1.4b
19.10.2020
Başınıza Gelen En Tuhaf Doğaüstü Olay Neydi?
  • Seçmece
  • Popüler
  • Tarihe Göre
   venussss
   Gece tuvaletin kapısına giderken önümde bir insan silüeti gördüm. Babam zannettim baya baya konuşmaya başladım. Konuştuktan sonra ışıkları yaktım ve hiçbir şey yok...
    busrawashere
    şimdi şöyle yok mevsimlerdensnbahar61
     nobodyy1
     Hala yaşayabilmem
      monaiman
      Işıklar sönükken koridorun köşesinde bir silüet gördüm, oturdum sabaha kadar sohbet muhabbet ettim. Annem geldi, sen kiminle konuşuyorsun dedi, duvar bana ben duvara bakıştık bir süre.
       gregory_
       2020.
        redblack
        Efendim yapmayin cinci hocalar gozleri kapida bekliyor.
         luciferin_kizkardesi2
         Benim ki şöyleydi: Ben geçen senelerde Bloody Mary adlı korku hikayesine takıntı yapmıştım. Sonra köyde annemin amcasının yaptığı bir ayna vardı onda denedim işte ama yanımda anamgil uyuyorlar yoksa ne cesaret. Sonra 3 defa Bloody Mary dedim böyle deyince kalktığında üç tane çizgi oluyormuş herhangi bir yerinde güya varlığını göstermek için... kalktığımda 3 ayrı yerimde 3 çizik vardı ama bence kendim yaptım çünkü o zamanlar tırnaklarım çok uzundu. Ama hala aklıma takılıyor tamam tırnağım uzundu ama yatarken bacağımı nasıl çizebilirdim? not:kış olduğu için eşofmanla yatıyordum ve eşofman boyumdan uzundu. Cevaplarınızı bekliyorum
          alibiii
          8 yaşındaydım. Evimiz müstakildi. Bir akşam dışarıda oyun oynuyordum kendi başıma. Bir ara etraf dev projektörlerle aydınlatılıyormuş gibi aydınlanmaya başladı. Çok şaşırmıştım. Annem ve ablamı çağırdım, onlar da baktılar ve bir anlam veremediler. Sanki 20 metre üzerimizden alt tarafı tamamen ışıklarla dolu 100 metre uzunluğunda uçan bir araç çok yavaş şekilde ilerliyordu. Öylece yavaş yavaş gitti. Annem ve ablam gayet normal bir olaymışcasına biraz izledikten sonra içeri girdiler, bense hem korkmuş hem de şaşırmış bir şekilde eve girdim. Neydi ki acaba 🙄
           christy-brown
           Bundan seneler önce köy evindeyken babannem gece bulaşık yıkıyormuş. Bizim köy evinde ki cam da bahçeye doğru bakıyor ve asıl olayı anlatmadan önce kulağa saçma gelmemesi için şu ön bilgilendiremeyi yapayım: dedelerim falan anlatırdı önceleri, yaşadığımız ev inşaa edilmeden önce şuan evin bulunduğu bölgede köyün mezarlığı varmış, sonradan yerini değiştirmişler. Hatta defalarca ordan kemikler çıktı. (Buna üstü ustalıkla oyulmuş kızıl tuğlaların olduğu tabutlarda dahil.) Her neyse babannem o gece bahçede aniden sebepsiz yere bir ateşin yandığını görmüş ve eski insanların genelinde yerleşik bir batıl inanç vardır: sebepsiz yanan ateşin olduğu yerde cinlerin koruduğu bir hazine olduğuna inanırlar. Ertesi gün babannem bunu evdekilere anlatınca dedem ve amcam ateşin yandığı yeri kazıyorlar ve 2 iskelet buluyorlar ( e tabi anlattığım sebepten dolayı çokta şaşırmamışlar) birisi kadın olduğu tahmin edilen bir yetişkin, diğeri de tek bacağı olmayan bir bebeğin iskeleti ve bu bebeğin olmayan bacağının çıkıntısındada üzerine semboller yazılı metal bir halka takılmış. ( amcamın araştırdığına göre bu halkanın işlevi şu şekilde: geçmiş zamanlarda insanlar, doğuştan oluşan bu uzuv eksiklerine çözüm olarak bu halkları kullanırlarmış. Kendisine halka takılan kişi de -ne kadar doğrudur bilinmez- o uzvunun olmadığını hissetmezmiş.) Durum bu şekilde. Sırf ateş mevzusu yüzünden aynı durumla bagdaştırdığım ve benim başımdan geçen bir başka olaydan da kısaca bahsedeyim. Köy evinin bahçesi sadece uzaktan yansıyıp ortamı çok az bir loş ışıkla aydınlatan sokak lambası dışında hiç ışık almadığından geceleri nerdeyse zifiri karanlık olur. Ben de salak gibi taktım kulaklığı gecenin bir yarısı müzik dinleyerek o bahçede dolaşıyorum. Derken üzerime aniden parlak bir kor düştü gibi oldu ve yan bahçeden biri üzerime sigara izmariti atıyor zannedip geri adım attım. Derken tam o an önümde bir ateş yükselip söndü ve o kor zannettiğim minik parıltılar resmen üzerime yağdı. Hâlâ olayı tam kavrayamadığım için çokta korkamadan oradan uzaklaştım ama ilk anlattığım olay aklıma gelince epey bir ürperdim açıkçası. Ne olduğunu bilemeyeceğim ama kesinlikle aynı dünyanın farklı frekans ayarlarında bizim göremediğimiz oluşumlar ya da canlılar yaşıyor.
            zodyakli
            Bir gün mışıııl mışıııl uyuyorum. Gözümü bir açtım. Karşımda bildiğin zebani duruyor. O var ya filmlerde simsiyah giyinmiş kapüşonlu. Haah tam olarak o duruyor. Tabii bir de körüm ben, gözlerim bozuk. Hemen gözlüğümü taktım. Bir baktım bornozummuş ama nasıl o şekli almış kapının arkasında ben baya korkmuştum ya :(
             roxannee-
             Bir gün yurttayım. 4 kişilik oda da tek başıma kalacağım ve ilk defa arkadaşlarım yok odada. Neyse çok da korkusuzumdur. Ge oldu yattım. Bir ara uyandım karşı ranzamda biri uyuyor. Baya baya bir kabarıklık var orada. Bir anda çığlığı bastım. Hemen yataktan fırladım ki rüyaymış. Öfff nasıl korkmuştum ya. O günden sonra da asla tek kalmadım odada.
              583-1
              Bir şey görüyorsanız konuya vakıf değilsiniz demektir. Konu bir şey duymaktır. Bu işler önce duyarak başlar. Basit bir durumu anlatayım. Bir gün uyumaya çalışırken bir türlü huzur bulamadığımı fark ettim. Nedenini bilmediğim bir korku vardı içimde. Rahat bir saat falan sürdü bu durum. Bu tür şeylerden korkmayan bir insan olmama rağmen sürekli arada gözümdeki uyku bandını çıkarıp sağa sola baktım. Gözleriniz kapalı iken gözünüze fener tutulduğunu hayal edin. Tam olarak benzer bir durum. Birden bir parıltı hissettim son derece parlak. Gözümde uyku bandı varken. Parıltının yanında rahatsız edici tiz bir ses duydum. Tırnaklarımın ucunda hissettim korkuyu. Sonra hiç bir şey olmamış gibi uyuyabildim. Çünkü korkum çok kısa sürdü ve içindeki ürperti kayıp oldu. Bazen benzer sesleri duyuyorum ama ışık durumu olmuyor.
               noway
               çok kötü bir gün geçiren arkadaşımla gündüz buluştuk izmir'de. arabasıyla onun bildiği bir kasaba gibi yere gittik adını tam hatırlamıyorum ama urla tarafındaydı. iş yerinde patronu tarafından tacize uğramıştı ve kendisini çok kötü hissediyordu. o anda küçük bi tekne geçti yanımızdan o bakmadı ama ben baktım. teknenin ismi "hakan"dı. o an söylesem mi söylemesem mi tereddütte kaldım ve tam o sırada telefonu çaldı arkadaşımın. şok olmuş gözlerle telefonu bana gösterdi, ben de yanımızdan geçen tekneyi gösterdim. inanamadık. tüyler diken diken. açtı telefonu ayağa kalktı. konuşurken ağladı telefonda. geldiğinde rüyasında hakan'ın onu gördüğünü söyledi. resmen şaka gibiydi. bende ısrarla hadi beni bırakın beraber görüşün dedim. o akşam buluştular. bu sene nişanlandılar. hayat bazen kör göze parmak sokar gibi yön verebiliyor her şeye.
                daisyyy
                Babannemlerinin evinin tuvaleti dışarıdaydı. Kışın tuvalete gitmek ölüm gibi bir şeydi. Bir gün korka korka gittim . Kapıyı açtım karşımda bir şey arkasını dönmüş öyle dikiliyor. Bastım çığlığı ve kaçarak eve girdim. Meğer mahallenin delisiymiş.
                 dr.rock
                 600 gramlık bir bebek doğdu Şimdi 6 yaşında Ve çok tatlı bi kız çocuğu Avucum kadardı doğduğunda
                  okadin
                  Bundan bir kaç yıl önce tek başıma gece Ankara-İstanbul yolu yapmak durumunda kaldım. Uykusuzum, kahve üstüne kahve içiyor, ayık kalmaya çalışıyorum. Bir anda bir korku belirdi içimde, burada tek başıma kalsam, araba bozulsa ne yaparım gibi klasik korkular. Bu düşüncelerle boğuşurken arkadaki çocuk oto koltuğunda küçük ve kapkara çocuk benzeyen ama çok korkunç bir şey gördüğüme yemin edebilirim, 2 saniye içerisinde yok oldu tabi. O panikle sağa çektim, ağladım. Hayatımın en korkunç olayıydı.
                   sigmundfreud
                   Allah korusun böyle şeyler yaşamadım yaşamak da istemem doğru.. Aman aman benden uzak dursun doğaüstü olaylar.
                    mrlawyerkk
                    Resmi bir iş toplantısı yaptığım ve havalimanına kadar götürdüğüm bir beyefendiyi dönüşte, trafikte yanımda bekleyen taksinin içerisinde gördüm. Hemen bir sorun olduğunu düşünüp beyefendiyi aradım uçağa binmek üzere olduğunu, bir problem olmadığını söyledi. Ve evet o gün İzmir’e dönmüştü. Sosyal medyadan teyit ettim. İnsan insana benzer ama. Bu kadar olmamalı.
                     dilekk-turan
                     Hangi birini sayayım.
                      zeynebio
                      Dedem ölmüştü. Yatak odasında yerde yatıyordu. Odaya girip bir şey almam gerekti. Beni mecbur bıraktılar. Yoksa korkarım. Dedemin üstünden atladım. O an bir şeylerin hareket ettiğine emindim. Bağırmamak için kendimi zor tuttum. Kaçarak uzaklaştım hemen. İnsanlar dedem öldüğü için ağlarken ben bambaşka korkular yaşadım. Tabii kimseye de anlatamadım.
                      /
                      0

                      Tarihe Göre

                      İçerik bulunamadı.