Davul Zurnasız Düğün Yapılır mı?
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   a.l.p.o.l.l.o.n
   Ben çok gıcık oluyorum. Davul zurna sesi gürültüden başka bir şey değil. Hadi müziğini geçtim birde benim evleneceğim kadın sahne ortasında erkeklere bel kıvratacak bende izin vericem,ben beğenmiyorum. Dans edilecekse çiftler romantik bir klasik müzikle hadi zorlasak akustik müzikle dans etmeli. Kafasına buyruk club da takılmıyoruz burda ciddi bir durum için toplanmışız. Ben düğünümü klass bir insan gibi yapacağım töreymiş carttur curttur anlamam.
    asit
    bu başlığa evet yapılır ..... ya da hayır yapılmaz..... şeklinde bir dio atacakken memleketin yarısını onursuz olarak yaftaladığın için kızdım açıkçası. Cenazede oynamak onursuzluktur desen anlayabilirdim :) ama düğün bu ya.Kendi çevren, yakın dostların, senin ve eşinin en mutlu gününde sevincini paylaşmak yerine oradaki insanlara yükseliyorsa, ya sende ya da çevrende bir sorun var demektir. Evet davullu zurnalı düğün yapılır. Özellikle yemekli düğünler. Özellikle kavurmalı düğünler.
     tsukyomi
     Şimdi herkesin kendi tercihi ona boynumuz kıldan ince tabi. Bana kalırsa düğün gereksiz zaten. Ama ''benim evleneceğim kadın sahne ortasında erkeklere bel kıvratacak bende izin vericem,bu onursuzluktur'' kısmı canımı aşırı sıktı, öyle böyle değil hem de.
      gregory_
      Bu kadar korkuyorsan ve onursuzluk olarak tanimliyorsan sahne ortasinda erkeklerle bel kivirtacak kiz seçme, bunu yapacak kadar zeki görünüyorsun bu lafinla.
       eo110
       Senin için talihsiz bir açıklama olmuş.Her yörenin her milletin kendine has kültürü vardır. Kadın-erkek sahne oyunu olan bir sürü kültür var hoş olmamış. Bir Çerkes düğünü izlemeni tavsiye ederim. Kendin yapmayabilirsin ama biziz bu bahsettiğin insanlar, hepimizin ailesi ve asla onursuzluk deme.
        diocubacito
        Ben düğünümü barda yapacağım eğer bir gün evlenirsem gelinlikte bu. kankalarımı toplarım. altınları akrabalar çok isterlerse ibandan atarlar. içer eğleniriz -akraba yasağı-
         kania_
         Adetlerden yapılması lazımda amann kim uğraşçak.Yapan yapsın yapmayan yapmasın ama saçma
          patronicee
          Tam Doktor Rock'un yorumlayacağı bir dio olmuş.. Şayet bizi görüyor veya duyuyorsa sevgi ve saygılarımı iletiyorum kendisine 🙊😅
           lythlena
           Size Amerika'dan gelen eniştem ve Kanada'dan gelen ablamın düğününü örnek vereyim. Eniştemin " Taaaam bir Amerikan düğünü olacaak! " iddiasıyla güncel yabancı pop ve klasikleşmiş Türkçe pop şarkılar eşliğinde anca kısır günüyle yarışacak şekilde ilerleyen düğünleri, enişte beyin annesinin "Ankara'nın bağları mı çaldırsak acaba?" önerisinin uygulanmasıyla birden hareketlenip koca koca dedelerin masalara çıkıp yerlerde yuvarlanmasıyla son bulmuştu. Yani düğünler daha çok aileleri memnun etmek için yapıldığından hayalinizdeki şeyin gerçekleşmesi biraz zor. :/
            _gizem_
            bence yapılır boşuna baş ağrıtmaya gerek yok
             deniz006
             yapılır neden yapılmasın ya bence artık o eski düzen kalktı ama olursa da iyi olur yani..
             /
             0

             Tarihe Göre

             İçerik bulunamadı.