Biraz da Erkeklerin Sorumluluklarını ve Üzerlerindeki Baskıları Konuşalım
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  ashikur-rhoman-choudhury
   roxannee-
   Bu başlığı görenler ne diyor bu diyebilir amacım geleneksel olarak da değil de daha çok erkeklik alanında olaya yaklaşmak. Şöyle ki genellikle erkekleri tecavüzcü, katil, tacizci yani genel olarak lanet insanlar olarak görüyoruz günümüzün çoğu vaktinde ancak neden böyle diye hiç düşündünüz mü? Bir kadın olarak erkeklerinde bu toplumda fazlasıyla baskıya maruz kaldıklarını, üzerilerinde çok fazla sorumluluk ve beklenti olduğunu düşünüyorum. Nasıl çoğu şey biz kadınlara sorulmadan üzerimize yapışıyorsa erkek içinde öyle olduğunu düşünüyorum. Hatta belki çoğu erkek, bu durumdan şikayetçi ama bunu dillendiremiyor bile. Sizler bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz?
    yusuf-cengiz1
    Karısının harcayacağından daha fazla kazanması lazım.
     lucifer666
     genelde erkekler cüzdan olarak görülürler , evi geçindirme baskısı genelde erkeklere yapılır , bakımlı olurlarsa ibne gibi söylemlere maruz kalırlar , aynı şekilde güçlü olmak zorundadırlar ,ağlamak kadar doğal bir duyguyunun bile lafı yapılır , bu ülkede kadın olmakda erkek olmakda çok zor .
      yigit-topkara
      Üzerimdeki baskı şu kardeşim; eğitimsiz, cahil, bir boktan anlamayan hatta en eğitimlisinin bile olgunlaşamadığı erkek cinsinden olmak. Aynen kadınları taciz ediyorsunuz, tecavüz ediyorsunuz, şiddet gösteriyorsunuz ve kıytırık bir işte çalışıp eve 3 kuruş getirdiğiniz için kendinizi sorumluluk sahibi hissediyonuz ya sizi gördükçe bunun utancı benim üzerimde büyük baskıdır. Şu dünyadan erkekler yok olsun kadınlar soyu tükenene kadar yaşar. Kadınlar yok olsun daha kendi donunu bile yıkamayı beceremeyen erkekler 3 günde avuçlarını yalar. Kabullenin artık bunu huzura erelim
       zodyakli
       Her erkeğin erkek olmaktan dolayı yakındığı iyi kötü bir şeyler varmış bir de kadın olsaydınız ne olurdu acaba haliniz :)
        benita
        Baskıyı bilemem ama sorumlulukları var evet. Ama bu tamamen kendiyle alakalı, gereksiz artistlik yapmayıp sorumluluklarını paylaşmayı kabul etse daha kolay olur bence
         lilcat
         erkeklerin ne sorumluluğu var ya bırak. sadece para kazanmaları lazım hepsi bu. karışanları edenleri yok.
          kisi
          Bu başlık sayesinde çok fazla cinsiyetçi kadın olduğunu görmüş olduk. Erkeğin problemlerini yok sayan, ciddiye almayan, dalga geçen çok kadın varmış. Takım tutar gibi cinsiyet tutulmaz. Rakip takım değiliz.
           arthur-pendragon
           Evlilik. Bu ülkede mevzu evlilikse erkeğin üzerindeki baskı kadına kıyasla 10 kat fazladır. İşsiz kadının evlenmesini kimse yadırgamaz ama aynı durum erkek için düşünülemez bile. Ev hanımı diye bir kavram vardır ama ev erkeği diye bir şey söz konusu dahi olamaz, zira en eşitlikçi kadınlar bile dile getirmeseler de "erkek evin direğidir" fikrini çok güzel içselleştirmişlerdir.
            burakb_
            Gene gelmiş belirli tipler. Erkeklerin de problemler yaşayabileceğini kabul etmeyen tipler var ya ? Ruhları eziktir onların aslında ve iliklerine kadar güçlü erkeğe muhtaçtırlar. Erkeklere ve onların gücüne gizliden gizliye hayran olan tipler olduğuna da o kadar eminim ki bunların çoğunun. Zaten kendileri kafalarında erkekleri güç ile bu kadar bağdaştırdıkları için onların da sorun yaşadığını kabullenemiyorlar bir türlü. Profil uymuyor yani. Bazıları da muhtemelen kıskanıyor erkeklerin sözde rahatlıklarını. Asıl güçlü kadın karşısındaki erkeğin de problem yaşayabileceğini kabullenip bu konuda ortak sorumluluk alabilendir. Arada nadiren de olsa görüyoruz böylelerini. Konuşulacak çok şey var da anlatacak insan yok.
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.