arasserin
    Fikri Sağlar, Halk TV'de katıldığı bir programda "Sorun başörtüsü değil, sorun türbandır. Türban irticai faaliyetlerin, şeriat isteyenlerin üniformasıdır. Başörtüsü yüzyıllar boyunca Anadolu'da bir geleneksel giysidir. Arada fark var. Ben kendimden söylüyorum, yargılandığım zaman türbanlı bir hâkimin karşısına gittiğimde, benim haklarımı koruyacağına, adaleti yerine getirebileceği doğrultusunda kuşkum var. Nitekim de başıma geldi" şeklinde bir açıklama yapmış.
    https://t24.com.tr/video/fikir-saglar-yargilandigim-zaman-turbanli-bir-hakimin-adaleti-yerine-getirebileceginden-kuskum-var,35081
    Kaynak
    Bu açıklamadan sonra CHP parti başkanı Kemal Kılıçdaroğlu başta olmak üzere birçok parti ve liderden çok ciddi tepkiler geldi. Bana açıkçası bu açıklama çok bağnaz ve gerici geldi. Laik bir ülkede yaşamanın gerekliliği herkese ifade ve inanç özgürlüğü tanınmasıdır. Türban ile başörtüsü arasındaki farkı da anlamadım. Her ikisi de aynı şey değil mi? Sırf başı kapalı diye bir hakimin adaletini değerlendirmek çok yanlış. Bir de bu açıklamayı eski bir Kültür Bakanı yapıyor. Bu da ekstra üzücü. Bu devirde hala üzerine konuşulacak bir konu olduğunu düşünmüyorum, bu kısımları artık aşmış olmalıyız gibi geliyor bana. Siz ne düşünüyorsunuz?

    Günün En Popüler Başlıkları