Aklınıza Kazınan En İyi Film Replikleri
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   _sofia_
   Aklınızda kalan, iz bırakan, yeri gelse de kullansam dediğiniz, coşturan, üzen, güldüren, karakteriyle özdeşleşen, unutulan, pek bilinmeyen, hatırası olan her türlü ama iyisinden replik için yardırın suserlar. “insanın aklı kendine düşman olur mu? benim aklım bana düşman.” Yol. - kendime yalan söylemeye başladığımdan beri kimseye inanmıyorum. Çingeneler zamanı - seni unutmam gerektiğini hatırlayamıyorum. memento ''din kelimesine fazla anlam yükleme, din kelimesinin arkasına saklanan kaçıkların tanrı adına her türlü kötülüğü yaptıklarını gördüm. birçok katilin gözünde birçok dini gördüm.'' cennetin krallığı filmi, haçlı şovalyesi -körler genelde siyah gözlük takmaz mı? kör müşteri: -öyle mi? bilmem, ben hiç kör görmedim ki! night on earth "başaramayacağım dostum,her yanım üşüyor.beyaz bir ışık görüyorum,lanet olsun ışık bile beyaz."( İzlemeyenler için adam zenci ) national security Herkesin inandığı bir şey vardır bu amına koduğum hayatında benimkisi de sensin napiym... Kader "babalar oğullarını gömmemeli." Yüzüklerin Efendisi İki Kule "hayatın hoşçakal demekle geçecek, bu seni sevmekten alıkoymasın." No mires para abajo Amerikan ordu subayı der ki: "bizde ırkçılık yoktur. italyanlar, zenciler, yahudiler... herkes aynı derecede değersizdirler" full metal jacket Veee efsane Bonus
   https://youtu.be/bE6juS21enI
   https://youtu.be/bE6juS21enI
    mevsimlerdensnbahar61
    - Neden ona kötü davrandın? + insan oğlu hocam, iyi davranınca çabuk unutuyor. -Kelebeğin rüyası-
     strangestar
     Bu maskenin altında bir fikir var ve fikirleri öldüremezsiniz V for Vendetta
      mrsnl33
      "Kim ne derse desin,sözcükler ve düşünceler dünyayı değiştirebilir." Ölü Ozanlar Derneği filminden.
       mrsnl33
       https://youtu.be/wJm_qRAwsPA
       https://youtu.be/wJm_qRAwsPA
        sairsel
         sairsel
         https://youtu.be/nGANB0NmKJI
         https://youtu.be/nGANB0NmKJI
          sairsel
          https://youtu.be/kE0kPzHR3Uo
          https://youtu.be/kE0kPzHR3Uo
           _sofia_
           Benjamin Button'ın Tuhaf hikayesi'nden... Her ne olursa olsun, kendin olmak için asla geç değildir. Ya da benim durumumda asla erken değildir. Bunun zamanı yoktur, istediğin zaman başlayabilirsin. Değişebilir ya da aynı kalabilirsin. Bu işin bir kuralı yoktur. Hayatımızı iyi ya da kötü yaşayabiliriz. Umarım seninki mükemmel olur. Umarım seni şaşırtacak şeyler yaşarsın. Umarım daha önce hiç hissetmediğin duygular yaşarsın. Umarım hayata başka bir pencereden bakan insanlarla tanışırsın. Umarım gurur duyduğun bir hayat yaşarsın. Ve eğer yaşamadığını düşünürsen, umarım içinde her şeye yeniden başlayacak gücü bulursun.
            _sofia_
            “İhtiyaçtan fazla mal haramdır, hırsızlıktır… altın ve gümüş, yoksullar üzerinde hegemonya kurmak için kullanılıyor… infak edilmiyor… mülkte şirk koşuluyor… kırkta bir diye bir şey tutturulmuş gidiyor… komşusu açken tok yatmamak için zengin mahallelerine taşınanlar var… peki sokaktaki açtan, yoksuldan haberiniz var mı? bu dinin klasik fıkıh anlayışı, yeryüzünün sokaklarında aç gezen 1 milyar insan için ne diyor? o fıkıh, ömer’i vuranların, ebuzer’i çöle gömenlerin, ali’yi hançerleyenlerin, hüseyin’i susuz bırakanların, medine’yi yağmalayarak 900 sahabe kadınına tecavüz edenlerin ve kabe’yi mancınıkla ateşe verenlerin fıkhıdır. O fıkıhtan bir şey çıkmaz. o, zenginlerin, kodamanların, cariye ve köle sahibi olma peşine düşmüşlerin fıkhıdır. sultanların, harem ağalarının, zindandan imam-ı azam’ın kırbaçtan morarmış cesedini çıkaranların, kırkta bircilerin fıkhıdır… ebuzer ğıfari’nin dediği gibi ‘geceyi aç geçirip de kılıcına davranmayanın aklından şüphe ederim."
            https://youtu.be/yASyUhvG2BY
            https://youtu.be/yASyUhvG2BY
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.