Bir Ateistin Merhametli ve Vicdanlı Olacağına İnanmamak
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   detokssuyu
   Bugünün bombası da Öykü Gürman Hanımefendiden geliyor arkadaşlar. Öykü demiş ki, “Babam ateist. Ben inançsız birinin merhametli ve vicdanlı olabileceğine hiç inanmıyorum. İnançsızlık, egoizm ve bencillik getirir. Babam da öyleydi.” Merhametli ve vicdanlı olmanın inançla ilgisini çözemedim ben. Kaldı ki çok ciddi bir genelleme var ortada.
    redblack
    5 vakit namazinda olup kadin, erkek, cocuk demeden elden gecireni de gördü, hayvana eziyet edip, dogayi katledeni de gordü bu gözler, ateist olup gece sokak hayvanlari icin yemek, su dagitip, agacin dalina zarar vermekten kacinani da, insana deger verip yucelteni de. Konu inanç degil, karakter. Bunu hala anlamiyor insanlar.
     tsukyomi
     Babanla olan sorunlarını niye milyonlarca insana yıkıyorsun diye sormak abes kaçar. Gündem olmak için beyni evde bırakmak diyelim.
      sedefartuny
      Hadi ordan!! Görüyoruz alnı secdeden kalkmayanların neler yaptıklarını. İnsanlık inandığınız din ya da inanmadıklarınız değildir. Babanız inançlı biri olsaydı ona merhamet ve vicdan mı enjekte edilecekti? Siz çok yanlış anlamışsınız her şeyi.
       dr.rock
       Hepimiz ateyistiz aslında Sadece bazılarımız ölümden çok korkuyo o kadar Süprüüüz; gtmüzü böcükker yiicek
        cinayetvaraga
        Paran mı bitti? Gündemden mi düştün? Albüm mü çıkaracaksın?
         absurdizm
         Ataistlerden de prim yapmazsın mq
          galatacimbm1905
          Merhamet ve vicdan gibi kavramlar belli bir inancın değil insan olmanın getirmiş olduğu özelliklerdir. Beş vakit namazında olup Allah'ın adını ağzından düşürmeyen hırsızlar, soysuzlar olduğu gibi bir çiçeği koparmaya bile kıyamayan bir ateist de olabilir. Insansan merhametli ve vicdanlı olabilirsin. Bunun dini, ırkı veya ideolojisi olmaz.
           hogwartsmektubugelmeyen
           Daha saçma bir şey duymadım. O nedenle din adı altında ortalığıı kasıp kavuranlar neden var ?
            aksi_insan
            Kusura bakmasın ama babası ataist değil yawşak mış, bir dine bağlı olsada bu değişmeyecekti, biri din ile ahlakın din dile insanlığın aynı şey olmadığını söylesin diyecektimmmm diyanet işleri başkanının fetvası geldi aklıma, öyle ya inançsız birinden herşey beklenir 😁
             who_am_i
             İnançsız olanlar insan değil mi
             /
             0

             Tarihe Göre

             İçerik bulunamadı.