Bir İnsanın Çok Fazla Entelektüel Olması Kötü Bir Şey midir?
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   gossipdio
   Oturduk hiç derdimiz yok gibi bunu tartışıyoruz. Ben bölümümden dolayı az çok entel bir bakış açısına sahibim ama dışardan yeni yeni insanlarla tanıştığımda da gözle görülür bir şekilde çeşitli alanlara dair okuması, bilgi birikimi olan çok var. Bu elbette ki kötü bir şey değil,hatta güzel fakat bir süre sonra sapıtıyorlar gibi geliyor. O kadar fazla saçmalanmaya başlıyor ki ve amacında sapıyor ki anlatılmak istenen kendimi sorguluyorum :D Her şeyin dozunda olması gerektiği gibi bence bunun da bir dozu olmalı. Herkes okuyor, çiziyor, geziyor tadında olmalı.
    who-am-i
    Entelektüel kişilik ne oluyor tam olarak acaba?
     kalpci
     Onlar entellektüel değil balım, o şey; Az bilgi çok özgüven Entellektüel insan bunu satmaya çalışmaz
      mhmtkba
      Doğuştan gelir sonradan kazanılmaz öyle
       catherine-earnshaw
       Entelektüel dediğimiz insanlar, büyükanneleri ve büyükbabaları okumuş, memur, doktor, öğretmen vesaire olan kişilerdir. Entelektüellik aileden gelir. Bazı insanlar bilgiye açtır, bilgiye tapar, övünür ve dolayısıyla ölçüyü de kaçırır. Yapacak bir şey yoktur, onlar da öyledir.
        honeybee
        entelektüel olması kötü değil ama bunu kendini beğenmişlik gibi sunması hoş değil bence
         sdantart
         entellektuel olmak ıcın entellektuel aileden gelmek gerekmez. entellektuel oldugunu etrafı söyluyosa entellektueltir. Ama bunu kendi kendisi için soyluyorsa entellektuel kılıflıdır. olay budur.
          marvelhulk
          entelektüel insanlar genelde çok bencil ve egoist oluyor
           zerdustttt
           Entellektüel falan değilim, cahil de değilim.. ama öğrenemeye, sorgulamaya açığım… Dedelerim biri imam biri köylü… Babam,elleri nasırlı bir işçi idi.. yerimizde mi sayalım..
            mrlawyerkk
            Yani siz o entelektüel seviyede değilseniz şayet zor bir hayat olabilir. Kendinizi kötü hissedersiniz hatta aşağılık kompleksine kadar gidebilir bu durum. Bu şartlarda kötü bir şey ama diğer opsiyon yani aynı dilden konuşuyor olmanız halinde çok keyifli olabilir.
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.