Çocuk Sahibi Olmanın İnsanın Yaşamını Bitiriyor Olması
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   bisosyolog
   Türkiye şartlarında özellikle böyle olduğunu düşünüyorum. Çocuk sahibi olmak kanımca dünyanın en güzel şeyi. Hatta pek çok insan tamamlandım filan diyor. Ancak ülke şartlarında bir çocuk sahibi olunca hayatın bitme noktasına geliyor, özellikle de bir kadın için. İyi bir şirkette beyaz yaka çalışanı olan halam doğumundan sonra katiyen düzene giremedi. Uykusuz geçen geceler, iş, ev, ev düzeni. Her sabah 6'da kalkıyor 11 aylık çocuğunu emziriyor. Apar topar giyinip işe gidiyor. Gün içinde sürekli olarak annesiyle iletişim halinde, kızını soruyor. 5 buçukta işten çıkıp eve geliyor. Yemek yapıyor, bebeğin yemeklerini hazırlıyor. Onunla vakit geçiriyor. Genel olarak o kadar yoğun ki, günün nasıl geçtiğini anlamıyor. İyi bir eşi var. Erkeğim ben deyip kenara çekilmiyor. Ancak çocuğun birkaç ihtiyacını karşılayabilmek için ek işlere girdi. Genel olarak beklentileri yüksek bir aile durumları iyi olmasına rağmen, çocuklarına daha fazla şey vermek istiyorlar. Çocuğa iyi bir şey verecekken çocukla geçirecekleri vakitten oldular. Yaşamıyorlar, hem çok mutlular hem de müthiş yorgun. Günlerin nasıl geçtiğini anlamıyorlar. Özellikle de halam. Hayat her ne kadar müşterek olsa da, kadına çocuk bakımında çok daha fazla iş düşüyor.
    muzlu-pasta
    İsveçte doğum izni 24 ay bizde 4 ay fazla konuşmaya gerek yok
     irmak676
     Kısacası; Çocuk yapmayın.
      cinayetvaraga
      Özel sektörde gerçekten zor. biz beraber aynı işi yapıyoruz. Rahat oluruz dedik ama yok. kendi işimiz de olsa yine zorladı bizi. çok zorladı hem de.
       eski_bi_tanidik
       Amk sanki çocuk sahibi olmasak yaşammizi çok yaşıyoruz
        caresizcare
        Sadece annelik yaptığım için mükemmel ve yorucu ama hem iş hem annelik yapsaydım nasıl olurdu bilemiyorum
         cakrr
         Kesinlikle Evet Bir Çoçuk Sahibi Olacaksan Sadece Annelik Yapacaksın Cünkü Hem İşe Hem Eve Hem Eşe Hem Çoçuga Yetemiyorsun İllaki Birinden Biri Eksik Kalıyor Çoçuğumuzun Her Anında Yanında Olamamak İlerde Çok Büyük Kayıp Olacak Bizim İçin Çünkü Çoçuk Sevgiyle İlgiyle Büyür Eğer Sevgi Ve İlgi Eksikliği İle Büyürse Bu Onun İçin İlerde Bir Sorun Haline Gelebilir Yaşamında Davranışın Duruşunda Tutumunda Aklına Gelecek Herşey Olabilir Yani Eğer Gözlem Yaptıysan Bunu Bir Çok İnsanlarda Görebilirsin Eskiden Yeniye Bütün Çağ İnsanlarında...Anne Baba Olmak Çok Mükemmel Ama Çok Da Zor Herkes Anne Baba Olamaz Bu Ülkede Önce Annelik Ve Babalık Nasıl Olunur Eğitimi De Şart İnsanlarımızı Günümüz Çağında Güzel Bir Konu Tartışmaya İnanılmaz Açık Ama Net Olan Birşey Var Önce İnsan Olduğumuzu Hatırlamak..
          the-riven
          Bir çocuk kesinlikle anne ve babasının ilgisi ile büyümeli. Özellikle annenin ilgisi bir çocuğun gelişimi için herşey. Çocuk için gelecek sadece para ile olmuyor. İlgi ve sevgi onun karakterini şekillendiriyor. İyi düşünüp taşınılıp öyle karar verilmeli.
           ceviz-agaci
           yaa kıyamam benim bir minnoşum olacaktı bak dünya ne güzel olurdu neyse ben solucanlarımla idare ediyorum
            nickimdebileolmaz
            Bazı anne babalar eğlenmeye o kadar çok değer veriyor ki her gece çocuklarını bir yere emanet edip eğlenmeye çıkıyor, kısası anne ve babana ne kadar yakın oturduğuna bağlı olarak değişiyor.
             fuzbing
             durumları iyiyse çalışmayacak abi ikiside. durumları yok desen anlayım da. Çocuğa daha iyi bi gelecek SADECE parayla olmuyor ki. ilgi ister, sevgi ister. bunlar çalışarak gerçekten çok zor şeyler
             /
             0

             Tarihe Göre

             İçerik bulunamadı.