Bir İnsanı Mükemmelliğe Yaklaştıran En Önemli Detay
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   detokssuyu
   Dinlemesini biliyor olması bence. Titanic neden battı? Gözünün önündeki uyarıları dikkate almayan yani dinlemeyen bir kaptan yüzünden değil mi? Dolayısıyla benim için mükemmele yaklaşan insan dinleyen, dinledikleri üzerine düşünen, bunları kendi beyin süzgecinden geçiren ve bir sentez çıkarabilen insanlardır. Bir yerlerde okumuştum insanlar birbirlerini gün içerisinde bir 10-15 dakika kadar dinleseler kimsenin sorunu kalmaz diyordu. Hak veriyorum. Kendinizi en son kime tüm çıplaklığınız ile anlattınız? Büyük olasılıkla kimseye ve sebebi yine büyük olasılıkla sadece sizi dinlemek için yanınızda bulunan insanlar olmaması. İnsanlar artık yargılamak için dinliyorlar, ben demiştim demek için dinliyorlar yani yine kendileri için dinliyorlar bir şeyler anlatana faydalı olmak için değil. O yüzden dinleyebilmektir diyorum.
    moon_night
    Empati kurabilmesi, bir kalbe sahip olması ...
     mrlawyerkk
     Olmadığı bir kişiliğe bürünmeye çalışmaması, kendi olması, olduğu gibi davranması. Kendini olduğu hali ile sevmesi, kendini başkalarının gözünden değerlendirmemesi. Ha mükemmel insan var mıdır ya da olabilir mi o da tartışılır tabii.
      gregory_
      Mükemmellik ne ki, kimin mükemmeli olmak gerekiyor??
       kania_
       Merhametli,yardımsewer ve empati kurabilen
        sedefartuny
        Niyetidir. Geriye kalan her şey önemsizdir bence. İyi bir niyeti olan insanlar benim nazarımda insanlığının en üst seviyelerinde o mükemmel olabilecek noktaya yaklaşmış olanlardır.
         peripedia
         Aklını kullanabilen insan yakındır diye düşünüyorum çünkü zamanın en temel sorunlarında biri akıl tutulması durumları bence. Aklını kullanan bunun üzerine biraz çaba gösteren bir insan o noktaya bir şekilde erişir bence.
          gizemino
          Net olarak kendine güvenmesi.
           ennuzungece
           Sıfır ego maksimum özgüven. İkisi aynı anda çok zor çünkü :)
            kisi
            Mükemmele yaklaşamayacağını bilmek. Çıta aşağı düşünce ulaşması daha kolay.
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.