Birtakım Düşünceler Seli
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   nickiharuto
   Bence artık gezegen için elini taşın altına koyan herkes birlik olmalı. Onar beşer değil birbirimize ulaşmak cebimizde taşıdığımız elektronik aletlerin konforundayken ve henüz çok az da olsa vakit varken bir an önce, Bunun adına elektronik doğa severler. Ya da her ne ise birşey deyip. Bir oluşum birleşim güç birliği kurulup etkin bir şekilde dünya siyasetine yön verebilmeli artık. Doğa bize değil biz doğaya muhtacız. Yazın için teşekkürler. Herkes anlamak istediğini anlayacaktır yazıdan ben bunu anlamışım demek.
    sairsel
     asit
     İkinci paragrafı okurken Truman Show filmi geldi aklıma. Kendi dünyasının dışına çıkmaya, keşfetmeye çalıştıkça yaşadığı sahte yerde sıkışıp kalıyordu sürekli. Belki de keşfettikçe anlam bulacaktır. Sınırlarını ancak betimleyebildiğimiz, ötesini hayal etmeye korktuğumuz veya hayal edemediğimiz bir kavram neden vardır ? Sonsuz boşluk.. İnsanoğlu böyle düşünebilmiş, buna böyle bir anlam kazandırmış. Düşünebildiği kadarıyla 'sonsuz ve sınırsız' diyerek nedenini açıklayamadığı bir kavrama bir de yan anlam, ilahilik kazandırmış. Biraz sert olabilir ama bence tamamen çaresizlikten. Bu evrene atılmışlığın ortasında en azından amacımızı bir parça kendimiz belirleyebiliyoruz. Arkasında büyük izler bırakan insanlar da var.Yok oldular ama unutulmadılar. Doğaya, insanlığa, içinde bulunduğumuz topluma ve geleceğe iz bırakanlardan olabilme arzusunun, bir parça da olsa bu varoluş anlamsızlığını dindirebileceğine inanıyorum.
      a.l.p.o.l.l.o.n
      Kendi etrafında dolanıp nefsini terbiye etmeye ve çevreni gözlemleyip anlamdırmışsın. Özeti bu. Doğal düşünceler. Sana bir not düşmek isterim. İnsan gereksiz olduğu kadar gereklidir insan olmasaydı dünya içinde ölürdü. Boş bir ev nasıl toz içinde kalıp eşyalar çürüyorsa boş bir gezende ekosisteminde yok olur gider. İnsan gezegeni etkileyebilecek kadar kalabalık ve üret-yok et felsefesi edinmiş varlıktır. Sorun şu ki güce hakim olamayanlar yok etmeye bayılıyor. Üretmekle kendini tanıtıp yok eder durur. Güce hakim olanlarsa üretir üretir daima üretir ve başkalarınada öğretir. Güce hakim olmak içinse işte nefsi kontrol etmek gerekir. Doğayı eğer korumak istiyosak önce kendimizden başlayıp sonra çevreye her yere vurgulamalıyız. Üremeyi cinselliği bir kenara atalım artık. Bizim toparlamamız gereken gezegenimiz var. Panolarda bikinili kadınlar yerine yerlere çöp atma diyen bir çevre çalışanı kadın koysalar yine bir adımdır. Dikkat etmemiz gereken birçok şey var. Söyleyince de ama biz kötü oluyoruz ! Yazını beğendim
      /
      0

      Tarihe Göre

      İçerik bulunamadı.