Aslında Kötü İnsan Yok mudur?
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   me_out_bye
   Aslında kötü insan yok mudur ? Kimse durduk yere kötü olmaz mı? Olmaz değil mi? Yoksa olur mu? Olanlar var mıdır? Misal benim kötü yanlarım var ama ben kötü biri değilim açıkca bunu söyleyebilirim. Kimsede bana kötüsün diyemez çünkü değilim. Olmayan bir şeyi diretemezsin. Ama kötü hareketlerimiz var. Neden ? Çünkü bazı insanlar bize bir şeyler yapmış ve bu olaylar durumlar ortaya çıkmış ve buna tepki olarak bizde bu hareketlerde bulunur olmuşuz ömrümüzün geri kalanında. Bu başımıza gelen olaylardan etkilenerek onun etkisine maruz kalarak. Joker filmini izlediniz mi? Aslında joker ekmeğinde gücünde kendi halinde bir adamdı. Annesi vardı tek derdi ona bakabilip geçinip gidebilmekti ve birde küçük bir isteği hevesi ilgi alanı hayali vardı. İnsanların ona yaptığı şeyler sonucu en sonunda Joker oluyor. Joker karakteri can buluyor. Düşüncelerinizi bizle paylaşın. Gelin bir kafa rüzgarı estirelim 💁🏻‍♂️💁🏻‍♀️.
    me_out_bye
    Her çocuk masumdur derler. Peki her insanda masum mudur ? Kötülüğe zorbalığa şiddete nefrete ihanete maruz kalmadıkça zarara uğratılmadıkça ? 🤔
     me_out_bye
     Şiddet şiddeti doğurur. Bu bildiğimiz bir gerçektir. Peki insan gelişimi ? Biz bu hallere nasıl geliyoruz ? Olduğumuz kişi olmamızı sağlayan şey nedir ? Seçimler ? Seçimler ise seçimlerimizi nasıl neye göre yaparız ? Bir insan neden kötü ya da iyi olur. Neden utangaç ya da umursamaz olur. Toplumun bunda etkisi çok galiba ? Bu kuşkusuz sanırım tabi. Ama içimizde olan bir şeylerde mi? Bunlar nasıl olur ? Aile mi verir ? Kendimiz mi oluşturur yaratırız zamanla ? Yoksa yine toplumun bize yaptığı etkiye karşı kendimzce bir cevap mıdır hepsi. Kötü olmak. İyi olmak. Veya diğer özelliklere bürünmek. 🤔🧐 Hımm..
      fuzbing
      ya saat daha 8 olmamış ne diyon ne me out bye ya.
       nickimdebileolmaz
       En iyi insanın eline biraz güç versen seni oracıkta şirinler :D Kötü veya iyi kişiden kişiye değişen kavramlar olduğu için bir insanın sıradan olduğunu düşündüğü davranış sana kötülük gibi gelebilir, kişinin normlarına bağlı kısacası.
        ladyfierce
        Bizler ne kadar farkındalığımız olduğunu ve her zaman özgün olduğumuzu düşünsek de içinde yaşadığımız toplumun baskıları çocuk yaştan zihnimizin derinliklerine işliyor yani biz aslında birçok noktada öğrenilmiş tepkiler veriyoruz. Kötü olmak konusuna gelirsek bu insanları ikiye ayırabiliriz. Gerçek kötüler (kötü olmayı isteyerek tercih etmiş olanlar) ve kötü olmaya adeta hayatın zorlamış olduğu insanlar. Joker örneğinde olduğu gibi bireyin üzerinde kurulan psikolojik şiddet bir süre sonra öyle bir hal alıyor ki kaçınılmaz son ile karakterini dönüşüme sürüklüyor. Birde bunların bile isteye bu yolu seçenleri var ve bunların hiçbir bahanenin arkasına saklanma yüzleri de yoktur. Bu gruba da şiddetin acının keyif verdiği sapkın insanları dahil ediyorum.
         meyvesebze
         Evet İbocum Kotu insan yoktur Yasanmisliklar vardir.Hayatin celmesi vardir
          30cmcetvel
          Hiçbir insan doğası gereği ne iyidir ne de kötü. Dışardan aldığı etkilendiği olaylardan dolayı değişir. Daha fazla bu konu hakkında bilgi almak istersen İnsan Nedir - Mark Twain kitabını okumanı öneririm.
           eski_bi_tanidik
           Yaw boyle her insan iyidir saçmalıklarını bırakın ya. Evet bazı insanlar gerçekten kötüdür. Hatta en adi oç dur. Biraz ağır oldu ama olsun 😊
            who-am-i
            İyi olmayan insan vardır kötü insan yoktur
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.