Çok Çalışmak mı Hayatta Başarı Getirir Şanslı Biri Olmak mı?
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   mrlawyerkk
   Hepimiz hayatımızda en az bir kere "Şans yüzüme gülmedi, biraz şanslı olsaydım bu işi çözerdim" gibi cümleler kurmuşuzdur. Şansı başarıda ve mutlulukta çok önemli bir faktör olarak tanımlıyoruz. Biraz da ilahi bir kudret olarak görüyoruz ve bizim yapamadığımızı şansımızın yapmasını istiyoruz. Soyut belki de hiç var olmayan bir şeye bel bağlıyoruz. Hayat şartlarını, yaşamını, sınavlarını bilmeden hayat başarısı elde etmiş biri bizim için 'şanslı' kişi oluyor. "Ben elimden gelen her şeyi yaptım ama olmadı. Şanssızım" diyoruz. Elimizden gelenin fazlası olduğuna inanmıyoruz. Kendimizi, potansiyelimizi şans dediğimiz o faktörün arkasına koyuyoruz. Ben şans dediğimiz şeyin bizi sınırlandırdığı, sınırlarımızı zorlamamıza engel olduğunu düşünüyorum. Siz ne dersiniz? Hayatta başarı, şans ile mi elde edilir çaba ile mi?
    gregory_
    Şans gerekli, aynı işi aynı şartlarda aynı başarı ile yapan çok insan var. Kim daha çok ilerleyecek??
     mehmet_08
     akp li olmak
      imailahorsilahh
      Şans şans şans.
       asit
       Çalışkan birisi değilsen eline geçen şansın da içine sıçarsın
        eski_bi_tanidik
        Biraz çalışkan olacaksın şansın çok olacak. Sans geçiyor şu aq dünyasında o da bizde yok
         okadin
         Şans denen şeyin varlığına ben de pek inanmıyorum doğrusu. Şansızım der geçerim bazı durumlarda ama gerçekten çok isteseydim yapabileceğimi bilerek söylerim bunu çoğu zaman.
          peripedia
          Normal şartlarda çaba tabii ki ama bizim ülkemizde bunun hiç bir ehemmiyeti yok. Şanslı olman, arkanda birilerinin olması lazım. Acı ama gerçek. Coğrafya is destiny.
           detokssuyu
           Şans bir etken ama bizim gözümüzde büyüttüğümüz ve her durumu bağladığımız gibi bir şey değil. Önce biz bir şeyler yapacağız sonra şansımızın da iyi gitmesini bekleyeceğiz.
            cinayetvaraga
            Kontrol edemediğimiz her çaresizliğe şans, kader diyoruz. Bence şans faktörü çok ufak da olsa hayatımızda var. Aslında tesadüfün olumlusuna şans demek daha mantıklı. Her şeyin başı çalışmak diyorum. Çalışmayan emek vermeyen kişinin başarılı olmasını beklemek büyük gaflet.
             sedefartuny
             Şans potansiyelimizi sınırlandıran bir şey bence de. Şansımıza güveniyor ve salıveriyoruz ya da şansımızı suçluyoruz. Gerçekçi değil, rasyonel olmamız ve çabalamamız gerek. Başarıyı getiren tek şey çok çalışmak bence.
             /
             0

             Tarihe Göre

             İçerik bulunamadı.