Biz Birbirine Yardımcı Olan, Yapıcı 90'lı Nesildik Nasıl Bu Hale Geldik?
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   gezgin.dodo
   Hep birlikte oynar hep birlikte ağlardık nasıl oldu da kadınıyla erkeğiyle böyle kutuplaştık
    veritas-vos-liberabit
    -Eskiden barış içinde yaşıyorduk sonra ırkçılığı getirdiler. -Tv-sinema sektörü öğretici yapıdaydı ders verir nitelikteydi sonra bunu yıkıp yerine aşk, ihtiras, ihanet, mafya, kadına şiddet, aldatma vs temalı aykırı filmlerle doldurdular sektörü. -Teknolojiyi de yine öğretici olarak değil sorgulamadan tüketici olarak piyasaya sürdüler ve araştırma kaynak bulma kitap okuma gibi insanın asıl yapması gereken bilgiye erişimi sözde kolaylaştırıp yalanlarla doldurdular. -Sorgulamayan bir gençlik ortaya çıktı. -Sonra çeşitli dizi-filmlerde asimile etme eylemleri başladı. Herkes Amerika hayanı oldu en iyi Amerika'dır dendi ve toplumsal olarak kutuplaştırma eğiliminde bulunuldu. -Biz zaten yönlendirmeye açık insanlarız özellikle son kuşak sorgulamıyor kabulleniyor. -Din, dil, kültür, ırk kavramları ile oyuncak gibi oynayıp bir vatanı bitirmek için hala çabalamaya devam ederken bizler birbirimizi yemeye devam ediyoruz. Ünlü Çinli Filozof Konfüçyüs'ün sözlerinden birin de, “Bir Milleti Yok Edeceksen Önce Dilini yok et” ... Dil, Bir milletin namusudur. Dil; Bir milletin var olma sebebidir. Dil; Bir milletin sembolüdür. '' sözlerini söyler . O kadar batıya kaydık ki Türkçe nedir dilin önemi nedir hiçbirimiz farkında değiliz. Bize göre normal gelen şeyler tıpkı dişte ki çürük gibi içten içe parçalıyor. Neyse ki bir kaç kişi de kalsak biz Türküz küllerimizden doğar ve gereğini yaparız.
     asit
     Sokakta oynayarak büyüyen son jenerasyonduk galiba.. Şimdiki çocuklar bu konuda çok şanssız :(
      ulanayca
      Hakkaten birbirimize ne ara böyle yabancılaştık. Eskiler şöyle güzeldi böyle muhteşemdi nostaljisi yapmak istemiyorum ama eskiler bambaşkaydı ya
       mrlawyerkk
       Bizi bize küstüren, bizi bize kırdıran, bizi bize dövdüren. Böyle bir şarkı vardı sanırım. Velhasıl böyle işte. Sistem, şartlar.
        uydurukcan
        90'ları görenler şanslı. ya sonrasında doğanlar? düşünsenize başka türlü bir türkiye'nin var olduğundan bile haberleri yok.
         kania_
         Keşke bilsekte çözümünü üretsek
          _gizem_
          ben 2000 lilerdeyim üzgünüm yani bi fikrim yok bu konuda ama 90 ları merak ederim
           moon_night
           Bilmioz
            gulfemkaya
            Teknoloji ile birlikte hayatımıza çok fazla şey girerken bir yandan da çok fazla şey götürüldü
             helena22
             böyle olmayan insan kötü yönde değişmiş insandır. herkes problemi kendinde arasın,, hala birbirine yardım etmekten güç alan insanlar var
             /
             0

             Tarihe Göre

             İçerik bulunamadı.