Deniz Bir Şehri Güzel Yapmak İçin Yeterli Bir Unsur mudur?
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   kisacadeniz
   Bir Ankaralı olarak söylemeliyim ki kesinlikle yeterdir. Denizi güzel olup da kötü olan bir şehir gösteremezsiniz bana. Sıkılıp başını dinlemek için gideceğin ve seni sakinleştiren bir deniz var sonuçta. Manzara desen 10/10 zaten. Genel olarak zaten huzur veren bir yapısı var. Yazın canın sıkılır. Ankara'da serinlemek için klimalara abanırsın, hiçbir yere gidemezsin kanser olursun ama deniz olduğunu düşün. Soğuk suya kendini bıraktığın an dünya senin. Şimdi bir köşede denizde oturan insanları düşünüp ağlayacağım izninizle.
    peripedia
    Değildir. İstanbul güzel bir şehir mi şimdi. Müsilaj belası geldi çattı bir de. Deniz özlemini anlayabiliyorum ama her denizi olan da aman ne kadar da güzel yermiş tanımlamasına girmez bence.
     detokssuyu
     Denizsiz illeri küçümseme komitesi. Ben deniz kum güneş tatili değilse mevzu deniz ile pek işi olmayan insanlardanım o yüzden çok da mühim değil.
      sedefartuny
      Alakası yoktur. Deniz olan şehirlerin trafik sorununu görüyoruz. İstanbul'da deniz ile hiç tanışmamış, görememiş çocuklar, aileler var. Bir şehrin güzelliklerini insanlarında arıyorum ben genelde.
       mrlawyerkk
       Yeter de artar bile. O iyot kokusu vücuda ne kadar faydalı biliyor musunuz? İnsan ömrünü uzatıyor adeta.
        gulfemkaya
        Yaanii. Deniz her zaman önemli faktördür de içindeki insanlar bir süre sonra daha önemli olmuyor degil
         kisi
         Yeterli bir malzemedir ama biz hiç iyi kullanamıyoruz. Bir çok ülke nehirlerinden bile faydalanabiliyorken biz denizleri kullanamıyoruz. Neleri yanlış yapıyoruz: Şehir merkezlerini denizden çok uzağa kurmuşuz. Şehirlerin yeri çok eski zamanın çiftçileri tarafından belirlenmiş. Deniz varken dağa tırmanıp yerleşmeye çalışan yerler de var. Bu yüzden bir çok yerde gereksiz bir şekilde günlük hayatta denizden uzak kalınıyor. Denize yakın Rumlardan kalma eski yerleşim yerleri oluyor ancak. Türk insanı denizden hep kaçmış. Balığı kurbağa gibi görüp sofrasına pek katmamış, yüzme sporunu benimsemeyip hâlâ daha çıplaklık kısmına odaklanıp oraya takılmış. Oysaki yüzmeyi bırak yelkenli konusunda bile çok önceden gelişmemiz gerekiyordu. Limanlar az, birkaç metrelik en basit tekneler bile pahalı. En basitinden balık tutma işi bile emekli amca hobisi olarak sınırlı kalmış. Denizin yanında yürümek, oturmak, yemek içmek vb. bile keyifli. Ancak biz hep ıssızlığın ortasına, dağın başına kaçıyoruz.
          derinfeylesof
          Önceden buna inanmazdım denizle ne alakası var ya derdim ama cidden insan onun havasını içine çekmek istiyor deniz kenarında yürüsen bile yetiyor. Ankara hariç Ankara'da yokluğunu hissetmiyorum nedense
           asteroid_b-612
           uffffffff yeterde artar
           /
           0

           Tarihe Göre

           İçerik bulunamadı.