Aile Üyeleri ile İletişim Sorunu Yaşamak ve Sorunun Hala Çözülmemiş Olması
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   refiye.yazgann
   Sabah okula gitmek için kardeşlerimi ve beni annem uyandırıyor. Bir günaydın bile olmadan yataktan kalkıyoruz. Elimi yüzümü yıkamak için veya kahvaltı yapmak için lavabo ve mutfakta kardeşlerimle karşılaşmam gerekiyor çünkü ortak kullanım alanları içerisinde birlikte yaşıyoruz bu gayet normal ama ben onları görmek dahi istemiyorum. Neyse kahvaltı yaptıktan sonra okula gidiyorum. Okulda arkadaşlarımla kardeşlerime kıyasla daha iyi anlaşıyorum ilginç bir şekilde. Öğle yemeği için eve geliyoruz ve illa ki bir bağırış çağırış oluyor. Daha sonra okula öğlen dersleri için gidip geldiğimizde herkes eve dönmüş oluyor. Biz yine kavga ediyoruz mesela; kardeşlerim birbirine sataşma nedeniyle kavga ediyorlar ben yüksek sesi sevmediğim için rahatsız oluyorum ve onları azarlıyorum veya küçük kardeşim çok asabi olduğu için annemin sözlerini dinlemiyor hepimize karşı geliyor o yüzden durmadan bir kargaşa oluyor. Bunlar akşam yemeğine kadar sürüyor. Biz dedemle yaşıyoruz ve hepimiz dedemden çekiniyoruz o geldiğinde ev çok sessiz oluyor bu yüzden bir süre o kargaşa ve kavgalara bir son veriliyor. Bizim ciddi iletişim sorunumuz var, birbirimize sevgi ve saygımız yok, empati kurmuyoruz veya birbirimizi dinlemeden bağrışmalar ortaya çıkıyor bunları düzeltmek için büyük çaba sarf ediyoruz; önce birbirimizi sevmekle başlıyoruz. İşte bu anlattıklarımın hepsinin tek bir nedeni olduğunu düşünüyorum: Babam ve annemin ikisi arasında olan iletişimsizlik ve sevgisizlik.
    fairytale-
    Her kardeş arasında olur bunlar. Bizde birbirimizi yerdik ama başkası kardeşime laf söylese anında arkasında belirirdim. Evin en küçüğü genelde yaramaz ve şımarık olur. Sen onlara sevgini hissettir . Onlar da yumuşar sana karşı. Umarım herşey senin için düzelir <3
     asit
     Otoriter-ataerkil aile yapısının genel durumu bu zaten. Kararları tek kişi verir(baba veya bir başkası) diğerleri uygular. Bu durumda olan binlerce aile, çocuk ve yetişkin var. Farkında olarak büyümen senin için avantaj bence ama biraz daha sakin karşılamanı tavsiye ederim zira sevgisiz demek ağır bi itham olur karşındakilere. Sonuçta kardeşlerin ve muhtelemen küçükler daha farkında olmayabilirler. Sen durumun farkındasın en azından yol gösterici olursun kardeşlerine :)
      android_dahaiyi
      ailedense ev arkadaşlığına dönmüş bu iş. eğer gerçek bir çözüme ulaşılamıyorsa evden ayrılmak hem mental hem de fiziksel sağlığın için daha iyi olacaktır.
      /
      0

      Tarihe Göre

      İçerik bulunamadı.