Bireysel Silahlanma
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   cinayetvaraga
   2 gün önce kalabalık bir mecliste sohbet ediyoruz. Kalabalık bir ortam. Gündem tabiki virüs ve sonrası. Hepimizin malum gündemi o. Bu ara filmler, diziler, daha distopik senaryolar popüler. Öte yandan bizim ülkemizin amansız cahil gruplarının söylemleri, doların ekonomiyi yakında çökertecek olması gibi etkenler de mevzuyu iyice derinleştirdi. Hiç istemediğimiz ama insanların kafasından atamadığı bir "olası iç savaş", "toplu savaş" gibi olasılıklar var. Gittikçe muhabbet karman çorman oldu ve adeta can pazarı oluşturacak senaryolr, yağmalar konuşulunca azıcık araya girdim. "Peki madem tek solukta böyle olayların olabilitesini konuşuyorsunuz. Nasıl savunacak insanlar kendini? Siz ne yapacaksınız? Evinizde mi oturacaksınız? Yağmalar başlarsa siz nasıl direneceksiniz? Çatalla mı? Oklava ile mi? Adamlar yok şöyle yok böyle silahımız var diye açık açık aba altından sopa gösteriyor. Siz nasıl hayatta kalacaksınız?" diye biraz doz yükselttim. İlk başta bir tepki oldu. rörörörörrörö diye. Ama soru net! Her şeyin kötüye gittiği senaryoda siz ne bok yiyeceksiniz? Nasıl savunacaksınız? Tabi ki böyle bir şey olmasını istemek gibi bir ruh hastalığı değil benim başlığımın amacı. Sadece merak.
    tsukyomi
    Poligon sevdam sokağa taşar ne olacak. Aslında biraz hassas bir konu bu, bu işin hem taraftarıyım, hem değilim. Adalet yoksunluğu yüzünden istiyoruz bireysel silahlanmayı ama konum Türkiye, bu şerefsizlere bir kurşun atsan onu insandan sayarlar, sen yıllarca yatarsın. Düğününde havaya ateş açan polis gördü bu gözler, halk bu hak verildiğinde neler yapar sen düşün. Ha, şu an silahlanan tarikatlara karşı da dımdızlak ortadayız o ayrı konu. İki ucu boklu değnek.
     mehmet_08
     bireysel silahlanma kesinlikle ve kesinlikle olması gereken bir şeydir. abd halkında türk ordusundan daha fazla silah var. yarın bir gün seçimde kaybeden bu adamlar ya tamam biz kaybettik ama gitmiyoruz yiyosa götürün derse ne bok yiyeceğiz? tv lerde benim ölüm listem hazır diyen çomarlar,özellikle akp teşkilatından seçilen bekçilerin silahlandırılması neye işaret ?? diyelim bu adamlar seçimle kaybetti ama bunların milisleri silah zoruyla seçim sonucunu kabullenmezse nolacak chp mi koruyacak hay amk
      dr.rock
      Bizim ülkede bireysel silahlanma, ay canım ya... Anlatayım. Trabzonda acildeyim, 2 yaralı getirdiler, biri bacağından girip-çıkmış diğeri kalçadan girip karından çıkmış... Neyse, günümüze gelelim, birinci iyi, İkincinin belinden aşağısı felç, kaka ve çiş için bezleniyor... Bu iki adamı kim neden vurdu dersiniz, aynen aktarıyorum; - Minibüs hattının seçimlerini kazandılar - Sen minibüsçü müsün - Hayır - Peki neden vurdun - Cıvık cıvık seviniyorlardı NOT: Vurulanlarında silahı vardı şimdi o silahı yavaşça elinden bırak delikanlı
       sairsel
       Bireysel silahlanma taraftarıyım çünkü zamanın ne getireceği belli değil! Belki bir gün kendimi ve ailemi tek başıma korumak zorunda kalabilirim.
        me_out_bye
        Hoş bir şey değil. Yetkisi ve taşımaya kapasitesi olmayanların taşımasına karşıyım. Çok fazla boş insan var. Sonra ne bakiyon bilader diye silahlar patlar. Abuk subuk sebepten. Unutmayın silah çıkmış mertlik bozulmuş. Afrikalı çete üyesi çoçuklar;
         nobodyy1
         ...
          badideasensei
          biz bir tanıdığımın evi taşınırken kutu kutu mermi ve silah taşımıştık :))) Bence hümanist olmak böyle bir dönemde hiçbir işe yaramaz. 15 temmuz gecesinde dönemin belediyeleri dikkat çekmek isterim belediyeler aracılığı ile !!! geceleri sokağa inen topluluklara silah dağıtıldı ama nedense onlar dağıtıldı da toplandı mı ? Yeri gelir öyle kullanırlar ki ! o yüzden kendinizi kollayın derim.
           utumasasiilekayanadam
           İman gücü yeterli olacaktır
            lolla
            Bıçakları ve silahları seviyorum. Tek yaşadığım dönemde de bulunduruyordum. Güvenli bir şehirde, güvenli bir bölgede yaşamama rağmen... Şimdi ise bir tane bile yok. Çünkü artık tek yaşamıyorum. Komsularıma da güveniyorum olası bir hırsız vakasında yardımcı olurlar. İç savaşın çıkacağını düşünmüyorum. Çünkü çıktığı takdirde bizim vatandaşı alacak, yardım edecek tek bir devlet bile olmayacak. Durumumuz suriyeden beter olur. Bunu riske atmazlar. Kaldı ki ben kendi ülkemin vatandaşı ile savaşacak biri değilim. Ne olursa olsun biz çok uluslu bir devletiz. Burada savaş çığırtkanlığı yapılması çok yanlış bence.
             bypicassoo
             Bence bilinmesi beklenilmesi ve tedbir alınması gereken bir durum. Bireysel silahlanma mantıklı ama şöyle bir durum var ne elinden çok uzak ne de beline çok yakın bir durumda olması gerekiyor bence. Çünkü En ufak bir kavgada maganda gibi meydana inmek durumunu düşünelim, hırsızı bile kendi yatak odamda vurmam lazım ki haklı ihtimalim olsun. Yani diyeceğim şu ki bi anlık kızgınlıkla hayatın yanar. Al koy bi kenara sonra da unut yoksa hapislerde çürürsün. Gerekli, düşünülebilir, teşekkürler..
             /
             0

             Tarihe Göre

             İçerik bulunamadı.