Boşanmada Süresiz Nafaka Hakkındaki Görüşleriniz Nedir?
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   memin92
   Erkek sömürüsü bence, eğer çocuk yoksa veya velayet babadaysa nafaka olmamalı çocuk varsa ve velayet annedeyse erkek 4 yıl boyunca nafaka vermeli. Öteki türkü kadın erkekten hiçbir şey yapmadan para alıyor.
    busrawasheree
    neden 4 yıl? 4 yıl sonra çocuk, çocuk olmaktan çıkıyor mu birilerinin yine kuyruk acısı tutmuş
     dr.rock
     mağdurlar > istismarcılar... Sabır dengeye girer
      ali-vercetti
      aptalca
       gregory_
       Katolik olun ödemeyin.
        ezgizm
        Nafaka sizin sandığınız gibi verilmiyor. Evlilik sürecinde tarafların tutumuna göre bile değişen bir konu. Çocuk için verilen nafaka ile boşanılan partner için verilen nafaka farklıdır. İyi bir nafaka sistemi var lakin tek sıkıntı bazı nafakaların süresiz olması ancak o da zaten düzenlenmesi beklenilen başlıklardan biri.
         _gizem_
         ömür boyu olması saçma adamın durumu yoktur belki ama kadın kendi işini kurup para kazanmaya başladığı zaman nafakanın azaltılması olabilir.
          littlejohn
          Cocuk varsa verilir. Yoksa nafaka alan tataf icin haksiz kazanc olur.
           eski_bi_tanidik
           Cidden ömür boyu mu :D? Yazık la
            csa
            Saçmalık. Nafaka diye birşey olduğu sürece kadın -erkek eşitliğinden bahsedilemez. Kadınlar nafaka öder mi ? Ödemez. Demek ki ailede erkek çalışır, kadın eve çocuğa bakar, bu yüzden ayrılınca geçinme parası vermelidir erkek kadın ve çocuğa diyorsun. Eee hani kadın çalışıyordu, kadın ayaklarının üstünde duruyordu ? Ne oldu şimdi ? Nafaka olmamalıdır diyemem. Süresiz olması kesinlikle yanlış ama her dava özelinde değerlendirilmeli ve duruma göre belli sürelerde verilmelidir. Kadının iş buluna, yeni hayatını oturtana kadar eski eşinden yardım alması duruma göre mantıklı olabilir ama bunu süresiz falan yapmak abestir. Ortada çocuk varsa, ortalama fiyatlar üstünden bir fiyat belirlenir çocuk giderleri için o giderlerin yarısı babaya nafaka olarak yüklenir ve baba tarafından ödenir elbette, o ayrı. Ama bizim ülkede nedense asgari ücret falan oluyor nafakalar, sadece çocukların ihtiyaçlarını değil, eski eşin ihtiyaçlarını da karşılıyor bilmem ne. Bu durumda kalan bir adamın 20 yıl sonra aklını yitirip kadına zarar vermeye kalkması durumunda tek suçlu baba mıdır ? Bunu bir düşünün.
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.