Arkadaşla Sevgili Olunan An
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   baldbritney
   şimdi sevgili gökten sevgili sıfatıyla inmez çoğu zaman, o yüzden arkadaş olunan bir dönem olması olasıdır.yapılması gerekense fazla kankayız, kardeşiz saçmalıklarına bulaşmadan, iki yüzlülük yapmadan aradaki ilişki kesin bir şekilde arkadaş veya sevgili sıfatına çevirilmeli, olayın tadı kaçırılmamalıdır. (tabi bu dediğim iki taraf arasında bariz bir çekim olan arkadaşlık tipi için geçerlidir, tek taraflı bir şey varsa durumların daha karmaşık, sonuçların daha üzücü olması muhtemeldir.) şimdi konumuz arkadaşın sevgili olduğu andan bahsedelim.nasıl o ana doğru gidilir: 1)fiziksel temas:iki taraf arasında bir çekim varsa iki taraf da sürekli bir şekilde dokunmak ister karşısındakine. erkek kişi yolda yürürken arada kızın belinden tutar mesela .ya da karşıdan karşıya geçerken koruma bahanesiyle elinden tutar, "saçın bozulmuş" der kızın saçını düzeltir, hatta tango biliyorum diye sokakta kızı savurur öğretme bahanesiyle... her uygun anı değerlendirir bu vatandaş tabiri caizse. kızımız ise, tekin olmayan yerlerde koluma gir diyen bu arkadaşın kolundan çıkmak istemez. "hadi dar sokaklarda titrek ürkek koluna girip yürüdün de neden istiklal'in ortasında hala kolundasın adamın kardeşimm!!" demezler mi bu kıza?derler, ben derim! ayrıca erkek buna sahip çıksın, vapurdan inerken yardımcı olsun diye daha bir ürkek kuğu triplerinde gezer.hele hele kedi köpekten korkan birisiyse al sana adamın koluna girmek için bir bahane! bunların dışında anne tavırlarıyla arkadaşının saçını düzeltmek , kıyafetini düzeltmek gibi ufak tefek temaslarda da bulunur. neyse efendim artık bu ana* yaklaştığımız zaman olay iyice acayipleşir, bir yere koşarken el ele tutuşup sevgi kelebeği gibi koşmaya başlarlar, "arkadaş ayağı..." diye cümle kurasınız gelir. aksi durumda, yani o arkadaşın hiçbir zaman sevgili olamayacağını anlayacağınız an ise şudur: eğer ki bu "arkadaş"ınız sizinle temastan kaçınıyorsa, rahatsız oluyorsa yoktur bişeycik ondan taraf, arkadaşsınızdır sonsuza dek. 2)konuşmaların içeriği:şimdi birbirinden hoşlanan iki arkadaş garip garip dialoglar yaşarlar bu ana gelinceye kadar.iki çeşittir. biri direk yazma amaçlı saçma salak dialoglar diğeri ise bu yazmadan pişman olma sonucu, ya da duyguları bastırma amaçlı sen sadece benim arkadaşımsın temalı dialoglar. hayali olaylarla örnekler verelim: (hayali kahramanlarımızdan kızımız istanbul'a bir konferans sebebiyle gelmiş , erkek evladımız ise kızımızın istanbul'da yaşayan arkadaşı olsun.) kız:ya sana zahmet olucak ama cumartesi uygun olursan sultan ahmet ve ayasofya'yı gezelim. erkek:ne zorluğu , hem iki güzelliği bir arada görmüş olurum. k:(iç ses: iki güzellik , yoksa? aa demit!! ayasofya bir, sultan ahmet iki) eheh, evet yaa ayasofya da sultan ahmet de güzel yerlermiş. e:eheh, üç güzellik olsun o zaman. (görüldüğü gibi adam açık açık yazıyor) (dışarı çıkılır) k:ya istanbul ne kadar güzel! e:geceleri güzel. k:gündüzleri de. e:gündüzleri seninle güzel. k: :) eheh (iç ses: hayat ne güzel, çiçekler böcekler)
    _gizem_
    Olabilir insan arkadaşına karşı bir şey hissedebilir. Arkadaşlık aşka dönüşür ama aşk arkadaşlığa dönmez...
     tsukyomi
     Öncelikle üşenmeden okudum, okumak için buradayız sonuçta, oralet içmek için değil :) İnsan ilişkileri çok karmaşık bir yapı, insan başlı başına kompleks bir yapı zaten. Bazen o kadar çabalıyorsun birini kazanabilmek için ama kazandığında aslında hayal ettiğin gibi olmadığını fark ediyorsun. Bazen de mutlu olacağın insan yanı başında oluyor ama fark etmen çok geç oluyor, hatta hayatı boyunca fark etmeyenler bile mevcut. Bu yüzden karşıdaki insanı iyi okumak lazım. Daha fazla üzülmemek için hislerin saklanmaması lazım. Yoksa işkenceden başka bir şeye dönüşmez o. Ama iki farklı cins asla yakın arkadaş, dost olamaz sonucu da çıkmasın buradan. Öyle bir oluyor ki, hemcinslerle olan dostluklara bin basıyor bu dostluk.
      kafatamircisi
      Başlar, ve sevgili ile arkadaş olmak diye biter)
       sonnokta
       Bir de bunun tersi bir durum var. "Sevgiliyle arkadaş kalmak" "Kanka hatırlasana şurda nasıl da şöyle sevişmiştik" geyikleri falan..
        eflayilmaz
        Valla güzeldir ya. Hayatımın şu evresinde boyle bir sey istemesem de en rahat olunan, keyif alınan iliskilerdendir. Sadece ayrılınca arkadaşı da kaybetmek işi bozar. Ayrilmiyorsaniz 10 numara
         berat_redflag
         Senaryodaki kızlar ve erkekler nerede bulunuyır söyler misin?
          imcherry_
          arkadaşla sadece suç ortağı olabilen bne
           slmbnarda
           kaç saat harcadın bunları yazmaya?
           /
           0

           Tarihe Göre

           İçerik bulunamadı.