Çocuk Evlat Edinmek Konusunda Ne Düşünüyorsunuz?
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   nekadarmukemmelsin
   Bence orada burada yurtlarda büyüyen çocukların gerçekten eğitimine karakterine bir şey katabileceğinizi düşünüyorsanız çok güzel bir fikir ben her şekilde sıcak bakıyorum dünya çok zalim ve bir çocuk evlat edinip onu bu dünyaya ruhen hazırlamak ve güçlü emin adımlarla kendi basamaklarını kurması fikri bana çok erdemli geliyor.
    eflayilmaz
    Eğer gerekli sevgi ve bakımı vereceğinize inanıyorsanız bence çok güzel bir şey diğer türlü çocuklara travma üstüne travma yaşatmak
     kisi
     Ebeveynlerini kaybetmiş kuzen, yeğen vs. olur da tamamen yabancı birini evlat edinmek bana mantıklı gelmiyor. Bir çocuğu evlat edinmektense birkaç yetimin üniversite okumasına, iş bulmasına, ev kurmasına, evlenmesine vs. destek olmak bence daha mantıklı. Çevremde evlat edinmiş ailelerde çok fazla sorun çıktığını gördüm. Ergenlik ile birlikte sıkıntılar çok büyüdü. Özellikle çocuk özlemi ile, heves ile yapılmaması gereken bir şey. Büyük bir sorumluluk. Birini evlat edindiğinde her koşulda o kişiye ömrün boyunca destek olman gerekir. Sıkıldım, çocuk büyüdü, karakterini beğenmiyorum vs. sebeplerde ortada bırakamazsın. Bu kararı alırken ilk zamanlardaki mutluluğun, heyecanın hep sürmeyeceğinin bilincine varmak gerek.
      mukan_kagan
      Üremek ayrı, evlat edinmek ayrı gibi duruyor ve ülkemizde zor iş evlatlık olayı. Bitmiyor devletin istekleri ama haklı olduğu ender konulardan biri bu istekler.
       minmina
       başkasının sorumluluğunu almadığı çocuk için ben de almak istemem açıkçası
        abdes_terligi
        kendim yapmaktansa evlat edinmeyi tercih ederim
         mastani_
         Çocuk sahibi olmak büyük sorumluluk isteyen bir durum. Ister kendi doğurduğun çocuğun olsun ister evlat edindiğin çocuğun. Yalnız evlat edinince o sorumluluk biraz daha artıyor. Çünkü bambaşka bir hayattan bir çocuk alıp kendi hayatına dahil ediyorsun. O çocuğu büyütmek, sahip çıkmak daha çok güç ve titizlikle yapılan bir durum. Bu şartlar içine bir çocuk dünyaya getirmekten korkuyorum açıkçası. Layıkıyla ebeveyn olabilir miyim sorusu da var. Evlat edinebilir miyim bilmiyorum ama imkanlarım el verirse bir gün, ihtiyaç sahibi ve muhtaç bir çocuğun her zaman ablası olmaya ve yanında durmaya hazırım.
          honeybee
          çok güzel ama herkesin yapabilceği bir sorumluluk değildir yapabiene helal olsun
           samyeli90
           Ben edinirdim ama çocuk istemediğim için olmaz
            makeup_melis
            Olumlu düşünüyorum ama ben çocuk sahibi olmak konusunda bu konuya hemfikir değilim. Gerçekten gerçek bir anne olmak isteseydim çocuk sahibi olmaktan çekinirdim büyük ihtimalle. Yani hazırlayıp büyütmek, eğitime hazırlamak, birşeyler öğretmek, hayatı kolaylaştırmak ve saire ve saire. Yıllardan beri bazı kesim anne ve babalar, çocuk nasıl bakılır, çocuk nasıl eğitilir kavramlarını bilmeden çocuk yapmaya karar veriyorlar ve kendileri gibi onlarıda hayatın akışına bırakıp büyütmeyi düşünüyorlar. Benim annem ve babam böyleydi zaten. Annem benimle çok ilgilendi ama gücü yetmedi yani ancak bir yere kadar. Babam hiç ilgilenmedi. Abilerimde hiç ilgilenmedi bile ama hepsini çok seviyorum. Gerçekten çocuk sahibi olmak konusunda hiç bir şey bilmiyorsanız kedi, köpek, balık, kuş felan alın onlara bakın. Ben şahsen çocuk sahibi olmak istemem, ona nasıl bakabileceğimi hiç düşünmedim bu zamana kadar, aklımdan bile geçirmedim. İlerde olur mu bilmem ama hiç düşünmüyorum. Bunun yerine " Akita " cinsi bir köpek alacağım kendim için yakın bir zamanda. 😚
             eksi_pirasa
             çocukları genel olarak pek sevmediğim için. fark etmiyor benim. ha doğurmuşsun ha evlat edinmişsin.
             /
             0

             Tarihe Göre

             İçerik bulunamadı.