1.3b
19.10.2020
Başınıza Gelen En Tuhaf Doğaüstü Olay Neydi?
  • Seçmece
  • Popüler
  • Tarihe Göre
   venussss
   Gece tuvaletin kapısına giderken önümde bir insan silüeti gördüm. Babam zannettim baya baya konuşmaya başladım. Konuştuktan sonra ışıkları yaktım ve hiçbir şey yok...
    gregory_
    2020.
     kurunta
     Eğer birisi size böyle hikayeler anlatıyorsa dikkat edin o insana. Çünkü bu hikayeler ya uydurmadır ya da sanrıdır. Size böyle hikayeler anlatan insanlar ya milleti korkutmaktan hoşlanan işsiz güçsüz tiplerdir ya da ağır şizofreni başlangıcı vardır. Bunun dışında çok nadir olarak şeker düşmesi, baygınlık anı ve uyku felci sırasında görülebilecek halüsinasyonlar olabilir tabi. Ayrıca rüyaların çıkması konusu da gerçekte var olan ilginç bir fenomendir ama öyle gece çişe kalktığınızda salon kapısından size gel gel yapan gölge falan, bunların hiçbiri gerçek değil. Eğer görüyorsanız böyle şeyler doktora gidin, baktırın kendinize.
      christy-brown
      Bundan seneler önce köy evindeyken babannem gece bulaşık yıkıyormuş. Bizim köy evinde ki cam da bahçeye doğru bakıyor ve asıl olayı anlatmadan önce kulağa saçma gelmemesi için şu ön bilgilendiremeyi yapayım: dedelerim falan anlatırdı önceleri, yaşadığımız ev inşaa edilmeden önce şuan evin bulunduğu bölgede köyün mezarlığı varmış, sonradan yerini değiştirmişler. Hatta defalarca ordan kemikler çıktı. (Buna üstü ustalıkla oyulmuş kızıl tuğlaların olduğu tabutlarda dahil.) Her neyse babannem o gece bahçede aniden sebepsiz yere bir ateşin yandığını görmüş ve eski insanların genelinde yerleşik bir batıl inanç vardır: sebepsiz yanan ateşin olduğu yerde cinlerin koruduğu bir hazine olduğuna inanırlar. Ertesi gün babannem bunu evdekilere anlatınca dedem ve amcam ateşin yandığı yeri kazıyorlar ve 2 iskelet buluyorlar ( e tabi anlattığım sebepten dolayı çokta şaşırmamışlar) birisi kadın olduğu tahmin edilen bir yetişkin, diğeri de tek bacağı olmayan bir bebeğin iskeleti ve bu bebeğin olmayan bacağının çıkıntısındada üzerine semboller yazılı metal bir halka takılmış. ( amcamın araştırdığına göre bu halkanın işlevi şu şekilde: geçmiş zamanlarda insanlar, doğuştan oluşan bu uzuv eksiklerine çözüm olarak bu halkları kullanırlarmış. Kendisine halka takılan kişi de -ne kadar doğrudur bilinmez- o uzvunun olmadığını hissetmezmiş.) Durum bu şekilde. Sırf ateş mevzusu yüzünden aynı durumla bagdaştırdığım ve benim başımdan geçen bir başka olaydan da kısaca bahsedeyim. Köy evinin bahçesi sadece uzaktan yansıyıp ortamı çok az bir loş ışıkla aydınlatan sokak lambası dışında hiç ışık almadığından geceleri nerdeyse zifiri karanlık olur. Ben de salak gibi taktım kulaklığı gecenin bir yarısı müzik dinleyerek o bahçede dolaşıyorum. Derken üzerime aniden parlak bir kor düştü gibi oldu ve yan bahçeden biri üzerime sigara izmariti atıyor zannedip geri adım attım. Derken tam o an önümde bir ateş yükselip söndü ve o kor zannettiğim minik parıltılar resmen üzerime yağdı. Hâlâ olayı tam kavrayamadığım için çokta korkamadan oradan uzaklaştım ama ilk anlattığım olay aklıma gelince epey bir ürperdim açıkçası. Ne olduğunu bilemeyeceğim ama kesinlikle aynı dünyanın farklı frekans ayarlarında bizim göremediğimiz oluşumlar ya da canlılar yaşıyor.
       zodyakli
       Bir gün mışıııl mışıııl uyuyorum. Gözümü bir açtım. Karşımda bildiğin zebani duruyor. O var ya filmlerde simsiyah giyinmiş kapüşonlu. Haah tam olarak o duruyor. Tabii bir de körüm ben, gözlerim bozuk. Hemen gözlüğümü taktım. Bir baktım bornozummuş ama nasıl o şekli almış kapının arkasında ben baya korkmuştum ya :(
        redblack
        Efendim yapmayin cinci hocalar gozleri kapida bekliyor.
         daisyyy
         Babannemlerinin evinin tuvaleti dışarıdaydı. Kışın tuvalete gitmek ölüm gibi bir şeydi. Bir gün korka korka gittim . Kapıyı açtım karşımda bir şey arkasını dönmüş öyle dikiliyor. Bastım çığlığı ve kaçarak eve girdim. Meğer mahallenin delisiymiş.
          plazacalisani
          Benim değil, bir arkadaşımın başına geleni söylüyorum. Batı kesiminden bir şehirde ünviersite okurken bir falcıya gitmişler. Yalnız falcı öyle herkesi allmıyormuş ve parayla da bakmıyormuş. Kahvenin kendisi pahalıymış bir tık daha. Neyse, bunlar masada 4 kişi otururken, falcı gelmiş diğer 3'üne bir daha gelmeyin size asla bakmayacağım diyerek kovalamış. Arkadaşıma sen gel demiş. Bir sürü şey söylemiş, ancak şu dediği ipleri koparmış: Senin annen 2 yıl önce senden habersiz hamile kalmış ve çocuk aldırmış. Sizin evde iki tane gri koltuk var onların köşesinde de bir tane fiskos duruyor. İşte kardeşinin ruhu o fiskosun altında yaşıyor demiş. Kız şok tabi. Hemen apar topar annesine gitmiş, olanları anlatmış. Ailenin tüm psikoloji yerle bir tabi. Taşınmışlar. Biraz daha toparlandıktan sonra, birgün o kızın arkadaşlarından biri falcıyı ikna etmiş fal baksın diye. Falcı o zaman demiş ki o arkadaşına söyle, taşınmaları bir işe yaramadı. O, onları izliyor şimdi de yeni evlerinde bilmem nerdeki yerin altında duruyor..
           sinan-kemal
           Öğretmenliğimin ilk yılıydı, zorla ilçe yapılmış köyde, çalıştığım okul toptan pikniğe gitmişti. Derken bir ara parmağımı çok derin kanattım. Tahta oluklu bir çeşmede, buz gibi soğuk su ile yıkadım. Yara anında iyileşti, film hilesi gibiydi. Bingöl efsanesini hatırlayıp, suya çölde kalmış ayı gibi yumuldum. Olayı uzun süre kimseye anlatmadım, anlattıklarımsa önemsemedi. Dediğim olay 1999'da oldu ve 2017'e kadar dinsiz kalmadıysam bu sebepledir.
            asil35
            Başlığı okuyunca uçan adam Sabri geldi aklıma
             sedefartuny
             Çocukken anneannemi kaybettiğim gün, rüyamda onu görmüştüm. Çok gerçekçiydi belki de gerçekti bilemiyorum. Hem korku, hem sevinç, hem hüzün. Belki çok doğaüstü değil ama benim için hala çok gizemli ve adını tarif edemediğim bir andı.
              dr.rock
              600 gramlık bir bebek doğdu Şimdi 6 yaşında Ve çok tatlı bi kız çocuğu Avucum kadardı doğduğunda
               rarero
               Hala gerçekliğine inanamam. Garip bir amca bir gün yolumu kesip dedi ki ışığa dikkat et. Ne dediğini pek anlayamadım başlarda. Ne demek istiyor olabilir diye çok düşündüm ama herhangi bir şey çıkaramadım. Aradan 3 saat geçti. Kırmızı ışıkta karşıdan karşıya geçerken dumura uğradım. Bir anda yeşil yandı. Arabanın bir aniden gazladı. Kendimi nasıl kaldırıma attığımı bilemedim. Hala tüylerim diken diken olur
                sigmundfreud
                Allah korusun böyle şeyler yaşamadım yaşamak da istemem doğru.. Aman aman benden uzak dursun doğaüstü olaylar.
                 583-1
                 Bir şey görüyorsanız konuya vakıf değilsiniz demektir. Konu bir şey duymaktır. Bu işler önce duyarak başlar. Basit bir durumu anlatayım. Bir gün uyumaya çalışırken bir türlü huzur bulamadığımı fark ettim. Nedenini bilmediğim bir korku vardı içimde. Rahat bir saat falan sürdü bu durum. Bu tür şeylerden korkmayan bir insan olmama rağmen sürekli arada gözümdeki uyku bandını çıkarıp sağa sola baktım. Gözleriniz kapalı iken gözünüze fener tutulduğunu hayal edin. Tam olarak benzer bir durum. Birden bir parıltı hissettim son derece parlak. Gözümde uyku bandı varken. Parıltının yanında rahatsız edici tiz bir ses duydum. Tırnaklarımın ucunda hissettim korkuyu. Sonra hiç bir şey olmamış gibi uyuyabildim. Çünkü korkum çok kısa sürdü ve içindeki ürperti kayıp oldu. Bazen benzer sesleri duyuyorum ama ışık durumu olmuyor.
                  peripedia
                  Bu başlığa girmeyeceğim dedim girdim, dioları okumayacağım dedim okudum. Neyse ki öok korkacağım bir hikaye yok. Ancak bu yaşanılanları dahi yaşasam kalp krizi geçirebilirim. Hayatta en korkutuğum şeylerdir doğaüstü olaylar.
                   okadin
                   Bundan bir kaç yıl önce tek başıma gece Ankara-İstanbul yolu yapmak durumunda kaldım. Uykusuzum, kahve üstüne kahve içiyor, ayık kalmaya çalışıyorum. Bir anda bir korku belirdi içimde, burada tek başıma kalsam, araba bozulsa ne yaparım gibi klasik korkular. Bu düşüncelerle boğuşurken arkadaki çocuk oto koltuğunda küçük ve kapkara çocuk benzeyen ama çok korkunç bir şey gördüğüme yemin edebilirim, 2 saniye içerisinde yok oldu tabi. O panikle sağa çektim, ağladım. Hayatımın en korkunç olayıydı.
                    sozdedegilgozde
                    Bu yaşadığım doğa üstü değildi belki ama birgün kardeşim gargara yaparken soluk borusuna kaçmış yaptığı gargara. İçeri bir geldi çırpınıyor. Ben de birkaç hafta öncesinde ilk yardım videolarına takmıştım. oradan hemen müdahale ettim ama yaşadığım korkuyu size tarif edemem. Çok kötü hissetmiştim kendimi. Ah canım kardeşim.
                     mrlawyerkk
                     Resmi bir iş toplantısı yaptığım ve havalimanına kadar götürdüğüm bir beyefendiyi dönüşte, trafikte yanımda bekleyen taksinin içerisinde gördüm. Hemen bir sorun olduğunu düşünüp beyefendiyi aradım uçağa binmek üzere olduğunu, bir problem olmadığını söyledi. Ve evet o gün İzmir’e dönmüştü. Sosyal medyadan teyit ettim. İnsan insana benzer ama. Bu kadar olmamalı.
                      alibiii
                      8 yaşındaydım. Evimiz müstakildi. Bir akşam dışarıda oyun oynuyordum kendi başıma. Bir ara etraf dev projektörlerle aydınlatılıyormuş gibi aydınlanmaya başladı. Çok şaşırmıştım. Annem ve ablamı çağırdım, onlar da baktılar ve bir anlam veremediler. Sanki 20 metre üzerimizden alt tarafı tamamen ışıklarla dolu 100 metre uzunluğunda uçan bir araç çok yavaş şekilde ilerliyordu. Öylece yavaş yavaş gitti. Annem ve ablam gayet normal bir olaymışcasına biraz izledikten sonra içeri girdiler, bense hem korkmuş hem de şaşırmış bir şekilde eve girdim. Neydi ki acaba 🙄
                       mustafabut-odinson
                       Ben her gece uyurken bornzumdan korkuyorum. (amk bornozu her gece farklı bi şekle giriyo sanki)
                       /
                       0

                       Tarihe Göre

                       İçerik bulunamadı.