Ali Babacan Ülkeye ‘Deva’ Olacak Mı?
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   fyodormikhailovich
   Ülkede artık sağ, sol görüşe ihtiyaç yok. Ekonomik görüşe ihtiyaç var. Ali Babacan neden olmasın.
    zimbo
    Başarılı bir profil izliyor bakalım hayırlısı olsun
     thetalentedmrripley
     Akp'den kurtulmak için sağda iyi bir ittifaka ihtiyaç var. O yüzden deva ve gelecek partisinin çok fazla oy almasalar bile önemli rol oynayacaklarını düşünüyorum.
      mokolele
      Alternatiflerin arasinda ki makul olan degil artik cikar yolu ..
       noobzac
       Türkiye, ABD ve onun hamisi olduğu Batı'nın namıdiğer emperyalistlerin ekseninde, tahakkümünde kalmaya devam ederse zinhar gelişemez. Çünkü siyasi, ekonomik ve askeri anlamda güçlü, ABD'ye muhtaç olmayan bir Türkiye demek; ABD'nin kendisi için kritik öneme sahip, düşmanlarına karşı askeri üs olarak kullandığı Türkiye'nin jeopolitik konumunu kaybetmesi ihtimali demektir. Malum anti-emperyalist de bir milletiz, halkın çoğunluğu ABD'nin ne mal olduğunu iyi biliyor. Bu bağlamda emperyalist ABD'nin yanında kalarak en fazla dejenere oluruz, abad olamayız. Ali Babacan ne yapacak? Muhtemel suretle ülkeye nakit girişi için sermaye sahiplerine, yani ABD ve Batı'ya yanaşacak. Elbette onlar da bir sürü taviz isteyecekler. Akabinde bu tavizler sonuna dek kullanılarak devlete sızılacak. Emperyalist ABD'nin çıkarları doğrultusunda gerekirse sokaklar karıştırılacak, darbeler tertip edilecek. Lakin bunlara öyle bir kılıf hazırlanacak ki azımsanamayacak ölçüde bir kitle günah keçisini içerden biri ilan edecek. Ola ki hiçbiri tutmadı bu sefer de ülke ekonomi olarak köşeye sıkıştırılacak (çünkü ekonomi politikadan bağımsız düşünülemez, birilerinin çıkarlarına ters düşerseniz sizin her türlü aleyhinize çalışır). Biz bunları zaten yaşadık ve yaşıyoruz, tekrarına lüzum yok. Ama o hor görülen halkın çoğunluğu zaten bu bayat ABD numaralarını yemez. Aklı bir karış havadakiler tabii ki hâlâ ABD'nin parmağında oynayama devam eder. Zira ülkede ABD ajanı, provokatörü enflasyonu var. Toplumumuzun kendilerine karşı konsolide olamaması için ülkemizdeki provokatörleri ile bizi konsolide eden inanç ve değerlere saldırıyor, anti-emperyalist fikirleri manipüle etmeye çalışıyorlar. En kötü ihtimal yani Türkiye'nin NATO'dan ayrılmasına karşı da jeopolitik konumu kaybetmemek için tahmini adı kürdistan olan uydu devlet projesini hazırda bekletiyorlar. Bu uydu devletin ordusunu Suriye'de silahlandırılıyor. Türkiye'den bir kopuş yaşanması için de o malum ayrılıkçı morarmış siyasi parti Türkiye'de faaliyet yürütüyor. Devletin, hükümetin bu savaşta eli kolu bağlı zira ABD ve hamisi olduğu Batı kağıt üzerinde ülkemizin müttefiki ve şimdilik onlara bağımlıyız. Onları açıkça hedef gösteremiyoruz. Bu yüzden hükümet emperyalist ABD'nin saldırılarından etkilenmemek uğruna: Bir daha devlete sızılamaması için, önemli pozisyonlara tanıdık kişileri yerleştiriyor. Sokakların karıştırılamaması, kaos ortamı yaratılamaması için gösterilere katiyen izin vermiyor. Uydu devlet projesini bertaraf etmek için Suriye'ye operasyonlar düzenliyor. İnternet, sosyal medya üzerindeki ABD orijinli provokatörlere mahal vermemek için de sosyal medya kanunu çıkarttılar en son. Eğer amaçları muhalif sesleri bastırmak için keyfen site engellemek olsaydı, sloganı bilgi kaynağı olan yeşil siteye çoktan erişim kesilmiş olurdu. Neyse... ABD emperyalizmine karşı verdiğimiz bu savaşta Akdeniz'de bulunacak doğal kaynak hayati öneme sahip. Bundan ötürü orada önümüze türlü engeller çıkarılıyor, çıkarılmaya da devam edilecek.
        bssso
        götune don alsın
         cinayetvaraga
         Zamanında susanların şimdi mi konuşası gelmiş? Aptal olmayın lan azıcık? Kendinizi mi kandırıyorsunuz? Ne içiyorsunuz? Deva diye düşündürebilecek elinizde ne var? Aptallık! Biş başlık, boş muhabbetler.
          velevkiozge
          Deva olacak biri olsaydı geçmişte de olabilirdi sanki. Bu nedenle şansı fazla fazla düşük nazarımda
           sebnemsertuna
           Umarım olur...
            ulubatlihasan
            Hayır
             roxannee-
             Bela olmasın da deva falan beklediğimiz yok.
             /
             0

             Tarihe Göre

             İçerik bulunamadı.