Ben Affettim Dedikleriniz
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   bizimkiz
   affetmek gerçek bir kişisel gelişim hareketidir diye düşünüyorum . geçmişte , şu anda, gelecekte kırgınlıklarımız muhtemeldir. Önemli olan kendi içinizde (haklı olduğunuz ve sizi üzen konularda ne kadar gaddarca olsa da ne kadar önemsenmemiş olsa da) kişiyi affetmek . içiniz de bir ağırlık olduğunu fark ediyorsunuz o ağırlık gittiğinde, ya ben bunu bu zamana kadar nasıl taşıdım diyorsunuz zaten bence bu lafta tam bu yüzden söylenmiş 'umduğum dağlara karlar yağdı' annem, babam , arkadaşlarım hatta kendimi bile affettiğim durumlar oldu. içimde ki bu hafifleme hissi o kadar kafa yapıcı ki bunu sürdürülebilir hale getirdim ... çok samimi bir itirafta bulunarak , annem ile , ben ergenken yine benim kıyafetim yüzümden tartışıyorduk sanırım, annem bir anda şu sözleri söyledi 'sevemiyorum işte seni sevemiyorum' kalbim hayatımda bir kez çatırrttt etti o da tamda bu andı ... bu an senelerimi, aşklarımı, arkadaşlık ilişkilerimi etkileyecekti farkında değildim . :/ bundan 3 sene önce affettim! rakı masasındaydım bir anda yüzen ördeklere baktım ve 'affettim kız seni' dedim 'ne yapayım sende bu kadar anne olabiliyorsun' . evet bu kadar... ve inanın çok içten bir affedişti sonra her şey düzene girmeye başladı daha anaç biri olduğumu ve insanların bu yönümü çok sevdiklerini gördüm mesela bugün yine birilerini affettim sizin affedip affedemedikleriniz ?
    sairsel
    İnsan herkesten önce kendisini affedebilmeli ve kendisiyle barışık olmalıdır. Başka insanlar hususunda bir değerlendirme yapacak olursam birisine karşı sevgim ağır basıyorsa affedebiliyorum.
     tsukyomi
     İnsanlar kaypak ve çoğu disiplinden yoksun varlıklardır. Bugün affedersin yarın yine tepene çıkar. İnsan silkmeye çalışacaklarına hata yapmamaya çalışsınlar, yaptıklarında da cezasını çeksinler. Yok öyle affedip öteki yanağı dönmek.
      mrsnl33
      Hayatımda affedemedigim ve affetmiyecegim iki insan var. Ikisi de yaşadığım bütün travmaların sebebidir. (Bir tanesi babam maalesef) Onun dışında kin tutan bi insan değilim aslinda. Affederim ama bana yapılanı da unutmam.
       jarlvarg
       karisik mevzu bu, karsindakine de bagli , hayir bi de cesit cesit olay var malum partiye oy mu verelim affedip. ufacik kedinin canina kiyana nasil bir af sekli hissedebilirim ya da. bu konuyu raki sofrasi disinda düsün belki:))
        cinayetvaraga
        ben kimseyi kafama takmam. affedecek değeri de vermem. zaten değerli olanlar da affetmemi gerektirecek hiçbir şey yapmaz. ne kadar faydasız, lüzumsuz insan varsa silerim hayatımdan. o kadar kafi.
         iceel
         Hiç affedici değilim. Yapılanı yıllar geçse de unutmam. Geçmişte yaşanan tartışmalar en dingin anımda zihnime üşüşür ve kendimi o kişiyle sanal bir kavganın ortasında bulurum. Bu nedenle insanlarla tartışmalı diyaloglara girmemeye ve hayatımı başkalarının müdahalesine kapalı tutmaya çaba harcıyorum.
          caresizcare
          Ben affetmicem dediklerim daha fazla
           uzgunsaripapatya_
           Ben kendim hariç herkesi affettim amk
            eksi_pirasa
            ben biraz kinciyim galiba, o nedenle affedemiyorum
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.