Aleyna Tilki'nin Para İhtiyacı Olan Birine Kitap Hediye Etmesi
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   keladam
   Aleyna Tilki geçen gün Bebek'te bir kitapçıdan çıktıktan sonra (muhtemelen d&r) yanına yaklaşan bir kişinin para isteme talebine kendi satın aldığı kitap olan Hamlet'i hediye ederek karşılık vermiş. Ancak üzücü olan taraf bu kişinin verdiği cevapta, kendisi okuma yazma bilmediğini bir dahakine kendisi okula yazdırmasının daha faydalı olacağından bahsetmiş. Şimdi öncelikle burada Aleyna Tilki'nin herhangi bir suçu yok, insanların fakirleşmesi de safi onun suçu değil. Genel olarak içinde bulunduğumuz sistem çoğumuzu fakirleştiriyor. Bu arkadaşımızın da okuma yazma gibi temel bir hakka erişimi olmaması oldukça üzücü ve devlet tarafından çoktan müdahale edilmiş olması gereken bir durum. Kitap paylaşımı oldukça değerli olsa da buradaki exchange'te biraz absürt kaçmış. Ancak Aleyna'ya suçlar yorumlar yapmamak gerekiyor. Hoş kendisinin oldukça kapitali olması, birçok kişiye çoğu temel hakkını sağlayabilecek bir kapasitede olduğunu kanıtlar. Kendisine yaşadığı bu olaydan sonra sosyal sorumluluğuna daha çok yönelmesini tasvip ediyoruz.
    lutfen-ama
    Sırf ünlü ve o an kamera çekiyor diye gidip para istemiş bence koparırım düşüncesiyle. Aleyna da farketmiş olacak ki başından savmak için böyle bir yöntem uygulamış. Aleyna gayet haklı görünüyor bu durumda. Sırf ünlü diye size para vermek, bakmak zorunda değil kimse. Sosyal sorumluluk falan diyenler olacaktır, o kadar daha zengin insan var hepsine gidip tek tek fakirlere yardım yap diyebilir miyiz? Hayır.
     esrik-akilli
     Yazım yanlışları, başlık dahil, anlatım bozuklukları beni benden aldı artık meçhullerdeyim. Aleyna Hanım'ı sevmem lakin kitap hediye ederken karşıdaki kişinin okur-yazarlık seviyesini müneccim edasıyla sezmesini beklemek yanlış. Para isteyene para verilmelidir, vermeyen ayıplanır düşüncesi yanlış. Sosyal sorumluluk adı altında bireylere yüklenmek yanlış. Türkçe'yi katletmek yanlış.
      eski_bi_tanidik
      Düzgün anlatsaniza. Dilenci degildi o cicek satmaya gelmis.
       uzmanjnekolog
       Aleyna Tilki, kitapçıdan çıktıktan sonra yanına gelip para isteyen çiçekçiye kitap vermiş fakat çiçekçi ''okumam yazmam yok ki'' dedikten sonra kahkayı basmış hanımefendi. Yahu anlıyorum daha belli bir olgunluğa erişmedin fakat bunu kameralar önünde yapmak zorunda mısın? Neden rencide ediyorsun insanı Bu birazcık şan şöhretle mi ilgili acaba? Bu küstahlığın sebebi nedir sizce?
        mrsnl33
        San sohretle ilgisi yok bence.Bu kiz bildiğin geri zekalı.O yuzden böyle davranıyor bence
         _gizem_
         aleynayı özetleyen bi kaç görsel bırakıcam arkadaşlarr sklajfsalf
          gilad-pellaeon
          Kendi kazandığı para başkasına verme zorunluluğu yok bu yüzden ayıplanamaz
           kania_
           Vallaha iyilikmi etmiş kötülükmü etmiş salaklıkmı etmiş anlayamadım
            csa
            Başlıktaki postu okuyan da "vay be bu kız ne kadar kültürlü, düzgün bir tipmiş, ne kadar hoş kitap vermiş vs." der ama altta bazı detaylar olayın iç yüzünü aydınlatacak cinsten. Bir kere dilenci olsa karşısındaki tamam da çiçekçi adama ver 5 tl alma çiçek geç zaten zenginsin, kitap veriyorsan da ver de "okumam bilmem" dedikten sonra ne gülüyorsun... Benden bile genç ve çok da ünlü bir tip bu ülkede. Kolay değil tabii, çok yüklenmeye gerek yok. Bu arada nedense adamın da okuma bilmediğine inanmadım. Herhalde para koparabilmek için öyle diyiverdi. Bebek'ten her gün geçiyorum eve dönerken o sahil yolundaki çiçekleri her gün görüyorum orda. Kimse de almıyor zaten, ünlü görünce kamera falan da hemen atlamıştır kesin garanti müşteri diye. Abartacak bir durum yok işin özü. Para Aleyna'nın kitap onun, vermiş kitabı, herif beğenmiyor. En kötü sesini çıkarma al, sahafa satarsın 10 tl'ye işte. Gülme konusunda da yani eleştirmekle uğraşacak bir durum yok işin özü. Her boku abartmayın. Genç, zengin ve ünlü bir insandan da hata-vari bir takım hareketler görünce bu kadar abartmayın. Ne olacaktı yani ? Çoğunuzun bu kadar sebebi yokken bile burnu havada gezdiği, saçmaladığı gençlik yılları vardır sonuçta.
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.