Aylık 5K Harçlık Alan Kızın Mikrodalga Almadığı İçin Annesine Çemkirmesi
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   madashell
   5000 lira harçlık alıp kirası osu busu şusu çıkınca cebine 2 bin lira kalan kızın dramıdır. Annesiyle tartışmışlar, kadında peygamber sabrı varmış ki güzelce anlatmış. Ama bu zamana kadar kızlarını böyle yetiştirmiş olmaları çok yanlış bana kalırsa.
    benita
    5000tl harçlık verip elindekiyle yetinmesini beklemek?
     mevsimlerdensnbahar61
     Şahsen bizimkilere anlatacam bu olayı az daha gurur duysunlar benimle
      gregory_
      2000tl kalıyorsa kız haklı, alamaz 500tl ye fırın.
       mrlawyerkk
       Bu nasıl bir şımarıklık? Ne kadar ayıp. Evet ailenin yaklaşımı gayet makul ama bu arkadaşın tavrında ailenin de payı var. Çocuklara hayır demek yanlış bir şey değil. Vakti zamanında bunu yapmaları, kızlarına zor günleri olabileceğini öğretmeleri, bahsedilen rakamların dörtte biri ile geçinen ailelerin olduğunu bilmesini sağlamaları lazımdı.
        _umut_
        Bana tam aylık 2000 geliyordu. Fazla bile geliyordu. Alkolüm sigaram yoktu ve millete param ile hava atmaya çalışmıyordum yada dışarıya karizma taslamaya da çalışmıyordum. Küçük veya büyük şehir hiç farketmez. Tek kişi 2000 tl ile geçinebilir tecrübeyle sabit.. Bunun içinde bir de ne kira, ne fatura hiç birşey yok. Rahat rahat geçinir. Tamamen aklını kullanamayan insan modeli bu kız. Üşengeçliği ve lüksü bırakacak iradesi yok çok belli. 1 ay yemeğini evde yapar yer o fırını alır. Yada bir ay alkol içmez alır. Bir ay gittiği cafede mocha içmez çay içer yine alır. ( tam matematik hesabı yapmadım da anladınız siz ) .
         okadin
         5 K ne demek ya? K yerine bin yazamadın mı? Her neyse. Bir anne olarak çok iyi anlıyorum bu durumu ama hanımefendi şunu yakalamamış. Biz tasarrufun, para biriktirmenin ne kadar değerli bir şey olduğunu bilerek büyüdük. Babalarımız, annelerimiz bize ilk hediye olarak kumbara alırdı ve harçlıklarımızı biriktirmemiz gerektiği öğretilirdi. Şimdiki zamanlarda ise tasarruf etmek değersiz önemsiz, hayat bugün o yüzden harcamalısın fikri aşılanıyor sistem tarafından çocuklarımıza. Anne, babanın en başından tavrı çocuğuna her istediğinin olmayacağını öğretmek olmalıydı.
          who_am_i
          Yani bizimki de dert mi mq
           eski_bi_tanidik
           Bana 5000 tl harçlık verilse gıkım çıkmaz walla 😂
            raselika
            Bu artık ciddi manada kıskançlığa giriyor ama kızın nasıl bir hayatının olduğu da fazlasıyla önem arz ediyor.
             beddualippa
             5K ne arkadaşlar? Paradan mı bahsediyorlar, neden para demiyorlar? Bu insanlar nerede yaşıyor? Ben neden fakirim?
             /
             0

             Tarihe Göre

             İçerik bulunamadı.