Aşkın İki Beden Arasındaki Kimyasal Enerji ile Ortaya Çıktığı Gerçeği
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   peripedia
   Romantikler buna aşk, kimyasal bir büyüdür diyor. Yani aşkın hiçbir evresinde mantık olmadığı artık sağır sultan bile biliyor. Bu kimya mevzusu da tamamen bizim dışımızda gerçekleşen bir şey. Yok kaşını beğendim,yok gözünü beğendim mevzu değil. Nörologların birçoğu "Aşk kimyasal bir tepkime olup insanların hormonlar tarafından yönetildiği komplike bir süreçtir."Ne diyorsunuz bu kimya mevzularına?
    archie
    kafanın pek çalışmadığı mantığın olamadığı öte yandan harika hissettiren bir evre
     trueliving
     mutlaka aşık olduğun zaman sonuçta serotonin denen bir hormon salgılıyorsun mutluluk hormonu ama benim merak ettiğim neden "o kişi" nörologların buna cevabı var mı peki?
      kalpci
      Bu konuda ciddi araştırmalar, okumalar yaptım. Bir kaç dergiye derleme makale de yazdım hatta. İlgiliyim çünkü deizm ile ateizm arasında kalmamın tek nedeni aşk. Barsak sinir ağı beyin sinir ağı kadar kalabalık, barsak florasının psikiyatrik etkileri olduğunuda göz önüne alırsak 2. Beyin olarak adlandırılan mezenterik sinir ağındaki nörotransmitter düzeni aşkın doğasını açıklayacak sırlarla dolu olabilir.
       midnight-x
       Kimyasalını fizikselini bilmem ama ne olduğunu anlamadan kendini bir anda işin içinde bulduktan sonra nerdeyim lan ben nooluyo amk moduna girip afallıyorsun.
        sdantart
        Aşkı anlıyacaz diye 6 yıl tıp ardından 4 yıl doktora mı yapalım yani bune lan.
         goygoysporz
         şu ana kadar yaşamadığımı fark ettim yaşasam cidden böyle büyülü bir etkisi olacak mı merak içerisindryim
          detokssuyu
          Muhtemelen öyle bir şeydir ve geçicidir. Belki kimyasal belki biyolojik ama geçici buna çok eminim ben bu da kayıtlara geçsin lütfen.
          /
          0

          Tarihe Göre

          İçerik bulunamadı.