Bana Allah'ın Varlığını Kanıtlayabilir misiniz?
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   a.l.p.o.l.l.o.n
   Bu evrende rastgele oluşmuş bunun sanatçısı yok Senin dediğin buna kaçar. Nedeni araman inanman için daha bir başlangıç. Benim hiçbir zaman anlaymadığım bir konu var ama. Hakikati inançmış görüp körleşmeyi aklım almaz. Bende çok sordum hala da soruyorum. İnatçıyımda bu konularda. Tek bir kaynak yetmez birçok kaynaktan ikna olmam lazımdır. İkna olabildiysem demek ki var bişiler. Bir gün sadece kendi başına ormanda yürü ve her şeyi sor koca bir gün bunu yap akşamı da sorularının çoğuna cevap bulmuş olursun.
    moon_night
    O işlere badem bakıyo Bize güven olmaz biz deliyiz güvenme bize
     kaaninteyzesi
     cevapları buradan bulamazsın ki
      gregory_
      Bu konuda kafamdaki sorulari bir çok din görevlisi ile görüstüm. Sana önerim Rum Ortodoks kilisesi görevlileri ile görüsmen çünkü olayi tabulastirmadan , beni bir yerlere çekmeye çalismadan sadece kafamdakilere odaklanip cevaplamaya calisan bir tek onlardi. Tatmin olursun olmazsin bilemem ama bir din görevlisi için olabilecek maksimum hosgörü ile konusuyorlar. Yasadigin yerde varsa bir konus bir sey kaybetmezsin.
       takmazuguramatakar1
       Varlığı ya da yokluğunu kanıtlayamayız sen içinden ne geçiriyorsan onu yap bence.
        kania_
        Açıkcası 1 aya kadar benimde kafamda sorular vardıda kendi kendine çözüldü Allah var ve varlığına inanıyorum
         diocubacito
         Misal yaşıyon ? ama kanıtlayamam
          merilolika
          youtube da Son Liman isimli bi kanal var oraya bi bakmanı tavsiye ederim çok güzel açıklıyorlar .
           strangestar
           Teknik olarak bilimsel kanıt bulamazsın çünkü Allah'ın zaman ve mekandan münezzeh olduğunu bize bildiriliyor peki böyle bir durumda nasıl inancam dersen ruhun kanıtlanmasıdır bence
            badideasensei
            Bu konuda çok fazla düşünüyorum son 1 yıldır özellikle; Nuh tufanı konusu da aklımı kurcalıyor. Kimileri yaşanmış olamaz diyor, kimileri ise tarihte yaşayan milletleri Nuh un 3 oğluna göre ayırıyor. Evrim hakkında hep elbette belli bir süreç ile insan gelişimini tamamlamış diye düşünüyorum hep çok küçük yaştan bu yana. Evrim teorisi ve İslam hakkında ortak noktalar bulmaya da çalıştım. Yasin'in Türkçesini okudum dün 2 defa elçi gönderilen bir topluluktan bahsediyor, 3. Elçi de geliyor ama onlar yine de inanmakta direniyor, aralarında tek tanrıya inanan birini de öldürüyorlar sonrasında o kişinin cennetten içeriye girerken , ne olurdu inansalardı gibi. Bir cümlesi oluyor. "Ölünce biz bekletilmeyecek miydik? Kıyametten sonra cehennem cennet için amel defterleri dağıtılacaktı " düşüncesi sarıyor beni . Ama net bir şekilde gerçekten buna bilimsel anlamda da bir açıklama getirene kadar sorgulamaya devam edeceğim.
             gollummm
             Kafan hala karışık, zaten ateist olamazsın. Hala bu bir şeyleri düşünüyorsun. Boşa yaşamak dedin, Allah'ın varlığını bilsen ya da bilmesen ne değişecek hayatında. İnanışa göre?
             /
             0

             Tarihe Göre

             İçerik bulunamadı.