Almanca Nasıl Bir Dil?
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   ali-efe-giriz
   Lisede öğreneceğim bu dili tek bildiğim merhaba demek.
    mecnun-er
    Yorumlara bakınca hep kulaktan dolma bilgilerle "laf ola beri gele" konuşulmuş. 1- Almancaya ingilizceye benzemez çünkü ingilizce almancadan türemiş çakma bir dildir. Yani aslında mevzu tam tersi =) 2- Almanların büyük bir bölümü gırtlaktan konuşmaz. Bizde olduğu gibi bölgelere göre ağız yapıları vardır. Gırtlaktan konuşanların çok büyük bir bölümü Avusturya ya da İsviçre vatandaşıdır. Not: Sırf almanca konuştuğu için aşık olabileceğiniz kızlarla tanışma ihtimaliniz yüksek. 3 - Almancanın türkçeyle dil bilgisi anlamında hiç alakası yoktur. Cümle yapıları birbirinin yanından bile geçmez. Not: Almancada normal bir cümle yapısında fiil daima 2. sırada yer alır. Ancak yardımcı fiil kullanırsanız asıl fiil cümlenin sonuna gider. 4- Öğrenmesi gerçekten zordur. Her uğraşta olduğu gibi fedakarlık ve çok çalışma ister. Tabi burada önemli olan ne için ihtiyaç duyduğunuzdur. 5- Almancada, Türkçede olduğu gibi esneme esnetilme "lastik gibi nereye çekersen " gibi bir durum söz konusu değildir. Almanlar özellikle fiiller konusunda nokta atışı yapmışlardır. Tabi çok çok çok az da olsa istisnai durumlar vardır. Aklıma gelenler şimdilik bunlar 😎
     cinayetvaraga
     zor ama harika ✋
      fairytale-
      Bende eğitimini gordum baya cabuk kavradim aslında. Kolay öğrenilir gibi
       lutfen-ama
       Güzel.
        alevalevay
        Güzel bi dil ama sen boşver
         abdes_terligi
         ingilizce ve türkçe arasında gibi, ingilizceyi öğrenmede sıkıntı yaşayan türkler için uygun duruyor çünkü cümle yapısı türkçeye daha benzer.
          kadir-dogan
          Açılın ben Almanca biliyorum. Almanca gramer olarak İngilizceye benzer ama lisede Almanca görüp konuşabilen kimseyi tanımıyorum. Özveri ister bilmem ne ister kısmını geçin. Ben 36 yaşımda başladım öğrenmeye şuan 38 yaşındayım B1 seviyesinde okuma yazma konuşma yapabiliyorum.
           sihirbaz
           yani ingilizceyle benzer oldugu icin sikinti yok
            trueliving
            bana gore cok kaba bir dil girtlaktan konusuyorlar
             eski_bi_tanidik
             Bok bok gibi bi dil
             /
             0

             Tarihe Göre

             İçerik bulunamadı.