Bir Dizi ile Hayatımıza Giren 'Erotomani' Hastalığı ile Aslında Çok Daha Önce Tanışmış Olmam
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   sedefartuny
   Hülya Avşar'ın uzun bir aradan sonra ekranlara döndüğü ya da Deniz Çakır'ın kostüm asistanı ile davalık olduğu dizi dersem daha net hatırlayacaksınız sanırım. Masumiyet isimli dizide işleniyor bu kavram. Erotomani. Erotoman olduğu iddia edilen bir genç kızın hikayesi. Detaylara çok fazla girmeyeyim. Haliyle günlerdir bir erotomania hastalığı tartışmasıdır aldı yürüdü. Google aramaları, haberler, twitter her yerde eros hastalığı da denilen erotomani sözcüğünü görmeye başladık. Ben de öncesinde böyle bir obsesif kompülsif bozukluk olduğunu bilmiyordum ama yaşamışım meğer farkında olmadan. Bir erotomanla muhatap olmuşum çok uzun zaman. Şimdi şimdi araştırdıkça çok daha net anlıyorum. Lisenin ilk yıllarında yakın arkadaşım olarak tanımladığım bir arkadaşım meğer benim arkadamdan bizim birlikte olduğumuza benim onu çok sevdiğime dair konuşmalar gerçekleştiriyor, arkadaşlık ilişkimizi sevgililik olarak görüyormuş. Hayatıma o dönem giren insanları bir şekilde hayatımdan uzaklaştırması bu yüzdenmiş. Tabii ben o zamanlar bunu basit bir arkadaş tavsiyesi olarak alıyorum. Beni ve eğitim hayatımı çok önemsediği için derslerime odaklanmam gerektiğini düşündüğü için ve birlikte kurduğumuz üniversite hayalleri için yaptığını düşünürdüm. Arkadaş grubumuzda hocalardan saklıyoruz birlikteliğimizi ama ciddiyiz falan bile diyormuş. Ben hariç herkesi bu birlikteliğe inandırmış. Benim aşırı koruma olarak adlandırdığım bu durum bir süreden sonra sıkmaya ve anormal gelmeye başladı tabii ve kestim. Sonrası barışma çabaları, özürler, bir anda karşıma çıkmalar, görüşme organizasyonları ile geçti. Aynı okuldayız ne kadar uzak kalabilirim. Bir süre daha böyle devam etti bir küs bir barışık sonrasında iyileşti büyük olasılıkla ve iletişimimiz okulun da bitmesi ile koptu. Şimdi puzzle tamamlandı benim için arkadaşlar. Bu ciddi bir rahatsızlık ve etrafımızda bu gibi insanlar var ne yazık ki.
    kania_
    Vay be çocuk bildiğin senle olayı yürüttüğünü filn sanıyomuş seninde haberin yok. ilginç bi olay
     peripedia
     Hepimizin çevresinde bu gibi tipler olmuştur. Takıntılı diyip geçiyoruz çoğu zaman ama altından bambaşka şeyler çıkabilir. Aşkın sevginin takıntısı olmaz. Bu ülkede bu yüzden kadınlar öldürülüyor.
      karolunita-
      Waow çok ekşınlı bir olay
       detokssuyu
       Aaa ben de böyle biri tanışmıştım. Daha doğrusu öyle olduğu konuşuluyordu. Diziyi izlemedim kavramı da yeni öğrendim ama var böyleleri. Hastalık tabii ki. Şizofreni başlangıcı gibi bir şey hatta daha zararlısı.
        selot
        bunun tam bi erotomi hikayesi olduğunu düşünmüyorum. çunku kişi senin arkadaşın ve bazı seyleri yanlıs anlamıs olabılır .tamam abartmıs ama bokunu cıkarmamıs. erotomide bokunu cıkarmak var. öldüren cazıbe gibi düşün. tanmadığın, muhattap dahi olmadığın bi insan seni sevgilisi sanıyor ve bununla ilgili aksiyon alıyor. mesela seni baska bi erkekle görürüse buna bana nasıl yaparsın die saldırıyor fln. takip ediyor, stalkerlık hat safhada. eğer sen başka biriyle berabersen o kişiye tuzaklar kuruyor. tam bi sosyapat yanı.işin sonu kanlı bitiyor. bu senın lisede anlattığın olaya az cok bızde sahıt olduk, daha eline dokunmamıs kızın gıtmıs herkese yattım die anlatmıs. erkeklik havası atacak yaa. konu o yanı. netflix'de dizi var "you" die, işte oradaki adam tipik bi erotoman.
         gulfemkaya
         Çoğu psikolojik rahatsızlık sahibi insanı ve onlarla olan ilişkimizin, o ilişki bittikten çok uzun süre sonra ne kadar sıkıntılı olduğunu fark ediyoruz
          absurdizm
          Allah'ım okumaya çok üşeniyorum. Lütfen biri kısaca anlatsınnnnnnnn
           kitaptakikurt
           diziyi izledim beğendim dizi sayesinde 10 senelik sertap erener yorumlu ikimiz bir fidanız şarkısını replay tuşunu sürekli taciz ede ede arabamda dinler oldum🤣🤣
           /
           0

           Tarihe Göre

           İçerik bulunamadı.