Boşanmada Süresiz Nafaka Hakkındaki Görüşleriniz Nedir?
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   memin92
   Erkek sömürüsü bence, eğer çocuk yoksa veya velayet babadaysa nafaka olmamalı çocuk varsa ve velayet annedeyse erkek 4 yıl boyunca nafaka vermeli. Öteki türkü kadın erkekten hiçbir şey yapmadan para alıyor.
    burakb_
    Yanlış olduğu çokça konuşuldu zaten. Ömür boyu 3500 TL alıp yüzünü görmekten tiksindiğiniz bir kadına 1500 TL verdiğinizi düşünün. Bir de üzerine dolandırılarak bu duruma düştüğünüzü düşünün. Peki bu adam tekrar evlenmek isterse ne olacak ? Tekrar hayat kurmak isterse ? Bunları düşünmezler pek çünkü erkeklere her zaman harcanabilir gözüyle bakılır, hangi psikolojide olabileceğini sorgulamazlar. Bir de süresiz nafakayı savunan parazitler var, bir ara "ünlü" hanımlar imza toplamıştı bunun için, özellikle süresiz nafakayı da savunuyorlardı dikkatimi çekmişti. Uzun süre evli kalıp mağdur olan kadınlardan bahsediliyordu -ki hak verdiğim bir konudur- ama şöyle de bir durum var : Erkekler de mağdur oluyor bu durumdan kadınlar da bir şekilde. O zaman soruyorum senin mağduriyetin hangi akla benim mağduriyetimden daha önemli olsun ? Böyle bir kafa yapısına sahip olup kendine eşitlikçiyim diyenler var ama derinlerde aslında öyle olmadığını herkes bal gibi biliyor.
     ezgizm
     Nafaka sizin sandığınız gibi verilmiyor. Evlilik sürecinde tarafların tutumuna göre bile değişen bir konu. Çocuk için verilen nafaka ile boşanılan partner için verilen nafaka farklıdır. İyi bir nafaka sistemi var lakin tek sıkıntı bazı nafakaların süresiz olması ancak o da zaten düzenlenmesi beklenilen başlıklardan biri.
      gregory_
      Katolik olun ödemeyin.
       cokbilmisdegilcokbilen
       E tabi bu bir yasa boşluğu ve fırsata çevrilebilir. Bunun için bir düzenlememin olması gerek de 4 yıl olayını anlamadım? 4 yıl sonra başkasının çocuğu mu oluyor çocuk mesela?
        rarero
        Erkeklerin evliliğe olan bakış açısını inanılmaz olumsuz etkileyen bir durum. Ayrıca kadını da toplumda farkında olmadan daha aciz olan tarafta gösteren bir durum. Erkekler biri ile evlenme düşüncesine girdiğinde artık ömür boyu nafaka ödemeye hazır mıyım diye bir düşünce içerisine giriyorlar haklı olarak. Çocuk kimde kalırsa bakım masrafları için gerekli ödemeler yapılabilir ancak ömür boyu nafaka düzenlenmesi gereken bir uygulama.
         gece_kusu
         Nafakayı alacak kişinin kendi kendini aşağılaması durumu. Ben embesil bir yaratığım, boşandıktan sonra bile senin o pis parana talibim, kendi gücüm mahkeme bitene kadar, ondan sonra senin paranla yaşar giderim.
          csa
          Saçmalık. Nafaka diye birşey olduğu sürece kadın -erkek eşitliğinden bahsedilemez. Kadınlar nafaka öder mi ? Ödemez. Demek ki ailede erkek çalışır, kadın eve çocuğa bakar, bu yüzden ayrılınca geçinme parası vermelidir erkek kadın ve çocuğa diyorsun. Eee hani kadın çalışıyordu, kadın ayaklarının üstünde duruyordu ? Ne oldu şimdi ? Nafaka olmamalıdır diyemem. Süresiz olması kesinlikle yanlış ama her dava özelinde değerlendirilmeli ve duruma göre belli sürelerde verilmelidir. Kadının iş buluna, yeni hayatını oturtana kadar eski eşinden yardım alması duruma göre mantıklı olabilir ama bunu süresiz falan yapmak abestir. Ortada çocuk varsa, ortalama fiyatlar üstünden bir fiyat belirlenir çocuk giderleri için o giderlerin yarısı babaya nafaka olarak yüklenir ve baba tarafından ödenir elbette, o ayrı. Ama bizim ülkede nedense asgari ücret falan oluyor nafakalar, sadece çocukların ihtiyaçlarını değil, eski eşin ihtiyaçlarını da karşılıyor bilmem ne. Bu durumda kalan bir adamın 20 yıl sonra aklını yitirip kadına zarar vermeye kalkması durumunda tek suçlu baba mıdır ? Bunu bir düşünün.
           _gizem_
           ömür boyu olması saçma adamın durumu yoktur belki ama kadın kendi işini kurup para kazanmaya başladığı zaman nafakanın azaltılması olabilir.
            ali-vercetti
            aptalca
             soni_
             akla hayale gelmeyecek sacmaliklardan bu ya o kadinlar kendi basinin caresine bakamiycak mi sanki girsin bir ise calissin insan su nafaka sorunu yuzunden evlenmeye korkar
             /
             0

             Tarihe Göre

             İçerik bulunamadı.