Başka Ailelerde Olmayan ve Yalnızca Sizin Ailenizde Olduğunu Düşündüğünüz Garip Alışkanlıklar
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   bisosyolog
   Bizimkiler yemeğe oturunca önce salatayı, sonra tatlıyı yer. Arada biraz mola verip ana yemeğe geçerler :) Sizde var mı böyle gariplikler?
    cekirdeksizkarpuz
    Benden büyük yeğenlerim var. Üniversite okurken yeğenimden burs alışmışlığım, küçükken yeğenimden dayak yemişliğim var. Insan şımarıyor diye dayısını döver mi lan 😡
     sherrlock
     bizim evde akşam yemeğinde muhakkak bir kavga olur..herkes sofrayı bekliyor kozlarını oynamak için
      tsukyomi
      Asker ailesiydik biz bizimkiler ayrılana kadar. Akrabalarda da var asker bireyler. Genelde bu tür ailelerden daha tutucu, daha sakin ve ağırbaşlı olması beklenir. Fakat tuhaf olan durum; bir Nazi disiplinine sahip olmamıza rağmen özel/sosyal hayatlarımızda hepimiz delü füşşeğiz. Aynı saatte yatılır, aynı saatte kalkılır, evdeki-dışarıdaki işler büyük titizlikle yapılır, en ufak pürüz kabul edilemez. Ama sosyal hayatta da çılgın atılır. Kimse kimsenin ne yaptığına karışmaz. Düğün-bayram-partilerde çatır çatır oynanır. O apoletlerin ağırlığı kaybolur özel hayatımızda. En büyük şansım ve şanssızlığımdır bu aile. Başkasıyla aynı evde yaşamama ses etmeyecek kadar free bird, benden bir korgeneral çıkaracak kadar katı disiplin. Hoş geldin yâ şehr-i borderline.
       sena-guney2
       Babam beni üç kez ıslık çalarak çağırıyor shskshssk (biliyorum aklınıza pavlov'un köpeği geldi)
        sedefartuny
        Anadolu’da bir kültür var. Büyükanne ve büyükbaba ile yaşanan evlerde çocuklar anne babalarına anne baba diyemezlermiş. Büyükanne ve büyükbabaya saygısızlık olarak addedilirmiş. O evin anne ve babası büyükanne, büyükbaba olduğundan anne ve babalara çocukları abi abla derlemiş. Bizim ailede de var, beyin yakan bir durum, küçükken asla kim kiminle hangi akrabalık ilişkisine sahip anlamazdım. Bu geleneği öğrendiğimde her şey daha anlamlı hale geldi.
         snzkdr
         Gece sohbetleri..ama bizimki oyle kahkahali dedikodulu degil bilim,psikoloji,siyaset uzerie.cok derin mevzulara gireriz saatlerce.kimsenin aiecek boyle bir aktivitesi oldugunu sanmiyorum.cunku normal sohbette sayilmaz sanki tv de acik oturumdaymisiz gibi saygili mesafeli ciddi sohbettir.
          mavicaydanlik
          Bizim ailede herkez birbirini bö yparak korkutur hergun 2-3kez kesin
           rotasizkerim
           Akşam ezanından önce evde olmam gerektiğini defalarca kez söylediler.
            steteskop.gel
            Babaanneme halalarım, amcalarım, babam, annem ve yengelerim yani ona anne diyebilecek herkes dahil olmak üzere yenge diyorlar babaanneme 1 kere bile birinin anne dediğini duymadım istemiyordu anne diyilmesini kendisi 🤷‍♀️😂
             biodancer
             Bizim ailede psikolojisi düzgün insan kalmadı. O yüzden mümkün mertebe birbirimizle hiç münasebette bulunmadan ölmeyi planlıyoruz. Hayat acı!
             /
             0

             Tarihe Göre

             İçerik bulunamadı.