu inancsiz oldugu anlamina gelmez. Evrene inanir sevgiye inanir rastlantiya inanir ama inanir
        amakafamiznasiguzel1
        insanımız çok sever milletin dinine inancına karışmayı. kim neye inanıyosa inansın arkadaşım bize neee? isterse gitsin muza tapsın napcan? sana ne zararı var? BURNUNUZ YÜZÜNÜZDE GÜZEL, İNSANLARIN HAYATLARINA SOKMAYIN.
         yagmurals
         itirafçınız geldi... eskiyi düşününce içimdeki boşluğun daha fazla olduğunu kabul etmem gerekiyor. eskiden inançlı biriydim, daha sonra çoğu ateistin yaptığı gibi kutsal kitapları okumaya başladım. ateistlerin çoğunluğu dini, dindar insanlardan daha çok bilirler bunu da not olarak ekleyeyim. yazılanları okudukça uzaklaştım dinden. uzaklaştıkça da içimi huzursuzluk kaplamaya başladı. sonsuz bir yaşama inanmıyorum mesela. sonu olan, kısıtları belli bir alanda yaşıyorum. istediğim hiçbir şeyi yapamayacağım ve öleceğim. puuf. yok olacağım. hokus pokus. eğer inançlı birisi olsaydım, ebedi bir saadete inanacaktım. cennet beni bekliyor olacaktı. içimdeki o umut bile çok güzeldi. şimdi öyle bir şey yok. olduğu kadarıyla mutlu olmaya çabalıyorum. hayatın bu kadar olduğunu biliyorum.
          eski_bi_tanidik
          Düşünsene dertlere boğulup sıkıştığında veya engelleyemeyecegin büyük bir şeyden korktuğunda Kimseye dua edemiyorsun mal gibi kalıyorsun Tabii bunlar burda konuşulabilmesi olası seyler degil Yani koskoca dünyada bir insan olarak ne kadar gucluyuz desek de zayıf varlıklarız ve gücümüzün yetmediği veya engelleyemediydiniz şeylerde siginabilecegimiz b8sey yok çok kötü diil mi Sonuçta Evrende sadece bi toz zerresiyiz. Biraz da böyle evrensel düşünmek lazım sadece etrafımızdaki olaylara göre değil. Sonuçta dünyaya çarpacak olan asteroide kendimize güvenerek ip bağlayıp öte atamayız dimi 🤣 ve götümüzün kendimizi üstün görecek kadar kalkmaması lazım. Ve de otu boku baska yerlere çekip g*tünden anlamamak lazim BENCE! Mdjjdndnrjemejurj
           littlejohn
           Bahsedildiği gibi hep boşluğa düşse veya mutsuz olsa elbet kendine inanacak ruhani bir şeyler bulurdu. Bu sebeple başlıkta verilen fikre katılmıyorum.
           /
           0

           Tarihe Göre

           İçerik bulunamadı.