CHP'li Sağlar'ın "Türbanlı Bir Hâkimin Adaleti Yerine Getirebileceğinden Kuşkum Var" Açıklaması
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   arasserin
   Fikri Sağlar, Halk TV'de katıldığı bir programda "Sorun başörtüsü değil, sorun türbandır. Türban irticai faaliyetlerin, şeriat isteyenlerin üniformasıdır. Başörtüsü yüzyıllar boyunca Anadolu'da bir geleneksel giysidir. Arada fark var. Ben kendimden söylüyorum, yargılandığım zaman türbanlı bir hâkimin karşısına gittiğimde, benim haklarımı koruyacağına, adaleti yerine getirebileceği doğrultusunda kuşkum var. Nitekim de başıma geldi" şeklinde bir açıklama yapmış.
   https://t24.com.tr/video/fikir-saglar-yargilandigim-zaman-turbanli-bir-hakimin-adaleti-yerine-getirebileceginden-kuskum-var,35081
   Kaynak
   Bu açıklamadan sonra CHP parti başkanı Kemal Kılıçdaroğlu başta olmak üzere birçok parti ve liderden çok ciddi tepkiler geldi. Bana açıkçası bu açıklama çok bağnaz ve gerici geldi. Laik bir ülkede yaşamanın gerekliliği herkese ifade ve inanç özgürlüğü tanınmasıdır. Türban ile başörtüsü arasındaki farkı da anlamadım. Her ikisi de aynı şey değil mi? Sırf başı kapalı diye bir hakimin adaletini değerlendirmek çok yanlış. Bir de bu açıklamayı eski bir Kültür Bakanı yapıyor. Bu da ekstra üzücü. Bu devirde hala üzerine konuşulacak bir konu olduğunu düşünmüyorum, bu kısımları artık aşmış olmalıyız gibi geliyor bana. Siz ne düşünüyorsunuz?
    me_out_bye
    M4l amk. İsterse tanga giyer üzerine cübbesini. Sanane kıyafetinden?
     _gizem_
     bunu milletvekili yapanın @mk azcık zeka ha
      vsjvsjvsjv000
      Şu giyim, kuşam üzerinden yapılan ayrımın hâlâ gündeme gelip konuşulması ne acı. Hele ki bir milletvekili tarafindan olması daha da kötü.
       badideasensei
       Aferin 👏👏 İnsanlara saygı göstermeyi azıcık öğrenin siz orada türbanlı türbansız tüm halkı temsil ediyorsunuz
        asit
        mecliste uyuklayarak tonlarca para alanlar mı söylüyor bunu ?
         muzlu-pasta
         Geleneksel giysi değil başortüsü yanlız beyefendi bilginize
          lovewkoko
          terfi almak için bıyık bırakanları, türbana girenleri hepimiz gördük biliyoruz. bu dediği şeyin doğruluk payı var. siyasi bir sembol haline gelen her şey kamu kuruluşlarınla çalışanlar için hassas bir konu. politik doğruculuğa gerek yok. yıllardır anamız ağladı.
           mrlawyerkk
           Beyinsiz hangi ideolojiye sahip olursa olsun beyinsiz işte. İnsanlar ikiye ayrılıyor aklını kullananlar ve kullanmayanlar olmak üzere. İsimlerinin önüne gelen ünvanlar önemsiz. Birbirlerinden bir farkları yok.
            caresizcare
            Hadi be hadsiz
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.